Kľúčovú rolu zohrá adrenalín

BRATISLAVA - Hádzanárska Interliga mužov speje k vyvrcholeniu. V Bratislave a Sečovciach dnes rozohrajú štvrťfinálové súboje, v ktorých majú výhodu domáceho prostredia horšie postavené tímy po základnej časti. Na palubovke šiesteho družstva (v redukovane

Spojka bratislavského ŠKP Jozef Bičaník (vľavo) sa snaží zastaviť košického Martina Justusa. Oba tímy čaká dnes v Bratislave prvé štvrťfinále hádzanárskej Interligy. ŠTARTFOTO


j slovenskej tabuľke) v Sečovciach sa predstavia tretie Nové Zámky, bratislavskí policajti privítajú Košice.

Nálada v Sečovciach je podľa trénera domácich Jána Semana na bode mrazu. "Stále netuším, či zranené koleno dovolí nastúpiť Slavovi Semanovi a Jurko je na antibiotikách. Napriek tomu by sme chceli aspoň doma vyhrať. Hoci Nové Zámky majú formu, veď naposledy zdolali majstrovský Prešov."

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Novozámčania zdolali v sobotňajšom záverečnom kole Prešov aj bez zraneného Stráňovského a bolesťami sužovaného Mojzesa. Tréner Peter Hatalčík si je veľmi dobre vedomý zradnosti hracieho systému (hrá sa len na dva víťazné zápasy), a tak nechce dopustiť, aby jeho tím musel nastupovať na druhý zápas pred vlastným publikom s jednozápasovým mankom a nutnosťou zvíťaziť. V základnej časti to Nové Zámky dokázali so Sečovcami doma (34:28) i vonku (26:27).

SkryťVypnúť reklamu

Ani Košičanom sa systém nepáči. "Je najhorší, aký len mohol byť, ale nemá význam rozpitvávať to. Musíme sa s tým zmieriť," tvrdí tréner 1. MHK Gabriel Schmiedt. Hra Košičanov má v posledných týždňoch fazónu, aj v záverečnom kole základnej časti v Karvinej napriek štvorgólovej prehre 27:31 viacerým imponovala. Schmiedt však pripomína, že tentoraz ide najmä o výsledky. "Tým musíme podriadiť hru."

S Bratislavčanmi majú východniari v tomto ročníku výsostne vyrovnanú bilanciu. Oba duely sa skončili víťazstvom domáceho tímu 26:23. Septembrový v Bratislave i februárový v Košiciach. "Očakávam vyrovnaný duel aj tentoraz. ŠKP pod trénerom Hianikom bude hrať play off prvý raz, majú rovnako ako my mladých hráčov, z ktorých viacerí ešte taký dôležitý zápas nehrali. Adrenalín sa pod výsledok určite výrazne podpíše. Vyhrá ten, kto ho lepšie zvládne," hovorí Schmiedt. Jeho tím však zostáva favoritom. "Radi by sme šli ďalej. Veď naším hlavným cieľom je dostať sa do semifinále. A potom sa uvidí."

SkryťVypnúť reklamu

RASTISLAV HRÍBIK

Štvrťfinále HIL

Dnes o 18.00 h: ŠKP Sečovce - TJ Štart Nové Zámky, ŠKP Bratislava - 1. MHK Košice.

Druhé zápasy sa hrajú v sobotu v N. Zámkoch resp. v Košiciach. Prípadné tretie na rovnakých palubovkách o deň neskôr. Na lepšieho z dvojice Sečovce - N. Zámky čaká v semifinále Považská Bystrica, víťaz duelu ŠKP - Košice narazí na Prešov.

Štvrťfinále v Česku - dnes o 17.30 h: Brno - Frýdek-Místek, o 18.00 h: Kostelec na Hané - Zubří.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  3. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  4. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  5. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  6. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  7. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  8. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 608
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 352
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 723
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 176
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 373
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 828
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 895
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 348
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu