Keďže agentúry dočasného zamestnávania aj sprostredkovatelia zamestnania za úhradu vyhľadávajú svojim klientom prácu po celej republike a veľmi často aj v zahraničí, predpokladá sa, že ľudia budú ochotní za zamestnaním aj vycestovať. Zamestnávatelia však prekvapivo uvádzajú medzi problémami práve neochotu ľudí cestovať za zamestnaním.
Ďalším problémom je nízka úroveň odbornej pripravenosti. Ľudia jednoducho chcú robiť tam, kde predpokladajú dobré zárobky a nestarajú sa príliš o to, že na danú prácu nie sú vôbec alebo takmer vôbec vyškolení. Napríklad o čašnícke miesta v zahraničí sa zaujímajú aj takí, ktorí toto remeslo nikdy nerobili.
Pri umiestňovaní ľudí do robotníckych pozícií sa zamestnávatelia sťažovali aj na nízku úroveň pracovnej disciplíny (odchod zamestnancov zo zamestnania ešte pred ukončením doby, ktorá bola v pracovnej zmluve dohodnutá) a slabé pracovné výkony.
Častým problémom býva tiež slabá znalosť , dokonca až absolútna neznalosť cudzích jazykov.
Niektorí zamestnávatelia tiež ako problém uvádzali nezáujem zamestnanca o prácu, ktorú má vykonávať.
Rôzne situácie pri umiestňovaní zamestnancov do zahraničia však musia riešiť aj samotní sprostredkovatelia - nielen zamestnanci sú totiž vždy príčinou problémov. Pretože slovenskí sprostredkovatelia len zriedka spolupracujú priamo so zamestnávateľmi v zahraničí, ale kontakty získavajú cez agentúry v zahraničí, často sa stáva, že zahraničný zamestnávateľ nedodrží zmluvu tak, ako bola dohodnutá (vypláca zamestnancovi nižšiu mzdu, alebo mu neposkytne dohodnuté pracovné podmienky), nie je ochotný riadne prihlásiť zamestnanca na príslušné úrady a uhrádzať za neho sociálne, zdravotné a dôchodkové poistenie, alebo nechce vystaviť potvrdenie o odpracovanej dobe. Tým sa v podstate namiesto sľúbenej legálnej práce dostáva zamestnanec do roly nelegálnej pracovnej sily so všetkými negatívnymi následkami. Pri spolupráci so slovenskými zamestnávateľmi zas sprostredkovatelia uvádzajú, že zamestnávatelia platia za zamestnancov oneskorene, prípadne vôbec nezaplatia. Všetky vyššie spomínané problémy však treba okamžite hlásiť na ústredie práce - tento orgán môže pozastaviť alebo zrušiť povolenie takému sprostredkovateľovi, ktorý dohody riadne neplní.