Mestskí policajti zbili mužov

BRATISLAVA - Vo Veľkom Krtíši došlo v noci z piatka na sobotu k potýčke medzi mestskými policajtmi a skupinkou mužov. Výsledkom sú dvaja zbití občania a dve trestné oznámenia. Jedno na policajtov, druhé na ich údajné obete.

Takto vyzeral mladý muž z Veľkého Krtíša po tom, čo strávil niekoľko hodín u mestských policajtov.


Jedným zo zbitých je Christo Nikolov. S kamarátmi a bratom išiel v noci po meste, keď ich zastavila hliadka mestskej polície. "Mali sme trošku vypité, ale nerobili sme neporiadok," tvrdí. Policajti im chceli dať pokutu 300 korún za rušenie nočného pokoja. Mladíci protestovali, že sa ničoho nedopustili. Jedného z nich policajti vzali so sebou, ostatní odišli do blízkeho baru, kam o chvíľu prišli aj policajti. Skupinku z baru vyviedli.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

"Opreli nás o auto, tam nás s bratom zbili. Kamarát, čo to videl, sa nás začal slovne zastávať, tak zobrali aj jeho," hovorí Nikolov. Práve tento kamarát Pavol Rebroš s jedným z policajtom spadol, keď ho pred budovou polície vyťahovali z auta. Policajt si pritom rozbil hlavu. Nikolov hovorí, že Rebroša predtým ťahali za vlasy a bili obuškom po hlave. Policajti na Rebroša podali trestné oznámenie, že ich napadol od chrbta. Zaoberá sa ním vyšetrovateľ.

SkryťVypnúť reklamu

Nikolov tvrdí, že ich mestskí policajti zadržiavali približne tri hodiny. Podľa zákona na to nemajú právo, ak majú podozrenie z trestného činu, musia každého bezodkladne odovzdať štátnej polícii.

"Neviem, koľkokrát ma udreli do ucha tak, že mám teraz problémy so sluchom. Aj kamaráta strašne dobili," hovorí Nikolov. U lekára bol v utorok, sedem dní je práceneschopný. Okresný prokurátor sa rozhodne, či jeho podnet posunie polícii.

Náčelník Mestskej polície vo Veľkom Krtíši František Mešina sa svojich ľudí zastal. Tvrdí, že sú spoľahliví. "V prvom rade túto skupinu upozorňovali najprv štátni policajti, až potom ich riešili mestskí policajti," vraví. On vyhodnotil incident ako útok na verejného činiteľa a toto stanovisko má aj vyšetrovateľ v spise. Mešina povedal, že polícia musí preskúmať aj prípadné protiprávne konanie mestských policajtov. (rp)

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  3. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  4. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  5. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  6. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  7. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  8. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 594
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 326
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 716
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 138
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 349
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 881
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 879
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 375
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu