Brankár Zlína Igor Murín vyráža strelu vítkovického útočníka Ivana Padělka. V semifinále českej extraligy vyral Zlín 4:2, vyrovnal stav série na 1:1. FOTO - ČTK |
Rozhodujúce boli preto presilové hry. Dve využili zverenci trénera Ernesta Bokroša, kým hostia len jednu. V 51. min. znižoval za hostí slovenský útočník Juraj Štefanka, keď pohotovo prestrelil ležiaceho Igora Murína. Posledné sekundy duelu sa po ďalších fauloch dostali k slovu i päste. Do hromadnej bitky sa zapojilo šesť hráčov. Zlín po výhre 4:2 vyrovnal stav série na 1:1.
Pred zápasom sa Zlín dohodol na novej zmluve so slovenským útočníkom Petrom Barinkom. Dvadsaťsedemročný krídelník podpísal s víťazom základnej časti kontrakt na budúcu sezónu. (sb)
Zlín - Vítkovice 4:2 (1:0, 2:1, 1:1) , góly: 9. Čajánek, 28. Kristek, 30. Jenáček, 60. Balaštík - 24. Černošek, 51. ŠTEFANKA. Na zápasy 1:1.