
FOTO PRE SME – MILAN TALARĆÍK

SPIŠSKÁ NOVÁ VES – Hodinu pred polnocou pred Spišským divadlom postávalo len zopár skupiniek ľudí, ale postupne sa centrum mesta zapĺňalo. Hoci nebol ohňostroj ani hymna, nálada na námestí bola dobrá.
(jp)
FOTO PRE SME – JOZEF PETRUŠKA
ROŽŇAVA – Na rožňavskom Námestí baníkov sa oslavy začali hodinu pred polnocou. Pol hodiny pred polnocou sa začala videoprojekcia úspechov mesta na strážnu vežu. Premietanie ukončil svojím príhovorom primátor František Kardoš. Krátko pred polnocou jeho slová zanikali v spoločnom odpočítavaní posledných sekúnd starého roka. Tisícky Rožňavčanov privítali úderom polnoci nový rok hlasnými ováciami, vybuchujúcimi svetlicami a šampanským, ale aj vzájomnými gratuláciami. (ela)

POPRAD – Aj Popradčanov prišlo na námestie o niečo menej ako po iné roky. Tentokrát sa obyvateľom neprihovoril prvý muž mesta, hoci na námestí bol. Všetko dobré z pódia zaprial turista z Poľska.
Ohňostroj po dvanástej bol naozaj veľkolepý. Podľa ľudí jeden z najkrajších za posledné roky. Navyše, nebol financovaný z mestskej kasy. Petardy a delobuchy strieľali odušu. Opitých vidno nebolo – jednému z príslušníkov mestskej polície sa situácia zdala až nudná. Snáď jediným konfliktom bola šarvátka dvoch dospievajúcich. Začala sa nevinným podaním rúk, potom jeden z mladíkov uštedril druhému úder päsťou do tváre. Udrel ho ešte raz, zhodil na zem a odkráčal. Polícia nezasahovala. (olo)