Takmer dvaapoltonovej slonici hrozilo, že ju noha kvôli stále rastúcej váhe už neunesie. Veterinár a akupunkturista Oh Soon Hock, ktorý už liečil pomocou ihiel žirafy, gepardy a varany, si teda vzal Tun do svojej starostlivosti. "Už po prvej kúre bola pohyblivejšia. Teraz môže nohou lepšie hýbať a svaly sú uvoľnenejšie," povedal veterinár agentúre AP. Slonica má za sebou štvormesačnú liečbu. Keď však Oh za ňou dvakrát do týždňa prichádza, majú jej ošetrovatelia pohotovosť. Musia ju podplácať mrkvou a banánmi, relaxačnými zvukmi a ťahaním za uši.
"Nemyslím si, že by bola akupunktúra bolestivá, keď ju viete robiť," hovorí Oh, ktorý vyučuje túto metódu na univerzite na Taiwane. Akupunktúra ľudí a zvierat je podľa neho založená na rovnakých základoch, len u zvierat sa používajú hrubšie ihly.
Veterinár tvrdí, že sa mu pomocou akupunktúry už podarilo oživiť orangutana, ktorý bol v kóme. Uzdravil vraj aj geparda so zlomenou nohou a k životu priviedol krajtu, ktorá mala v sebe príliš veľa upokojujúcich liekov.