Volá sa Sillage de la Reine, teda Stopa kráľovnej, a je to prvý parfum z 18. storočia, ktorý sa bude predávať v 21. storočí. Svojim používateľkám umožní preniesť sa v duchu na dvor slávnej francúzskej kráľovnej Márie Antoinetty, pre ktorú bol kedysi vytvorený. Jeho vzkriesenie je výsledkom dvojročného pátrania francúzskej historičky Elisabeth de Feydeau po jeho receptúre a práce voňavkára Francisa Kurkdjiana, ktorý sa ujal úlohy receptúru vyskúšať.
Historička pátrala v archívoch kráľovského zámku vo Versailles, v Paríži aj v Montpellier, kde sa narodil tvorca parfumu a oficiálny voňavkár Márie Antoinetty Jean-Louis Fargeon. Receptúra, ktorú nakoniec objavila, obsahuje trinásť zložiek - okrem iného aj levanduľu, ružu, jazmín, pižmo a vanilku. Voňavka Sillage de la Reine však bola len jedným z kozmetických prípravkov, ktoré Fargeon pre Máriu Antoinettu vytvoril. Kráľovná používala aj špeciálnu vodu, pomádu či púder.
Jej záujem o kozmetické prípravky sa výrazne zvýšil v období, keď začala mať strach zo starnutia. Takéto obavy sa vraj objavili hneď po narodení jej prvého dieťaťa v roku 1781. To mala kráľovná 26 rokov.
Podľa historičky De Feydeau bola Rakúšanka Mária Antoinetta na francúzskom kráľovskom dvore nositeľkou osvety v otázkach osobnej hygieny, na ktorú tam vtedy veľmi nedbali. "Rozhodla, že smrdieť nie je kráľovské, umývala sa, takmer denne sa kúpala a voňavky nepoužívala preto, aby prekryli zápach neumytého tela."
Skrinku s voňavkami si Mária Antoinetta vzala so sebou aj pri nevydarenom úteku z Paríža pred revolucionármi v roku 1791. O dva roky neskôr ju popravili a jej osobný voňavkár unikol rovnakému osudu len tak-tak. Zomrel v roku 1806, predtým sa však ešte stal dvorným voňavkárom cisárovnej Jozefíny.