Labyrint - Via Vestra, šéfredaktor Joachim Dvořák
Z periférie do centier - to je hlavná téma kultúrnej megarevue, venujúcej sa fenoménu postkoloniálnych kultúr, teda spisovateľom, výtvarníkom, hudobníkom či filmárom pochádzajúcim z bývalých európskych kolónií alebo z krajín tzv. tretieho sveta, ktorí sa dokázali presadiť v regióne „euroatlantického“ umenia. Mnohí sú držitelia významných ocenení, ale o viacerých sa možno dozviete prvý raz. Labyrint je tradične koncipovaný na časť venovanú literatúre, teoretickým textom, farebným stránkam výtvarného umenia a časť článkov sa orientuje na film a divadlo (napríklad aj štúdia Jána Šimka o súčasnej dráme).
Hlavnú tému dopĺňajú popri literárnych recenziách (tiež okrem iných na knihy Michala Hvoreckého, Pavla Rankova a Dušana Mitanu) ukážky súčasnej českej a slovenskej prózy (Jáchym Topol, Tomáš Horváth, Peter Šulej atď.) a z románu ruského bestselleristu Viktora Pelevina Generace P. „Úvodom do problematiky“ je esej po holandsky píšuceho Hafida Bouazzu z Maroka a pôvodný rozhovor s haitským surrealistom René Depestrom s poznámkou Milana Kunderu. Nechýbajú preklady z diel laureátov Nobelovej ceny za literatúru Kao Sing-ťiena a V. S. Naipaula, ďalej úryvok z najnovšieho románu Michaela Ondaatjeho, esej Salmana Rushdieho Což už nic není svaté? či portréty Czeslawa Milosza a Libuše Moníkovej.
Významné slovenské zastúpenie ďalej tvoria výtvarníci Roman Ondák, Boris Ondreička a Denisa Lehocká. Z ďalšieho obsahu aspoň portrét filmového režiséra Emira Kusturicu, rozhovor s jeho iránskym kolegom Jafarom Panahim a v neposlednom rade 40-stranová príloha s prehľadom nových kníh a tipmi na výstavy a kultúrne akcie.