V kariére najvýznamnejšej svetovej manažérky nastal zlom. Carly Fiorina, šéfka spoločnosti Hewlett-Pakard, sa nedohodla s predstavenstvom na ďalšej stratégii firmy a odstúpila. Vo funkcii ju dočasne nahradí Robert Wayman, ktorý mal v spoločnosti na starosti financie.
Carly Fiorina sa stala prvou ženou, ktorá sa v Spojených štátoch Amerických, vyšvihla do vedenia veľkej spoločnosti. Britský Sunday Times označil Fiorinu za najúspešnejšiu Američanku desaťročia a podľa magazínu Fortune je už šesť rokov najúspešnejšou manažérkou sveta a spolu s Condoleezzou Riceovou ju považujú za najvplyvnejšiu ženu v USA.
Cesta tejto svetoznámej osobnosti na čelo rebríčka manažérov nebola priama. Po absolvovaní štúdia filozofie na Standfordskej univerzite začala Carly Fiorina v roku 1976 na želanie rodiny študovať právo. Škola ju však nebavila, preto ju po čase opustila. Po krátkom pobyte v Taliansku sa vrátila do USA a pracovala v brokerskej firme ako recepčná. Tam sa naučila hovoriť a dobre vychádzať s obyčajnými zamestnancami a schopnosť komunikovať s kýmkoľvek je považovaná za jednu z jej najväčších predností.
Postupne však rástol jej záujem o ekonomiku, preto sa rozhodla vyštudovať tento odbor na Marylandskej univerzite.
Vtedy sa jej kariéra rozbehla. Začala v telekomunikačnej spoločnosti AT&T - za desať rokov to dotiahla až na vedúcu odboru. Po tom, čo sa jej podarilo svoj odbor osamostatniť, vznikla spoločnosť Lucent Technologies a Fiorina sa roku 1998 stala jej šéfkou. Z Lucent Technologies urobila poprednú svetovú firmu v oblasti komunikácií a sieťovej techniky.
Išla však ďalej a rok na to vyhrala v tvrdej konkurencii konkurz na pozíciu výkonného riaditeľa Hewlett-Packard, jednej z najväčších počítačových firiem na svete.
Silnou zbraňou tejto manažérky je jej schopnosť komunikovať a čaro silnej osobnosti. Tí, ktorí ju poznajú tvrdia, že Carly Fiorina má charizmu, ktorá jej pomáha presadzovať svoje vízie. Zároveň je aj veľmi cieľavedomá a má odvahu ísť aj do ťažkých vecí.
Podľa zahraničnej tlače