ch štátoch, informovali v stredu noviny Los Angeles Times.
Podľa autorskej spoločnosti sa bude čipová technológia spočiatku využívať na nahrávanie lekárskych informácií v tele pacientov. Možno ju však využiť aj na sledovanie nepriateľských cieľov satelitnými systémami. Nakoniec možno čipové implantáty vyvinúť až do konečného identifikačného zariadenia, ktoré je schopné plniť úlohy podobné tým, aké dnes plnia identifikačné detektory a čipové bankomatové karty.
„Bol by som šokovaný, ak by ste si o desať rokov nemohli dať naimplantovať čip, ktorý by vám odomkol dom, naštartoval auto či vydal peniaze,“ hovorí Chris Gray, autor čipovej technológie Cyborg Citizen.
Spoločnosť Applied Digital Solutions zatiaľ predávala čipové implantáty pre farmárov na sledovanie zdravotného stavu ich zvierat. Jej experti sú však autormi aj takého vynálezu ako napríklad tzv. monitorovacie náramky, ktoré pomáhajú rodinám vystopovať ich príbuzných s Alzheimerovou chorobou, ak sa náhodou stratia. Rozmach teroristických aktivít vo svete však podľa spoločnosti Applied Digital Solutions výrazne mení preferencie a akákoľvek vízia spojenia človeka a počítača, ktorá bola donedávna tak zatracovaná, dnes už nie je automaticky zmietnutá zo stola. (tasr)