Národné dni kariéry organizuje študentská organizácia AIESEC pod odbornou garanciou personálnej spoločnosti Trenkwalder Management Partners Group. Podujatie z roka na rok rastie - na deviatom ročníku v roku 2004 sa zúčastnilo 40 firiem a približne 2000 študentov.
Aj keď sa podujatie koná v Bratislave, tento projekt je celoslovenský - zúčastňujú sa ho aj firmy z iných regiónov, napríklad z východu Slovenska, z Liptova a podobne. A pretože v Bratislave študujú študenti z celého Slovenska, majú firmy takto možnosť osloviť ich tu a priviesť ich s pracovnou ponukou naspäť do ich rodného kraja.
AIESEC je medzinárodná študentská organizácia, ktorá má takmer 60 ročnú históriu. Prvá pobočka AIESECu bola na Slovensku založená už v roku 1966, v súčasnosti tu pôsobí 8 subjektov - národné centrum a 7 lokálnych výborov na univerzitách v Bratislave, Žiline, Banskej Bystrici, Poprade, Nitre a Košiciach. Medzi bývalých členov AIESECu partia zaujímavé osobnosti z celého sveta - napríklad Kofi Anan, Margaret Thatcherová, Bill Clinton, ALexander Kwasniewski či Václav Havel.