V stredu oslávil 80. narodeniny americký herec, režisér a producent Paul Newman. Rodák z Clevelandu chcel byť pôvodne vojnovým pilotom, kvôli farbosleposti však slúžil posledné dva roky vojny ako radista. Vyštudoval ekonómiu. Po svadbe s herečkou Jackie Witteovou, s ktorou mal syna a dve dcéry, začal študovať herectvo na univerzite v Yale. Po presťahovaní sa do New Yorku ho prijali do známeho Actors Studia a začal sa presadzovať v televízii a na Broadwayi. Aj keď tvrdí, že bol jedným z najhorších hercov v histórii, čoskoro ho angažovali v Hollywoode. Nakrútil mnoho filmov, v ktorých stvárnil desiatky postáv (Niekto tam hore ma má rád, Dlhé horúce leto, Mačka na rozpálenej plechovej streche, Frajer Luke, Butch Cassidy a Sundance Kid, Podraz). Na Oscara bol nominovaný 10-krát, ale získal ho len raz, za film Farba peňazí (1986). Newman je vášnivý automobilový pretekár, má aj vlastný jazdecký tím. Vlastní tiež potravinársku spoločnosť. Vyše 150 miliónov dolárov z jej zisku dal pre deti s rakovinou či do protidrogovej Nadácie Scotta Newmana (jeho syn zomrel na predávkovanie v roku 1978). Newman je už takmež 50 rokov ženatý s druhou manželkou Joanne Woodwardovou, s ktorou má tri dcéry.
Rowlingovej sa narodilo tretie dieťa
Britskej spisovateľke Joanne Rowlingovej, autorke príbehov o Harrym Potterovi, sa minulú nedeľu večer narodilo v Edinburghu tretie dieťa - dievčatko. Dostalo meno Mackenzie Jean. Otcom je druhý Rowlingovej manžel, lekár Neil Murray, za ktorého sa vydala v roku 2001. Majú už 22-mesačného syna Davida. Z predchádzajúceho manželstva má 39-ročná spisovateľka 11-ročnú dcéru Jessicu. V decembri Rowlingová oznámila, že dopísala šiestu knihu o kúzelníckom učňovi s názvom Harry Potter and the Half-Blood Prince. Má vyjsť 16. júna tohto roku.
Peter Jaroš oslávil 65. narodeniny
Peter Jaroš, autor románu Tisícročná včela, oslávil minulú sobotu 65. narodeniny. Známy spisovateľ písal aj filmové scenáre, okrem iného aj k filmu Pacho, hybský zbojník. K jeho najznámejším dielam patria dva romány z roku 1979 - Telo v herbári a najmä Tisícročná včela, ktorá bola preložená do šiestich jazykov. Neskôr ju úspešne sfilmoval Juraj Jakubisko.
Donald Trump sa opäť oženil
Newyorský miliardár Donald Trump (58) sa minulú sobotu oženil s 34-ročnou slovinskou modelkou Melaniou Knaussovou, s ktorou žije už šesť rokov. Svadobná hostina sa konala v súkromnom Trumpovom sídle v Palm Beach na Floride. Medzi 350 hosťami bol aj bývalý newyorský starosta Rudolph Giuliani, spevák Billy Joel, modelka Heidi Klumová, senátorka Hillary Clintonová či Trumpovi kolegovia z televíznej stanice NBC, kde má miliardár svoju reality show s názvom The apprentice (Učeň). Nevesta mala šaty od Diora v hodnote 200-tisíc dolárov (asi 6 miliónov korún). S prvou manželkou, Češkou Ivanou Zelníčkovou, sa Trump rozviedol v roku 1990 po trinástich rokoch spolužitia. Druhé manželstvo s modelkou Marlou Maplesovou mu vydržalo necelých šesť rokov. Z prvého manželstva má Trump tri deti, z druhého jednu dcéru.
Ben Kingsley sa rozišiel s manželkou
Šesťdesiatjedenročný britský herec Ben Kingsley a jeho 30-ročná nemecká manželka Alexandra Christmannová sa rozišli. Bývalá modelka Christmannová žije teraz v Berlíne so svojím 41-ročným manažérom Sammym Braunerom a 6-ročnou dcérkou Lois z prvého manželstva. Kingsley, držiteľ Oscara z roku 1983 za titulnú úlohu vo filme Gándhí, bol ženatý už dvakrát. S Christmannovou sa zoznámil pred tromi rokmi v Berlíne, zosobášili sa tajne v roku 2003.
Zomrela autorka hitu Bésame Mucho
Vo veku 88 rokov zomrela minulú sobotu na srdcové zlyhanie mexická hudobníčka Consuelo Velázquezová. Preslávila sa najmä svetoznámou romantickou baladou Bésame Mucho, ktorú zložila v roku 1941. Naspievali ju mnohí slávni interpreti, medzi nimi napríklad Plácido Domingo, José Carreras, Frank Sinatra, Elvis Presley či The Beatles.
Zomrela sekretárka z aféry Watergate
Minulú sobotu zomrela vo veku 87 rokov bývalá sekretárka exprezidenta USA Richarda Nixona Rose Mary Woodsová, ktorá bola známa vďaka vymazaniu časti dôkazovej nahrávky v kauze Watergate. V poslednom období života bývala v domove dôchodcov neďaleko Clevelandu. Nahrávka z 20. júna 1972 zaznamenávala časť rozhovoru medzi Nixonom a personálnym šéfom Bieleho domu H. R. Haldemanom. V nej malo odznieť, či exprezident USA vedel o vlámaní do centrály Demokratickej strany vo Watergate a ak áno, odkedy. Práve časť, ktorú "nedopatrením" Woodsová vymazala, bola rozhodujúcim dôkazom. Bývalá sekretárka sa po prepustení v roku 1976 presťahovala do severovýchodného štátu Ohio a nikdy sa nevyjadrovala k rokom, ktoré strávila po boku prezidenta. Nixon ju však považoval takmer za člena rodiny a v jeho pamätiach na ňu spomína ako na osobu, ktorú v roku 1974 poveril, aby oznámila prvej dáme Pat Nixonovej a ich dcéram jeho rezignáciu.