Streda, 3. marec, 2021 | Meniny má Bohumil, BohumilaKrížovkyKrížovky

Favoriti doma nezaváhali

NEW YORK - V nedeľu sa v zámorskej basketbalovej NBA hralo sedem zápasov, v piatich stretnutiach sa presadili domáce tímy.

Na súperovej palubovke zvíťazilo San Antonio, ktoré v Sacramente dominovalo vďaka perfektnej obrane, a domácim Kings pripravili druhú najvyššiu prehru pod vedením trénera Ricka Adelmana, ktorý je pri mužstve od roku 1999. V drese Spurs žiaril tradične Tim Duncan s 23 bodmi a 13 doskokmi.

Ďalším úspešným hosťujúcim družstvom bolo Milwaukee v New Yorku, kde domáci prehrali už desiaty z posledných jedenástich zápasov. Doma sa presadili favorizované celky Seattlu, Phoenixu, Dallasu, Miami a Toronta. V Seatlli sa mimoriadne darilo Rashardovi Lewisovi, v Dallase tradične Dirkovi Nowitzkému a vo Phoenixe dvojici Amare Stodemire, Steve Nash.

V Miami si domáci vytvorili 24-bodový náskok už v prvej štvrtine a polčasový náskok o 31 bodov je doterajším klubovým maximom, na druhej strane len 25 dosiahnutých bodov New Orleans v prvej polovici je ich najhorším výkonom v histórii.

Opora Miami Shaquille O'Neal hral len 23 minút, zaznamenal 12 bodov a 8 doskokov. "Toto naozaj nie je zápas, na ktorý by sme mohli byť hrdí. Bolo to ako zobrať deti do zoo. Predpokladá sa, že ich tam rodičia vezmú," povedal Shaq. (sita)

Fakty NBA

Seattle - Utah 122:105, najviac bodov: R. Lewis 36, A. Daniels 24, Allen 20 - Boozer 20 (12 doskokov), Okur 19, Harping 16.

Sacramento - San Antonio 73:103, Bibby 13, Miller 10 (14 doskokov), Mobley 9 - Duncan 23 (13 doskokov), Massenburg 16, Parker 13.

Phoenix - New Jersey 113:105, Stoudemire 33, Nash 30, Richardson 20 - Carter 32, Kidd 23, Buford 16.

Miami- New Orleans 97:68, Wade 18, Dooling, Doleac a D. Jones po 13 - Dickau 16, Rogers 10.

New York - Milwaukee 96:101, Marbury 33, Crawford 20, Sweetney 14 (11 doskokov) - D. Mason 22, J. Smith a Redd po 14.

Toronto - Charlotte 103:92, Peterson 26, J. Rose 22, Bosh 21 - Brežec 19 (12 doskokov), Hart 14 (11 asistencií), Kapono 12.

Dallas - Denver 95:93, Nowitzki 35 (11 doskokov), Finley 17, Terry 15 - K. Martin 19 (11 doskokov), A. Miller 16 (10 asistencií), Anthony 14.