Piatok, 26. február, 2021 | Meniny má ViktorKrížovkyKrížovky

Rekord prekonal najmenší

NEW YORK - V dvoch z piatich utorkových zápasov basketbalovej NBA muselo o víťazovi rozhodnúť predĺženie. Sacramento vyhralo nad oslabeným Portlandom až po nadstavenom čase 113:107 aj preto, že svoj deň nemal Predrag Stojakovič. Srbský krídelník, druhý .

NEW YORK - V dvoch z piatich utorkových zápasov basketbalovej NBA muselo o víťazovi rozhodnúť predĺženie. Sacramento vyhralo nad oslabeným Portlandom až po nadstavenom čase 113:107 aj preto, že svoj deň nemal Predrag Stojakovič. Srbský krídelník, druhý najlepší strelec tímu, zaznamenal iba šesť bodov a prerušil tak svoju sériu 133 zápasov s dvojciferným počtom bodov.

Prekvapením je víťazstvo Denveru v Seattli 116:110 po predĺžení. Zápas patril hosťujúcemu Earlovi Boykinsovi, najmenší hráč v NBA (165 cm) zaznamenal v piatich minútach nadstaveného času 15 bodov, čo je nový rekord ligy. Doterajším maximom bolo 14 bodov Butcha Cartera z Indiany v roku 1984.

Skvelý bol aj center Denveru Marcus Camby, ktorý doskočil nezvyčajných 24 odrazených lôpt. Denver najmä ich zásluhou vyhral a prerušil sériu ôsmich prehier na palubovkách súperov.

Hráči Dallasu a Washingtonu nastrieľali vo vzájomnom stretnutí 257 bodov (Dallas vyhral 137:120), čo je nový rekord aktuálneho ročníka. Nemecká hviezda víťazov Dirk Nowitzki sa stala iba piatym hráčom v histórii texaského klubu, ktorý pokoril hranicu 10 000 bodov v kariére.

Šesťzápasová víťazná séria obhajcov titulu z Detroitu sa skončila v Orlande, ktoré dosiahlo 21. víťazstvo v sezóne, čo sa Magic podarilo za celý minulý ročník. Turecký krídelník Hidayet Türkoglü si s 29 bodmi utvoril nové sezónne maximum. (sita)

Fakty NBA

ORLANDO - DETROIT 103:101, najviac bodov: Francis 32, Türkoglü 29 - Hamilton 26, Wallace 17. HOUSTON - INDIANA 74:87, McGrady 28, Jao Ming 21 - Tinsley 28, J. O'Neal 27. DALLAS - WASHINGTON 137:120, Stackhouse 29, Nowitzki 28 - Arenas 43, Jamison 27. SACRAMENTO - PORTLAND 113:107 po predĺžení, Webber 32, Mobley 20 - Van Exe 30, Patterson 23. SEATTLE - DENVER 110:116 po predĺžení, Radmanovič 25, Daniels 20 - Miller 30, Camby 25.