Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Štyri body slovenských hokejistov More nestačili

MORA - Ani štyri body slovenských hokejistov Mariána Hossu, Ladislava Nagya a Rastislava Pavlikovského nepomohli švédskemu klubu Mora IK k víťazstvu na ľade štokholmského Djurgaardenu. V známej hale Globen nehrala slovenská trojica spolu. Na ľavom krídle

útoku Rastislava Pavlikovského a Mariána Hossu bol namiesto Nagya Martin Jansson, košický odchovanec sa posunul do ďalšej formácie k Hakanovi Boggovi a ďalšiemu krajanovi Marcelovi Hossovi.

Mora začala dobre - najskôr po spolupráci Mariána Hossu a Rastislava Pavlikovského otvoril skóre zápasu Jansson, potom Ladislav Nagy upravoval po samostatnej akcii na 2:1. Rodák zo Šace zaznamenal v siedmom zápase za Moru druhý gól a celkovo má päť bodov. V 48. min potom Marián Hossa upravil na 3:3, domáci však o desať minút neskôr Marcusom Nilsonom definitívne rozhodli o svojom víťazstve.

Marián Hossa má v 18 zápasoch výbornú bilanciu 14 gólov a 12 asistencií, medzi strelcami elitserien mu patrí ôsme miesto. S 20,59 % úspešnosťou streľby je v tejto štatistike piaty. Najproduktívnejším Slovákom v elitserien je zatiaľ Rastislav Pavlikovský, ktorý má bilanciu 11 gólov a 17 asistencií v 28 dueloch. V tabuľke kanadského bodovania celej súťaže patrí skúsenému centrovi 16. priečka.

Lídrom produktivity najvyššej švédskej súťaže je Kristian Huselius z Linköpingu, ktorý v 26 dueloch nazbieral 41 bodov (11+30) a dostal sa tak pred Petra Forsberga z MODO (31 stretnutí, 13 gólov, 25 asistencií, 38 prihrávok).

Slováci sú v popredí aj v ďalších štatistikách elitserien. V produktivite obrancov je Jaroslav Obšut z Luley tretí, keď na svojom konte má 22 bodov (8+14). Šiestym najtrestanejším hráčom súťaže je Zdeno Chára z Färjestadu, ktorému rozhodcovia udelili už celkovo 98 trestných minút. Brankár Rastislav Staňa, ktorého spoluhráč Róbert Döme v utorok v zápase s MODO dvakrát asistoval, je s 91,1-percentnou úspešnosťou medzi gólmanmi šiesty.