Piatok, 3. december, 2021 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Lakers prišli o Bryanta, má ťažký výron

NEW YORK - Vo všetkých troch štvrtkových zápasoch basketbalovej NBA boli úspešní domáci, i keď Houston potreboval na víťazstvo nad New Jersey päťminútové predĺženie. Tridsaťjedenročný rozohrávač Houston Rockets Bob Sura nastrieľal najviac bodov (35) ...

Kobe Bryant z Los Angeles Lakers si drží zranený členok v stretnutí NBA s Cleveland Cavaliers. Lakers vyhrali aj bez svojej hviezdy 98:94.

NEW YORK - Vo všetkých troch štvrtkových zápasoch basketbalovej NBA boli úspešní domáci, i keď Houston potreboval na víťazstvo nad New Jersey päťminútové predĺženie. Tridsaťjedenročný rozohrávač Houston Rockets Bob Sura nastrieľal najviac bodov (35) v desaťročnej kariére v NBA. Sura dokonale zatienil svojich slávnejších spoluhráčov. Čínsky pivot Jao Ming zaznamenal len 6 bodov, Tracy McGrady ich síce nastrieľal osemnásť, ale potreboval na to osemnásť pokusov.

"Tracy i Jao sa trochu trápili, ale ja som sa rýchlo dostal do tempa. Trafil som prvé tri strely a chytil som správnu vlnu. Posledných desať či dvanásť zápasov sa mi darí," zhodnotil svoj výkon Sura.

Kouč Houstonu Jeff Van Gundy ho pochválil: "Strieľal úplne neuveriteľne. Aj keď minul, obdivoval som jeho srdce, súťažného ducha a jeho vôľu. Takých hráčov, ako je Bob Sura, by chcel mať každý kouč čo najviac."

Tretíkrát za sebou sa najlepším strelcom Sacramenta stal Predrag Stojakovič. Proti Utahu nastrieľal 27 bodov a pomohol Kings k výhre 107:93. "Odviedli sme dobrú prácu v obrane, nedovolili sme dávať ľahké koše. Navyše sme dobre doskakovali a dokázali to využiť pri zakladaní útoku," povedal srbský krídelník. Zápas mal nervóznu atmosféru, keď najskôr prišiel o dva zuby Greg Ostertag. V minulej sezóne ešte hráč Utahu inkasoval úder lakťom do tváre od Curtisa Borchardta. Potom sa do seba pustili Peja Stojakovič a Matt Harpring, obom rozhodcovia udelili technické chyby. Vrcholom bol nešetrný zákrok hosťujúceho Carlosa Boozera, ktorý tvrdo fauloval o smeč sa snažiaceho Maurica Evansa. Ten po páde na palubovku utrpel stredný otras mozgu.

V úvodnej štvrtine stretnutia L. A. Lakers - Cleveland (98:94) prišli domáci o svoju najväčšiu hviezdu Kobeho Bryanta, ktorý si poranil členok a späť do zápasu sa už nevrátil. Lakers však dokázali, že nie sú tímom jedného hráča. Funkciu lídra prebral po Bryantovi Lamar Odom, ktorý k 24 bodom pridal osem doskokov a sedem asistencií. "Vyzerá to na viactýždňovú pauzu, určite nebudem späť v priebehu niekoľkých dní. Takýto ťažký výron členka som ešte nemal, pekelne to bolí," nariekal po zápase Bryant.

(čtk, sita)

Fakty NBA

HOUSTON - NEW JERSEY 94:85 po predĺžení, najviac bodov: Sura 35, McGrady 18 - Carter 17, Kidd 16. SACRAMENTO - UTAH 107:93, Stojakovič 27, Webber 23 - Harpring 16, Boozer 15. L. A. LAKERS - CLEVELAND 98:94, Odom 24, Butler 21 - James 28, McInnis 20.

5. Opäť sme na dobrej vlne
  6. Aj mikulášske balíčku môžu byť zdravé. Zistite ako na to.
  7. 365.bank sa stala bankou roka na Slovensku
  8. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
  10. Na nové auto sa neoplatí čakať. Trhu kraľujú jazdené 2 877

Protesty proti pandemickým opatreniam v Amsterdame.

Je stále naším spojencom proti tým, ktorí s ním narábajú horšie ako obchodníci s otrokmi so živým tovarom.

1. dec
Mliečne produkty by vo vyváženej strave nemali chýbať.

Sťažujú sa obchodníci, mliekari aj farmári.

4 h
Nataša Holinová

Výsledky prvého kola voľby detského komisára sú vzrušujúce. Druhé nás ani nemusí zaujímať.