Štvrtok, 4. marec, 2021 | Meniny má KazimírKrížovkyKrížovky
TRENČÍN - OMSK 1:6 PO TRETINÁCH 1:3, 0:1 A 0:2, V PRVOM ZÁPASE HOKEJOVÉHO TURNAJA EURÓPSKYCH MAJSTROV V PETROHRADE

Trápna premiéra hokejistov Trenčína

PETROHRAD - V petrohradskom Ľadovom dvorci, kde pred piatimi rokmi vybojovali hokejisti Slovenska na majstrovstvách sveta striebornú medailu, ...

Útočník slovenského majstra Dukly Trenčín Pavol Demitra sa so spoluhráčom Jurajom Kadlubiakom snažia zastaviť prenikajúcu českú hviezdu ruského Omsku Jaromíra Jágra (vľavo) v prvom zápase Európskeho pohára majstrov. FOTO - TASR/EPA

PETROHRAD - V petrohradskom Ľadovom dvorci, kde pred piatimi rokmi vybojovali hokejisti Slovenska na majstrovstvách sveta striebornú medailu, zbabrala Dukla Trenčín svoju premiéru v turnaji Európskeho pohára majstrov a s ruským Avangardom Omsk prehrala hladko 1:6.

Dnes o 17.30 h hrá náš majster druhý zápas so švédskym HV 71 Jönköping, ale ak zopakuje trápny výkon, nemá šancu na úspech.

Predsavzatia Dukly hrať pozorne, disciplinovane v obrane dostali trhlinu hneď v úvode - fínsky rozhodca Henriksson vylúčil Zlochu za faul hokejkou v strednom pásme a trest prišiel bleskovo. Skúsený Kovalenko už po 16 sekundách presilovky rozvlnil sieť Hálovej bránky, strieľal z pravého kruhu. Bola to prvá strela na trenčiansku "svätyňu".

Začiatok poznačil ďalší vývoj. Favorizovaný Omsk sa upokojil, hral rýchlo, dobre kombinoval a stále vyvíjal tlak na Duklu. Trenčania predviedli po väčšinu stretnutia ustráchaný hokej, v útočnom pásme nenapádali hráčov Avangardu pri rozohrávke, ale vyčkávali v strednom pásme. Do kontraútokov sa dostávali sporadicky, neboli nebezpečné. Preťažená obrana nestačila zastavovať lavíny atakov ruského tímu.

V 10. minúte z nevinnej akcie zakončoval kanonier Sušinskij a keďže Hála zakryl puk pri čiare širokým chráničom na nohe, prišiel k slovu videorozhodca. Ten videl puk za čiarou - 0:2. Po druhom góle neistého Hálu nahradil Kompas, ale gólostroj rozbehnutého ruského majstra sa zastavil iba nakrátko. Medzitým v 12. min maličký Kóňa šikovne zareagoval na odrazený puk a napálil ho pod vyrážačku kanadského brankára Maracleho - 1:2.

Po treťom góle Omska, keď obranca Tverdovskij s bohatými skúsenosťami z NHL prešiel obranou Dukly v presilovke ako nôž maslom a Kompasovi nedal šancu, hrozil Dukle debakel. Trenčín doplácal na časté vylúčenia, v oslabení dostal štyri góly.

Český útočník Jágr v zostave Omska sa blysol na začiatku tretej tretiny, keď po vyhratom buly Prokopieva bez prípravy švihom vypálil do ľavého horného rohu Kompasovej bránky a zvýšil už na 5:1. Výsledok pečatil opäť Kovalenko, ale ani konečných 6:1 nevystihuje veľkú prevahu Avangardu.