Chmel: Možno vo funkcii ministra zostanem

Už niekoľko týždňov sa hovorí o možnej abdikácii RUDOLFA CHMELA z postu ministra kultúry a o tom, kto by ho mohol nahradiť. Predseda ANO Pavol Rusko v nedeľu pre televíziu TA 3 spomenul dva dôvody, pre ktoré by odchod ministra za ANO prichádzal do úvahy.

Granty sa nevyplácajú, ako sa mali, a podľa Ruska vzhľadom na ministrov vek nie je preňho jednoduché zvládať vysoké pracovné zaťaženie. Aj Rusko však uznáva, že vzhľadom na problémy okolo dostavby budovy SND na demisiu nie je vhodný čas.

Súhlasíte s dostavbou SND cez americkú spoločnosť Truthheim s tým, že záujmy štátu bude zastupovať ministerstvo hospodárstva?

"Analytický materiál ministerstva kultúry, ktorý som predkladal na jar 2003 do vlády, ukázal, že optimálne riešenie je rýchla dostavba za štátne peniaze a tender na prevádzkovateľa budovy. Za horšie varianty sme vtedy považovali pomalé dokončovanie alebo zakonzervovanie stavby. Na riešenie ponúkané v tejto analýze však vláda nepristúpila, a v rozpočte na rok 2004 peniaze na dostavbu nevyčlenila. Keby bol teraz štát ochotný uvoľniť peniaze na dostavbu a tiež na financovanie aktivít spojených s činnosťou SND, priklonil by som sa k pôvodnému návrhu rezortu kultúry. No musím zdôrazniť, že je vylúčené, aby SND malo aj doterajšiu historickú budovu, aj DPOH a k tomu aj novú budovu - takýto prepych si nemôžeme dovoliť."

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Podľa ministra hospodárstva a šéfa ANO Pavla Ruska váš avizovaný odchod z postu ministra súvisí aj s vaším vekom a záťažou, ktorú podstupuje človek vo vašej funkcii.

"Nepostrehol som, že by sme niekedy spolu hovorili o tomto dôvode. Chvalabohu, nevšimol som si jeho opodstatnenosť. Možno po tenisovom zápase s Pavlom Ruskom zmením názor. No skôr nie."

Odchádzate teda z funkcie alebo zostávate?

"Touto otázkou sa budem zapodievať koncom mesiaca."

Je to otvorená otázka?

"Sám som prišiel s myšlienkou odchodu a pohrávam sa s ňou naďalej, ale aj problém okolo dostavby SND oddialil naliehavosť môjho rozhodnutia."

Môže sa stať, že sa rozhodnete zostať vo funkcii?

"Môže."


SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  2. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  3. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  4. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  5. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  6. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  7. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  8. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  1. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  2. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  3. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  4. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  5. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  6. Probiotiká nie sú len na trávenie
  7. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  8. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 319
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 5 852
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 686
  4. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 3 201
  5. Do čoho sa oplatí investovať: zateplenie, čerpadlo či okná? 2 664
  6. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 2 405
  7. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 735
  8. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 569
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu