Prezident Ivan Gašparovič mal práve stretnutie s predstaviteľmi cirkví, všetci tri minúty ticho stáli. Život sa zastavil aj na Úrade vlády a v kancelárii predsedu parlamentu. Život v uliciach sa však nezastavil, ľudia väčšinou o ničom nevedeli. Zvony síce zvonili a sirény hučali, ale mnohí ľudia v bratislavských uliciach si mysleli, že ide o len skúšku sirén. Z ľudí postávajúcich na Kamennom námestí v Bratislave vedela, o čo ide, len jedna staršia pani, ostatní sa čudovali.
Vedenie obchodného domu Tesco nakupujúcich vyzvalo, aby si uctili pamiatku obetí v Ázii, pri niektorých pultoch sa načas prestalo platiť. Niektorí návštevníci však boli nedočkaví, a tak sa v predaji pokračovalo.
Bratislavská tržnica ani nákupné centrá ako Polus či Aupark sa v bežnej prevádzke nezastavili. "Počúvam celý čas Fun rádio, ráno sledujem aj televíziu, o nijakej spomienke neviem. Malo by sa o tom hovoriť," reagoval predavač zeleniny v tržnici.
Európske televízie prerušili v stredu napoludnie vysielanie, aby odvysielali živé zábery z miest, kde si pamiatky obetí uctili, či zábery z postihnutých oblastí s číslami účtov zbierok na pomoc postihnutým. Urobili tak britská BBC, nemecká ARD a ZDF, rakúska ORF1 či ČT. Francúzske rádiá namiesto správ hrali smútočný pochod z Beethovenovej 3. symfónie.
Zo slovenských televízií vysielala živé zábery z verejných priestranstiev iba TA3 a odvysielala aj vyhlásenie, ktorým sa pridala k solidárnemu prejavu smútku.
Verejnoprávna STV vysielala reklamy. Dnes to hodnotí ako chybu. "Keď sa stane chyba, treba si ju vedieť aj priznať," povedal Branislav Zahradník z vedenia STV.
Televízia JOJ vraj nemohla na akciu upozorniť vo svojom rannom vysielaní, lebo ho nevysielala v priamom prenose. Hovorca Ľudovít Tóth však povedal, že ako prvá televízia zverejnila čísla účtov a ako prvá poslala do postihnutých oblastí svojho spravodajcu. (zu)
>