Streda, 16. október, 2019 | Meniny má Vladimíra

Zvolen prvýkrát prehral doma

BRATISLAVA - Všetky zápasy včerajšieho kompletného 36. kola hokejovej ST extraligy sa skončili víťazstvom hosťujúcich tímov, ktoré vsietili spolu 20 gólov. V šlágri kola triumfoval Slovan vo Zvolene 5:3. Belasí hrali bez novej posily Miroslava Šatana, ..

V šlágri 36. kola hokejovej extraligy vedúci Zvolen prvýkrát v tejto sezóne prehral so Slovanom 3:5 a stratil tak domácu neporaziteľnosť. Slovanista Martin Kuľha strieľa druhý gól Slovana do siete brankára Karola Križana, na ľade leží zvolenský obranca Petr Krátký. FOTO - TASR

BRATISLAVA - Všetky zápasy včerajšieho kompletného 36. kola hokejovej ST extraligy sa skončili víťazstvom hosťujúcich tímov, ktoré vsietili spolu 20 gólov. V šlágri kola triumfoval Slovan vo Zvolene 5:3. Belasí hrali bez novej posily Miroslava Šatana, u ktorého je podozrenie na zápal slepého čreva. Po troch prehrách vo vzájomných zápasoch sa slovanisti dočkali prvého víťaztsva v tejto sezóne, čo zároveň znamenalo, že Zvolen stratil domácu neporaziteľnosť.

Nečakane rýchlo sa o osude stretnutia rozhodlo v Dubnici. Aktívni hostia zo Skalice položili Spartak na lopatky už v prvej tretine, v ktorej nastrieľali päť gólov. Dubničania tak nepotvrdili dobré výkony z posledných vystúpení a prehrali vysoko 2:8. Nový tréner Popradu Ladislav Svozil vdýchol kolektívu chuť bojovať. Jeho zverenci vyhrali druhý zápas v rade. Včera zdolali Žilinu a v tabuľke sa posunuli na siedmu priečku. Tri body si pripísal i majstrovský Trenčín a Košice.

Najbližší program - 37. kolo, piatok 7. januára: Dubnica - Slovan, Nitra - Skalica, Žilina - Trenčín, Košice - Poprad (všetky o 17.00). (kol, sb)

10. Dubnica 37 3 0 1 2 31 63:164 10

(Zápasy, výhry v riadnom hracom čase - 3 body, výhry po predĺžení - 2, remízy - 1, prehry po predĺžení - 0, prehry v riadnom hracom čase - 0, skóre, body.)