Streda, 16. október, 2019 | Meniny má Vladimíra

Slávik v koryte chybil

OBERHOF - Slovenský sánkar Jaroslav Slávik skončil v piatom podujatí Svetového pohára v nemeckom Oberhofe, kde pred rokom na ME získal historický bronz, až štrnásty. "Vôbec mu nevyšla prvá jazda - medzi jedenástou a dvanástou zákrutou sa dopustil veľkej .

OBERHOF - Slovenský sánkar Jaroslav Slávik skončil v piatom podujatí Svetového pohára v nemeckom Oberhofe, kde pred rokom na ME získal historický bronz, až štrnásty. "Vôbec mu nevyšla prvá jazda - medzi jedenástou a dvanástou zákrutou sa dopustil veľkej chyby a skončil v nej až devätnásty," konštatoval tréner Walter Marx. "Hoci bol pred druhým kolom dosť rozladený, dokázal sa zmobilizovať a v druhom kole poskočil o päť priečok."

Slávik, člen slovenského top tímu pre ZOH 2006, je štrnásty aj v celkovom poradí seriálu. Včera sa z víťazstva vďaka najrýchlejšiemu druhému kolu radoval Rus Albert Demčenko, vedúci muž priebežnej klasifikácie SP - pritom po prvom kole figuroval až na siedmej priečke. Druhý skončil úradujúci majster sveta Nemec David Müller, tretí jeho krajan a trojnásobný olympijský víťaz Georg Hackl. Po úvodnej jazde vedúci olympijský šampión 2002 Talian Armin Zöggeler sa musel uspokojiť so štvrtou priečkou. Druhý Slovák Jozef Ninis obsadil 18. miesto a trénera nadchol: "Predviedol dve vyrovnané jazdy."

Súťaž žien sa skončila štvornásobným triumfom Nemiek. Jediná slovenská zástupkyňa vo finále Veronika Sabolová nedokončila prvé kolo. Naša dvojica Ľubomír Mick s Walterom Marxom ml. sa v oberhofskom ľadovom koryte nepredstavila.

Muži: 1. Demčenko (Rus.) 1:29,231, 2. Müller (Nem.) +0,018, 3. Hackl (Nem.) +0,158, 4. Zöggeler (Tal.) +0,169, ... 14. Slávik (SR) +0,887, 18. Ninis (SR) +1,047, celkovo: 1. Demčenko 379, 2. Müller 357, 3. Kleinheinz 326, ...14. Slávik 134, 27. Ninis 71. Ženy: 1. Niedernhuberová 1:23,737, 2. Ottová +0,018, 3. Kraushaarová (všetky Nem.) +0,056, ...Sabolová (SR) nedokončila 1. kolo, celkovo: 1. Niedernhuberová 406, 2. Kraushaarová 371, 3. Ottová 281, 31. Sabolová 58, 34. Šisajová 37, 37. Nováková (všetky SR) 26. Dvojice: 1. Florschütz, Wustlich 1:23,789, 2. Lorenz, Baude (všetci Nem.) +0,276, 3. Schieglovci (Rak.) +0,337, celkovo: 1. Oberstolz, Gruber (Tal.) 361, 2. Schmidt, Forker (Nem.) 350, 3. Florschütz, Wustlich 340, ...20. Mick, Marx ml. (SR) 68. (tasr)