ŠPORTOVÝ KALENDÁR NA ROK 2005

JANUÁR

SLOVENSKO

6. - ZIMNÝ TRIATLON: Majstrovstvá Slovenska - Králiky

6. - STOLNÝ TENIS: Kvalifikácia ME žien, Premier Division - B-skupina: Slovensko - Chorvátsko, Topoľčany

8. - HÁDZANÁ: PVP žien, 2. kolo - 1. zápas: ŠKP B. Bystrica - Rapid Bukurešť

8. - HÁDZANÁ: Pohár EHF žien, 3. kolo - 1. zápas: Michalovce - Šaľa

8. - ATLETIKA: Otvorený halový míting Atletického zväzu Bratislavy - Bratislava

8. - ZIMNÝ TRIATLON: Nominačné preteky na ME - Martin

8. - 9. - BIATLON: Slovenský pohár, I. kolo - Osrblie

8. - 9. - STREĽBA: Extraliga, bežiaci terč - VzBT, L. Mikuláš

8. - 9. - STREĽBA: Extraliga, vzduchové zbrane - 1. dvojkolo, Šaľa

8. - 9. - SNOUBORDING: Preteky FIS, snowboardcross - Tále

9. - BEH NA LYŽIACH: II. kolo Slovenského pohára mužov a žien - Kremnica - Skalka

9. - CYKLOKROS: Majstrovstvá Slovenska - Prievidza

9. - 10. - ZJ. LYŽOVANIE: 2x slalom FIS, žien a mužov - B. Bystrica

11. - 12. - ZJ. LYŽOVANIE: 2x obr. slalom FIS, žien a mužov - Vrátna

12. - 16. - TENIS: 12. ročník Slovak Junior Indoor, turnaj ITF II do 18 r. - Bratislava

14. - 16. - KRASOKORČUĽOVANIE: Malá cena SNP - B. Bystrica

15. - HÁDZANÁ: Pohár EHF žien, 3. kolo - odveta: Šaľa - Michalovce

15. - ATLETIKA: Halové majstrovstvá Bratislavy dospelých a dorastu - Bratislava

15. - ATLETIKA: Halové majstrovstvá západosl. oblasti, I. časť - Bratislava

15. - SKIALPINIZMUS: Slovenský pohár, 2. kolo - Kráľova hoľa

15. - 16. - SNOUBORDING: Slovenský pohár, snowboardcross - Čierny Balog

16. - BEH NA LYŽIACH: III. kolo Slovenského pohára mužov a žien - Gerlachov

22. - SKIALPINIZMUS: Slovenský pohár, 3. kolo - Veľká Fatra

22. - 23. - LYŽIARSKY ORIENTAČNÝ BEH: Majstrovstvá SR na krátkej trati a slovenský rebríček na strednej trati - Lom nad Rimavicou

29. - ATLETIKA: Halové majstrovstvá západosl. oblasti II. časť - Bratislava

29. - ATLETIKA: Halové majstrovstvá stredosl. oblasti - B. Bystrica

29. - PRETLÁČANIE RUKOU: 3. kolo SNLP - Vavrečka

29. - BEH NA LYŽIACH: Alpina Cup v šprinte - Martin

29. - KICKBOX: 3. kolo Slovenského pohára - Bratislava (ŠH Mladosť)

29. - SKIALPINIZMUS: Slovenský pohár, 4. kolo - Malá Fatra

29. - 30. - SNOUBORDING: Slovenský pohár, snowboardcross - Valčianska dolina

29. - 30. - HÁDZANÁ: Slovenský pohár mužov - osemfinále

29. - 30. - STREĽBA: Extraliga, bežiaci terč VzBT - Lipt. Hrádok

29. - 30. - POZEMNÝ HOKEJ: B-divízia ME (Trophy) v halovom hokeji junioriek do 21 r. - Bratislava

29. - 30. - LYŽIARSKY ORIENTAČNÝ BEH: Majstrovstvá SR v šprinte a slovenský rebríček na krátkej trati - Košice

30. - ATLETIKA: Medzinárodný halový míting Elán - Bratislava

31. - BEH NA LYŽIACH: Majstrovstvá Slovenska veteránov - Častá

FEBRUÁR

2. - HÁDZANÁ: Slovenský pohár mužov - štvrťfinále

2. - 5. STREĽBA: 12. ročník VC Slovenska, bežiaci terč - Podbanské (hotel Permon)

5. - KARATE: II. kolo Pohára federácie detí, mládeže a dospelých - Banská Bystrica

5. - HÁDZANÁ: Slovenský pohár mužov - semifinále

5. - KARATE: 1. kolo Slovenského pohára a Superpohára - N. Zámky

5. - ATLETIKA: Halové majstrovstvá SR dorastu - Bratislava

5. - 6. - SYNCHRONIZOVANÉ PLÁVANIE: Medzinárodné majstrovstvá Slovenska junioriek - Bratislava

5. - 6. - BEDMINTON: I. liga miešaných družstiev - 3. kolo

5. - 6. BEH NA LYŽIACH: Majstrovstvá Slovenska mužov a žien, I. časť - Štrbské Pleso

5. - 6. - KRASOKORČUĽOVANIE: Veľká cena Ružomberka - Ružomberok

5. - 6. BIATLON: Majstrovstvá Slovenska, I. časť - Osrblie

6. - HÁDZANÁ: Slovenský pohár mužov - finále

8. - ATLETIKA: Banskobystrická latka - B. Bystrica

10. - 12. - HOKEJ: Turnaj Vlada Dzurillu hráčov do 18 r. - Piešťany

10. - 12. - RÝCHLOKORČUĽOVANIE NA KRÁTKEJ DRÁHE: Svetový pohár - Sp. N. Ves

11. - HOKEJ: Posledné 44. kola základnej časti I. ligy

12. - ATLETIKA: Halové majstrovstvá SR žiactva - Bratislava

12. - 13. - KRASOKORČUĽOVANIE: Majstrovstvá Slovenska žiactva a mládeže - Zvolen

12. - 13. - BEH NA LYŽIACH: Majstrovstvá Slovenska mužov a žien, II. časť - Kremnica-Skalka

12. - 13. - STREĽBA: Extraliga - vzduchové zbrane, 2. dvojkolo - Košice

12. - 13. - SNOUBORDING: Slovenský pohár, paralelný slalom - Jahodná

12. - 15. - TENIS: Halové majstrovstvá Slovenska mužov - TK Akademik Košice

12. - 15. - TENIS: Halové majstrovstvá Slovenska žien TK AŠK Inter Bratislava

15. - 16. - ZJ. LYŽOVANIE: 2x slalom UNI, ženy a muži - Vyšná Boca

13. - BEH NA LYŽIACH: Biela stopa SNP - Kremnica

13. - ATLETIKA: Halový míting Istropolitana - Bratislava

16. - 20. - HOKEJ: Tri prípravné stretnutia Slovensko - Dánsko

18. - BIATLON: Majstrovstvá Slovenska, II. časť - Osrblie

18. - 19. - ZJ. LYŽOVANIE: 2x slalom žien - Štrbské Pleso

19. - NOHEJBAL: Slovenský pohár mužov - finále

19. - DŽUDO: Veľká cena Prešova - Prešov

19. - SKIALPINIZMUS: Slovenský pohár, 6. kolo - Červenec

19. - SNOUBORDING: Air SAS Tour 2005, skoky - Donovaly

19. - 20. - ATLETIKA: Halové majstrovstvá SR dospelých - Bratislava

19. - 20. - LYŽIARSKY ORIENTAČNÝ BEH: Majstrovstvá SR na klasickej trati a v štafetách - Pezinok-Baba

19. - 20. - STREĽBA: Extraliga - bežiaci terč, VzBT - Lipt. Hrádok

19. - 20. - BIATLON: Slovenský pohár, II. kolo - Osrblie

19. - 20. - BOX: Extraliga mužov - 1. kolo

24. - 27. - SNOUBORDING: Majstrovstvá Slovenska - Veľká Rača

26. - NOHEJBAL: Slovenský pohár dorastencov - finále

26. - 27. - BIATLON: Slovenský pohár, III. kolo - Osrblie

26. - 27. - ATLETIKA: Halové majstrovstvá SR vo viacbojoch - Bratislava

26. - 27. - SNOUBORDING: Preteky FIS, paralelný slalom a obr. slalom - Vrátna

27. - BEH NA LYŽIACH: IV. kolo Slovenského pohára mužov a žien

MAREC

1. - HOKEJ: Záverečné 54. kolo základnej časti ST extraligy

4. - HOKEJ: Začiatok štvrťfinále play off ST extraligy

4. - 6. - TENIS: Davisov pohár - 1. kolo svetovej skupiny: Slovensko - Španielsko, Bratislava - NTC

5. - FUTBAL: Začiatok jarnej časti Corgoň ligy 2004/2005 - 19. kolo

5. - SNOUBORDING: Slovenský pohár a Air SAS Tour 2005, snowboardcross, skoky -Chopok

5 - KARATE: 2. kolo Slovenského pohára a Superpohára - Žilina

5. - VZPIERANIE: Veľkonočný turnaj a Memoriál Dušana Dršku - Trenčín

5. - 6. - BEH NA LYŽIACH: 59. ročník Bezroukovho memoriálu mužov a žieny - Kremnica-Skalka

5. - 6. - KRASOKORČUĽOVANIE: Trnavský pohárik - Trnava

5. - 6. - BEDMINTON: I. liga miešaných družstiev - 4. kolo

5. - 6. - STOLNÝ TENIS: Majstrovstvá Slovenska - Bratislava

6. - KICKBOX: 4. kolo Slovenského pohára - Košice

12. - FUTBAL: Začiatok jarnej časti II. ligy 2004/2005 - 16. kolo

12. - KARATE: III. kolo Pohára federácie detí, mládeže a dospelých - Trnava

12. - STOLNÝ TENIS: Extraliga mužov a žien - 1. kolo play off - 1. zápasy

12. - VESLOVANIE: Halové M-SR na trenažéroch - Bratislava

12. - VZPIERANIE: 1. kolo I. ligy družstiev mužov - Trenčín

12. - ZJ. LYŽOVANIE: Majstrovstvá Slovenska, slalom žien a mužov - Veľká Rača

12. - 13. - PLÁVANIE: Jarná cena - Žilina

13. - ZJ. LYŽOVANIE: Obr. slalom FIS, žien a mužov - Veľká Rača

18. - HOKEJ: Začiatok finálovej série I. ligy

18. - 20. - STREĽBA: 14. ročník GP Slovakia a M-SR, vzduchové zbrane - Nitra

19. - HOKEJ: Začiatok baráže o účasť v I. hokejovej lige

19. - DŽUDO: Juniorské majstrovstvá SR - Pezinok

19. - KARATE: Majstrovstvá Slovenska seniorov - jednotlivci

19. - NOHEJBAL: Grand Prix Slovensko, 1. turnaj O Pohár primátora - Hlohovec

19. - STOLNÝ TENIS: Extraliga mužov a žien - 1. kolo play off, odvety

19. - PRETLÁČANIE RUKOU: 4. kolo SNLP a 12. ročník Seneckej ruky - Senec

19. - 20. - BOX: Extraliga mužov - 2. kolo

19. - 20. - PLÁVANIE: Pohár mesta Trnava

19. - 20. - SKIALPINIZMUS: Slovenský pohár, 7. kolo - Žiarska dolina

19. - 20. - VZPIERANIE: Turnaj mládeže do 17 r. Grand Prix Košice - Košice

20. - HOKEJ: Prvé semifinále hokejovej ST extraligy

21. - ZJ. LYŽOVANIE: Majstrovstvá Slovenska, obr. slalom žien a mužov - Jasná

22. - ZJ. LYŽOVANIE: Majstrovstvá Slovenska, super G žien a mužov - Jasná

23. - ZJ. LYŽOVANIE: Super G FIS žien a mužov - Jasná

24. - BIATLON: Veľká cena Slovenského zväzu biatlonu v superšprinte - Osrblie

26. - ATLETIKA: Dudinská päťdesiatka v chôdzi a M-SR mužov a žien - Dudince

26. - 27. - SNOUBORDING: Preteky FIS, snowboardcross - Tále

29. - FUTBAL: Kvalifikácia ME 2006 hráčov do 21 r., 3. skupina: Slovensko - Portugalsko

30. - FUTBAL: Kvalifikácia MS 2006, 3. skupina: Slovensko - Portugalsko, Bratislava

APRÍL

2. - ATLETIKA: Majstrovstvá SR v krose - N. Zámky

2. - STOLNÝ TENIS: Extraliga mužov a žien - semifinále play off - 1. zápasy

2. - SKIALPINIZMUS: Svetový pohár a Európsky pohár jednotlivcov, finále - Nízke Tatry

2. - 3. - SKIALPINIZMUS: Majstrovstvá Slovenska - Slovenský pohár (8. kolo), Stredoeurópsky pohár (2. kolo) - Nízke Tatry

2. - 3. - MOTORIZMUS: MM SR + SP v country crosse - Čunovo

3. - HOKEJ: Začiatok baráže o ST extraligu

5. - FUTBAL: Slovenský pohár, semifinále - 1. zápasy

5. - HOKEJ: Prvý finálový zápas ST extraligy

6. - HÁDZANÁ: HIL - národné play off - štvrťfinále, 1. zápasy

7. - HOKEJ: Prípravný zápas: Slovensko - Česko, Žilina

8. - 10. - STREĽBA: Extraliga, brokové disciplíny - Šaľa

8. - 10. - MODERNÁ GYMNASTIKA: Dunajský pohár - Bratislava

9. - HÁDZANÁ: HIL, národné play off - štvrťfinále, 2. zápasy

9. - STOLNÝ TENIS: Extraliga mužov a žien - semifinále play off, odvety

9. - DŽUDO: Majstrovstvá Slovenska - Trnava

9. - 10. - MOTORIZMUS: ME a M-SR v rely, Rely Košice - Prešov

9. - 10. - KARATE: Veľká cena Slovenska - Bratislava (ŠH Pasienky)

10. - HÁDZANÁ: HIL - národné play off, štvrťfinále - prípadné 3. zápasy

10. - ATLETIKA: Národný beh Devín - Bratislava

10. - HOKEJ: Štvrtý finálový zápas ST extraligy

10. - DOSTIHY: Úvodný míting sezóny - Bratislava, Starý háj

14. - 15. - HOKEJ: Prípravné zápasy: Slovensko - Lotyšsko, Poprad

14. - 17. - STREĽBA: Interliga, brokové disciplíny - Trnava

16. - SILOVÝ TROJBOJ: Majstrovstvá SR mužov - Senica

16. - ATLETIKA: Cena mesta Dubnica n/V. v chôdzi a kvalifikácia na EP - Dubnica n/V.

16. - HOKEJ: Prípadný posledný siedmy rozhodujúci zápas ST extraligy

16. - KICKBOX: 5. kolo Slovenského pohára - Trnava

16. - STOLNÝ TENIS: Extraliga mužov a žien - finále, o 3. miesto - 1. zápasy

16. - 17. - KOLKY: Majstrovstvá Slovenska - seniori, juniori, dorast

17. - HÁDZANÁ: HIL, národné play off - semifinále, 1. zápasy

18. - HÁDZANÁ: HIL, národné play off - semifinále, 2. zápasy

19. - FUTBAL: Slovenský pohár - semifinále, odvety

22. - 24. - STREĽBA: Extraliga, skeet - Borovce

22. - 24. - STREĽBA: Štít mesta Trenčín v trape - Trenčín

23. - PRETLÁČANIE RUKOU: Majstrovstvá SR - Bardejov

23. - MODERNÁ GYMNASTIKA: Slovenský pohár (jarná časť) - Prievidza

23. - HÁDZANÁ: WHIL, národné play off - semifinále, 1. zápasy

23. - STOLNÝ TENIS: Extraliga mužov a žien - finále, o 3. miesto - odvety

23. - KARATE: Majstrovstvá Slovenska mládeže - Martin

23. - RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA: Dunajský maratón - Bratislava

23. - 24. - VODNÝ SLALOM: Medzinárodný slalom - Lipt. Mikuláš

23. - 24. - NOHEJBAL: začiatok I. ligy mužov - 1. a 2. kolo

23. - 24. - MOTORIZMUS: ME a M SR v autokrose - Lučenec

23. - 24. - MOTORIZMUS: MM SR a SP v country crosse - Gajary

23. - 24. - PLÁVANIE: Veľká cena Dolného Kubína

24. - HÁDZANÁ: WHIL - národné play off, semifinále - 2. zápasy

24. - HÁDZANÁ: HIL - národné play off, semifinále - 3. zápasy

25. - HÁDZANÁ: HIL - národné play off, semifinále - prípadné 4. zápasy

27. - HOKEJ: Prípravný zápas: Slovensko - Švédsko, Trenčín

28. 4.-1. 5. - STREĽBA: Extraliga - Barczi Cup, trap, skeet - Trnava

30. - HÁDZANÁ: HIL - národné play off, semifinále (prípadné 5. zápasy)

30. - HÁDZANÁ: WHIL - národné play off, semifinále (3. zápasy)

30. - DUATLON: Majstrovstvá Slovenska v šprintduatlone - Dvory nad Žitavou

30. - DŽUDO: 1. kolo I. ligy družstiev mužov

30. - KULTURISTIKA: Majstrovstvá SR mužov - Dubnica n/V.

30. 4.-1. 5. - RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA: Majstrovstvá Slovenska, dlhé trate - Nováky

30. 4.-1. 5. - BOX: Majstrovstvá Slovenska kadetov

30. 4.-1. 5. - STREĽBA: Extraliga - bežiaci terč, VzBT - Lipt. Hrádok

30. 4.-1. 5. - STREĽBA: Extraliga - guľové zbrane, 1. kolo - Príbelce

30. 4.-1. 5. - ŠERM: Juniorské majstrovstvá SR vo fleurete - Šamorín

30. 4.-1. 5. - MOTORIZMUS: M SR v rely - Rally Matador Tatry

MÁJ

1. - HÁDZANÁ: WHIL - národné play off, semifinále (prípadné 4. zápasy)

4. - HÁDZANÁ: WHIL - národné play off, semifinále (prípadné 5. zápasy)

6. - 8. - STREĽBA: Extraliga, brokové disciplíny - Sielnica

7. - HÁDZANÁ: WHIL - národné play off, finále a o 3. miesto (1. zápas)

7. - SILOVÝ TROJBOJ: Majstrovstvá SR juniorov a dorastu - Častá

7. - 8. - ORIENTAČNÝ BEH: 1. kolo slovenského rebríčka - Ostrava

7. - 8. - BEDMINTON: M SR - Trenčín

8. - FUTBAL: Slovenský pohár - finále

8. - HÁDZANÁ: WHIL - národné play off, finále a o 3. miesto (2. zápas)

8. - HÁDZANÁ: HIL - národné play off, finále (1. zápas)

8. - SILOVÝ TROJBOJ: Majstrovstvá SR žien - Častá

9. - HÁDZANÁ: HIL - národné play off, finále (2. zápas)

13. - KULTURISTIKA A FITNES: Majstrovstvá SR vo fitnes a kulturistike žien - Bratislava

13. - 15. - HÁDZANÁ: Kvalifikácia ME 2005 hráčok do 17 r. v Rakúsku - 5. skupina: SR, ČR, Holandsko, Macedónsko,

13. - 15. RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA: 19. medzinárodná regata - Piešťany

13. - 15. VODNÝ SLALOM: 57. Tatranský slalom - Lipt. Mikuláš

14. - ATLETIKA: Míting Košice 2005 - Košice

14. - KARATE: Majstrovstvá Slovenska dospelých a M SR vo formách - Púchov

14. - KARATE: Majstrovstvá Slovenska žiakov a mladších dorastencov - Košice

14. - ŠP. GYMNASTIKA: Slovensko - Česko - Maďarsko, medzištátne trojstretnutie junioriek - Detva

14. - HÁDZANÁ: WHIL - národné play off, finále a o 3. miesto (3. zápas)

14. - 15. - BOX: Majstrovstvá Slovenska juniorov

14. - 15. - MOTORIZMUS: ME a M SR v autokrose - Lučenec

14. - 15. - MOTORIZMUS: MM SR a SP v endure - Brezno

15. - HÁDZANÁ: WHIL - národné play off, finále a o 3. miesto (prípadné 4. zápas)

15. - HÁDZANÁ: HIL - národné play off, finále (3. zápas)

15. - DOSTIHY: Jarná cena kobýl - Bratislava, Starý Háj

15. - SYNCHRONIZOVANÉ PLÁVANIE: Medzinárodné majstrovstvá Slovenska -Bratislava

16. - HÁDZANÁ: HIL - národné play off, finále (prípadný 4. zápas)

17. - 21. - KICKBOX: Majstrovstvá Európy, formy - Bratislava

18. - HÁDZANÁ: WHIL - národné play off, finále a o 3. miesto (prípadný 5. zápas)

20. - 22. - ŠP. GYMNASTIKA: GYM Festival - MM SR a M SR žien a junioriek - Trnava

21. - VESLOVANIE: Kontrolné preteky SR

21. - SILOVÝ TROJBOJ: Súťaž Top 10 - Bardejov

21. - 22. - ORIENTAČNÝ BEH: 2. kolo slovenského rebríčka - Častá

21. - 22. - STREĽBA: Extraliga - bežiaci terč, BT - Lipt. Hrádok

21. - 22. - STREĽBA: Orlík cup, brokové disciplíny - Šaľa

21. - 22. - STREĽBA: Extraliga - guľové zbrane, 2. kolo - Košice

21. - 22. - VODNÝ SLALOM: 46. Slávia Cup - Čunovo

21. - 22. - BOX: Extraliga mužov - 3. kolo

21. - 22. - MOTORIZMUS: M SR pretekov automobilov do vrchu - Dobšinský kopec

22. - HÁDZANÁ: HIL - národné play off, finále (prípadný 5. zápas)

22. - DOSTIHY: Veľká jarná cena - Bratislava, Starý Háj

27. - 29. - STOLNÝ TENIS: Slovak Junior Open - Senec

27. - 29. - CYKLISTIKA: Dubnické dni cyklistiky - Dubnica n/Váh.

27. - 29. - PLÁVANIE: Veľká cena Slovenska - Bratislava

28. - AKVATLON: Majstrovstvá Slovenska - Bratislava

28. - ATLETIKA: Majstrovstvá SR v polmaratóne - Brezno

28. - ATLETIKA: Míting spojený s otvorením tartanovej dráhy - N. Zámky

28. - KULTURISTIKA A FITNES: Majstrovstvá SR dorastencov a Masters v kulturistike a vo fitnes junioriek - Tr. Stankovce

28. - PRETLÁČANIE RUKOU: Juniorské majstrovstvá SR - Ivanka pri Dunaji

28. - 29. - POZEMNÝ HOKEJ: Interliga mužov a žien, finálový turnaj - Bratislava

28. - 29. - MOTORIZMUS: M SR v autokrose - Môlča

28. - 29. - MOTORIZMUS: MM SR a SP v country crosse - Lovčica

JÚN

4. - TRIATLON: Slovenský pohár - Senec

4. - PLÁVANIE: Krauliarsky trojboj - Piešťany

4. - KARATE: 9. ročník Slovakia Open detí a dospelých - Bratislava (ŠH Mladosť)

4. - ATLETIKA: Míting - Nitra

4. - DŽUDO: 2. kolo I. ligy družstiev mužov

4. - KULTURISTIKA A FITNES: Majstrovstvá SR juniorov v kulturistike a v body fitnes junioriek - Prešov

4. - 5. - ŠERM: Juniorské majstrovstvá SR v korde - Bratislava

4. - 5. - STREĽBA: Extraliga - bežiaci terč, BT - Lipt. Hrádok

4. - 5. - STREĽBA: Extraliga - guľové zbrane, 3. kolo - Príbelce

4. - 5. - MOTORIZMUS: M SR a CEZ v rely - Rally Košice

5. - VZPIERANIE: Majstrovstvá SR dospelých a juniorov - Košice

5. - DOSTIHY: XXVII. ročník Turf-gala - Bratislava, Starý Háj

7. - ATLETIKA: Míting Cena Slovenska Slovak Gold - Bratislava

7. - TENIS: Extraliga mužov a žien - 1. kolo

9. - TENIS: Extraliga mužov a žien - semifinále, o 5.-8. miesto

10. - 12. - STREĽBA: VC Trnavy - brokové disciplíny

11. - ATLETIKA: Majstrovstvá SR v chôdzi mužov a Záhorácka dvadsiatka - Borský Mikuláš

11. - TLAK NA LAVIČKE: Majstrovstvá SR mužov a žien - Bánovce n/B.

11. - TENIS: Extraliga mužov a žien - finále, o umiestnenie

11. - 12. - RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA: Majstrovstvá Slovenska v maratóne - Trenčín

12. - ATLETIKA: Memoriál Tomáša Babiaka - Bratislava

14. - FUTBAL: Záverečné 36. kolo Corgoň ligy

15. - FUTBAL: Záverečné 30. kolo II. ligy

16. - KICKBOX: Majstrovstvá Slovenska, finále Slovenského pohára - B. Bystrica

16. - 19. - TENIS: Slovakia Open vozičkárov - Bratislava

17. - DRÁH. CYKLISTIKA: Veľká cena Slovenska v šprinte - Bratislava

17. - 19. - STREĽBA: VC Šale - brokové disciplíny

18. - 19. - KARATE: Európsky pohár mládeže, 9. ročník - Bratislava (ŠH Pasienky)

18. - 19. - STREĽBA: Extraliga - bežiaci terč, BT - Lipt. Hrádok

18. - 19. - NOHEJBAL: Majstrovstvá Slovenska dorastencov - dvojice, trojice

18. - 19. - ORIENTAČNÝ BEH: 3. kolo slovenského rebríčka - Smolenica

18. - 19. - MOTORIZMUS: MM SR a SP v endure - Krompachy-Plejsy

20. - 25. - STOLNÝ TENIS: 6. ME veteránov - Bratislava

25. - TRIATLON: Majstrovstvá Slovenska všprint triatlone - Dvory nad Žitavou

25. - ORIENTAČNÁ CYKLISTIKA: Majstrovstvá SR na dlhej trati - Skalka

25. - 26. - ATLETIKA: Majstrovstvá SR dorastu - Dubnica n/V.

25. - 26. - NOHEJBAL: Majstrovstvá Slovenska dorastencov - jednotlivci

25. - 26. - STREĽBA: Extraliga - guľové zbrane, 4. kolo - Domaniža

25. - 26. - VESLOVANIE: Majstrovstvá SR - Piešťany

JÚL

1. - 3. - STREĽBA: VC C. Orešanského v trape, skeete - Trnava

1. - 7. - PLÁVANIE: Letné majstrovstvá Slovenska

2. - 3. - ATLETIKA: Juniorské majstrovstvá SR - B. Bystrica

2. - 3. - MOTORIZMUS: M SR v rely - Rally Snina

3. - ORIENTAČNÁ CYKLISTIKA: Majstrovstvá SR v štafetách - Martin

3. - DOSTIHY: XIII. Slovenské klusácke derby - Bratislava, Starý Háj

7. - 10. - VODNÉ PÓLO: Dunajský pohár seniorov - Trebišov

8. - 10. - STREĽBA: VC Zvolena v trape

8. - 10. - JAZDECTVO: Majstrovstvá Slovenska v drezúre - NŽ Topoľčianky

9. - 10. - ATLETIKA: Majstrovstvá SR dospelých - Košice

9. - 19. - MOTORIZMUS: MM SR a SP v country crosse - Žaškov

14. - 17. - VODNÉ PÓLO: Turnaj kadetov v Košiciach

15. - 17. - MODERNÝ PÄŤBOJ: Majstrovstvá SR dospelých a juniorov, VC Slovenska a Memoriál J. Ondra - B. Bystrica

15. - 17. - STREĽBA: Perazzi Cup v trape - Trenčín

15. - 24. - BASKETBAL: ME mužov do 18 rokov, B-divízia - Košice

16. - 18. - MOTORIZMUS: MM SR a SP cestných motocyklov

17. - DOSTIHY: XIII. Slovenské derby - Bratislava, Starý Háj

20. - 25. - STREĽBA: VC Slovenska, extraliga - brokové disciplíny - Trnava

22. - 24. RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA: Majstrovstvá Slovenska na krátkych tratiach - Zvolen

22. - 24. - ORIENTAČNÝ BEH: Veľká cena Slovenska - Vysoké Tatry

23. - CYKLISTIKA: Veľká cena Bradla, Bratislava - Bradlo

23. - 24. - MOTORIZMUS: ME a M SR pretekov automobilov do vrchu, Slovakia Matador - Pezinská Baba

23. - 24. - MOTORIZMUS: ME a M SR v autokrose - Môlča

30. - TRIATLON: Slovenský pohár - Martin

AUGUST

1. - 9. - ŠACH: Majstrovstvá sveta amatérov - Piešťany

6. - TRIATLON: Majstrovstvá Slovenska v dlhom triatlone, Slovakman - Nitra

6. - 7. - VODNÝ SLALOM: 21. Oravské slalomy - Dolný Kubín

6. - 7. - MOTORIZMUS: M SR pretekov automobilov do vrchu - Jankov Vŕšok

6. - 7. - MOTORIZMUS: MM SR a SP v endure - Púchov-Vieska

10. - 14. - JAZDECTVO: 40. ročník Grand Prix CSIO-W v skoku na koni - Bratislava

11. - 14. - VODNÉ PÓLO: Turnaj OH nádejí v Piešťanoch

13. - NOHEJBAL: Grand Prix Slovensko - 2. turnaj, O Pohár primátora - Nitra

13. - 14. - MOTORIZMUS: M SR pretekov automobilov do vrchu - Čierny Balog

13. - 14. - MOTORIZMUS: M SR v rely - Seat Rally Banská Bystrica

19. - 21. - JAZDECTVO: Majstrovstvá Slovenska v záprahových disciplínach - Topoľčianky

20. - 21. - VESLOVANIE: Pohár SNP - Piešťany

20. - 21. - MOTORIZMUS: M SR pretekov automobilov do vrchu, Mazda-Mitsubishi do vrchov - Makov

20. - 24. - TENIS: Medzinárodné majstrovstvá Slovenska veteránov, Slovak Open 2005 - turnaj ITF IV. - Sp. N. Ves

23. - 27. - TENIS: Majstrovstvá Slovenska mužov - TK Žilina

24. - 28. - STREĽBA: VC ŠKP, brokové disciplíny - Sielnica

25. - 28. - VODNÉ PÓLO: Turnaj juniorov - Vrútky

26. - 28. - STREĽBA: Majstrovstvá SR, bežiaci terč - Lipt. Hrádok

27. - 28. - DŽUDO: Veľká cena Banskej Bystrice - B. Bystrica

27. - 29. - VODNÝ SLALOM: 9. Dunajský pohár - Čunovo

27. - 31. - TENIS: Turnaj ITF IV. Inter Open 2005 - Bratislava

28. - DOSTIHY: Finále XV. ME amatérskych jazdkýň - Bratislava, Starý Háj

28. - TRIATLON: Slovenský pohár - Žilina

28. - ATLETIKA: Míting EAA Atletický most 2005 - B. Bystrica

29. 8. - 2. 9. - TENIS: Majstrovstvá Slovenska žien - TK Tatran Prešov

28. 8. - 4. 9. - TENIS: Turnaj ITF futures - Žilina

29. - ATLETIKA: Míting EAA Atletický most 2005 - Dubnica n/V.

29. - 31. ORIENTAČNÝ BEH: 4. kolo slovenského rebríčka - Silická planina

31. 8. - 4. 9. - CYKLISTIKA: Okolo Slovenska

SEPTEMBER

? - NOHEJBAL: Majstrovstvá Slovenska žien - dvojice, trojice

3. - FUTBAL: Priateľský zápas: Slovensko - Nemecko

3. - ORIENTAČNÁ CYKLISTIKA: Majstrovstvá SR na krátkej trati - Bratislava

3. - BASKETBAL: Kvalifikácia B-divízie ME mužov: Slovensko - Švajčiarsko

3. - 4. - MOTORIZMUS: M SR a CEZ v autokrose - Lučenec

3. - 4. - MOTORIZMUS: MM SR a SP v country crosse - Skýcov

3. - 4. - STREĽBA: Veles Cup v trape a skeete - Velčice

3. - 4. - VESLOVANIE: 2. ročník Memoriálu F. Martinenga (Viedeň - Bratislava) a 38. ročník Memoriálu Ct. Reiskupa - Bratislava

3. - 9. - TENIS: Turnaj ITF - Prešov

4. - ORIENTAČNÁ CYKLISTIKA: Majstrovstvá SR na klasickej trati - Bratislava

5. - 11. - ORIENTAČNÁ CYKLISTIKA: Majstrovstvá sveta - B. Bystrica

7. - BASKETBAL: Kvalifikácia B-divízie ME mužov: Slovensko - Malta

9. - 11. - STREĽBA: Majstrovstvá SR - guľové zbrane

10. - PRETLÁČANIE RUKOU: 1. kolo SNLP 2005/2006 - B. Štiavnica

10. - 11. - ATLETIKA: Majstrovstvá SR žiactva - Nové Zámky

10. - 11. - VESLOVANIE: Šintavská zákruta - regata mládeže

10. - 11. - VODNÝ SLALOM: Medzinárodný slalom juniorov - Čunovo

10. - 11. - MOTORIZMUS: M SR v rely - Suzuki Autosalon Rally Nitra

11. - DOSTIHY: Oaks - Bratislava, Starý Háj

13. - 18. - MOTORIZMUS: Medzinárodná šesťdňová motocyklová súťaž (ISDE) - P. Bystrica

14. - 18. - STREĽBA: Majstrovstvá SR, brokové disciplíny - Trnava

15. - ATLETIKA: Majstrovstvá SR družstiev - Bratislava

17. - VESLOVANIE: Preteky osemveslíc Devín - Bratislava

17. - 18. - NOHEJBAL: Koniec I. ligy mužov - záverečné 14. kolo

17. - 18. - ORIENTAČNÝ BEH: Majstrovstvá SR na krátkej trati a 5. kolo slovenského rebríčka - Kysak

17. - 18. - MOTORIZMUS: M SR a FIA Challenge pretekov automobilov do vrchu - Zvolen

23. - 25. - ORIENTAČNÝ BEH: Majstrovstvá SR v šprinte, nočnom OB, v štafetách a 6. kolo slovenského rebríčka

24. - ATLETIKA: Majstrovstvá SR žiackych družstiev

24. - 25. - ATLETIKA: Majstrovstvá SR vo viacbojoch (dospelí, juniori, dorast) - Košice

24. - 25. - MOTORIZMUS: M SR v autokrose - Lučenec

24. - 25. - MOTORIZMUS: M SR v rely - Rally Rožňava

25. - DOSTIHY: Saint Leger - Bratislava, Starý Háj

30. 9. - 2. 10. - STREĽBA: Finále sezóny v trape - Trenčín

OKTÓBER

? - KOLKY: Svetový pohár družstiev mužov - Veľký Šariš

? - KOLKY: Svetový pohár družstiev žien - Podbrezová

1. - ATLETIKA: Majstrovstvá SR družstiev dorastu - Bratislava

1. - VZPIERANIE: Považský pohár - Trenčín

1. - SILOVÝ TROJBOJ: 1. kolo extraligy - Galanta

1. - 2. - MOTORIZMUS: MM SR a SP v country crosse - B. Bystrica (Môlča)

1. - 2. - NOHEJBAL: Majstrovstvá Slovenska mužov - dvojice a trojice

1. - 2. - ŠP. GYMNASTIKA: Majstrovstvá Slovenska mužov a juniorov - Bratislava (Trnavská ul.)

2. - ATLETIKA: Medzinárodný maratón mieru - Košice

2. - 9. - VZPIERANIE: ME juniorov - Trenčín

3. - MODERNÁ GYMNASTIKA: Majstrovstvá SR v spoločných skladbách - Bratislava

6. - 9. - BEDMINTON: Babolat Slovak International 2005 - Bratislava (NTC)

7. - FUTBAL: Kvalifikácia ME 2006 hráčov do 21 r., 3. skupina: Slovensko - Estónsko

8. - FUTBAL: Kvalifikácia MS 2006, 3. skupina: Slovensko - Estónsko

8. - MODERNÁ GYMNASTIKA: Slovenský pohár (jesenná časť) - Bratislava

8. - DŽUDO: 3. kolo I. ligy družstiev mužov

8.-9. - NOHEJBAL: Majstrovstvá Slovenska mužov - jednotlivci

8. - 9. - VODNÝ SLALOM: ME klubov - Lipt. Mikuláš

8. - 9. - BOX: Extraliga mužov - 4. kolo

12. - FUTBAL: Kvalifikácia ME 2006 hráčov do 21 r., 3. skupina: Slovensko - Rusko

12. - FUTBAL: Kvalifikácia MS 2006, 3. skupina: Slovensko - Rusko

14. - 16. - BOX: Majstrovstvá Slovenska mužov

15. - PRETLÁČANIE RUKOU: 2. kolo SNLP 2005/2006 - Revúca

15. - MOTORIZMUS: MM SR a SP v country crosse družstiev - Veľké Rovné

22. - MODERNÁ GYMNASTIKA: Majstrovstvá SR junioriek - Nitra

22. - VZPIERANIE: 2. kolo I. ligy družstiev mužov - Dolný Kubín

22. - 23. - PLÁVANIE: Banícky kahanec - B. Štiavnica

29. - VZPIERANIE: Memoriál Miloša Zelinku - Štúrovo

29. - TLAK NA LAVIČKE: Veľká cena mesta Trenčín - Trenčín

29. - 30. - MOTORIZMUS: M SR v rely

30. - DOSTIHY: Záverečný míting sezóny - Bratislava, Starý Háj

NOVEMBER

? - POZEMNÝ HOKEJ: Dunajský pohár žien - Bratislava (Dom športu na Junáckej ul.)

4. - 5. - SÁLOVÁ CYKLISTIKA: Slovakia Open - Kolárovo

4. - 6. - BEDMINTON: Babolat Slovak Junior 2005

4. - 6. - STOLNÝ TENIS: Cadet Open - Bratislava

5. - SILOVÝ TROJBOJ: 2. kolo extraligy - Hurbanovo

5. - PLÁVANIE: Euroswim - Púchov

5. - 6. - BOX: Extraliga mužov - 5. kolo

5. - 11. - TENIS: Tatra banka Open - turnaj challengerového okruhu ATP - Bratislava

11. - 13. - STREĽBA: 11. ročník súťaže OH nádejí - Nitra

11. - 13. - VZPIERANIE: Turnaj olympijských nádejí - Trenčín

12. - PRETLÁČANIE RUKOU: Juniorská Grand Prix - Trnava

12. - 13. - SYNCHRONIZOVANÉ PLÁVANIE: Slovakia Synchro junioriek - Bratislava

18. - PRETLÁČANIE RUKOU: Železná ruka - Bratislava

19. - 20. - PLÁVANIE: Pohár rektora SPU - Nitra

26. - VZPIERANIE: 3. kolo I. ligy družstiev mužov a finále Slovenského pohára - Košice

26. - DŽUDO: 4. kolo I. ligy družstiev mužov

26. - NOHEJBAL: Grand Prix Slovensko - 3. turnaj, O Pohár DPMK a.s. Košice (25. ročník - muži, 9. ročník - ženy) - Košice

26. - ŠP. GYMNASTIKA: Majstrovstvá Slovenska žiačok - Detva

26. - 27. - BOX: Extraliga mužov - 6. kolo

26. - 27. - PLÁVANIE: Pohár primátora - Trenčín

27. - ŠP. GYMNASTIKA: Memoriál manželov Viery a Jána Žifčákovcov - medzinárodné preteky žien a junioriek - Detva

DECEMBER

? - NOHEJBAL: Vianočný smeč - Trnava

? - POZEMNÝ HOKEJ: Memoriál Pavla Rosu mužov a žien - Bratislava

? - ŠERM: Majstrovstvá SR v korde a fleurete - Bratislava, Šamorín

3. - 4. - BOX: Turnaj olympijských nádejí

10. - SILOVÝ TROJBOJ: Vianočná cena - Bánovce n/B.

10. - 11. - BOX: Memoriál Dušana Rybanského, II. ročník - Bratislava

16. - PRETLÁČANIE RUKOU: Silná ruka stredoškolákov - Bratislava

16. - 18. - PLÁVANIE: Zimné majstrovstvá Slovenska

17. - VZPIERANIE: Vianočný turnaj a Memoriál Karola Wienera - Trenčín

30. - PRETLÁČANIE RUKOU: Silvestrovská ruka - Senec

SVET

JANUÁR

25. 12. - 4. 1. - HOKEJ: Majstrovstvá sveta hráčov do 20 r. - Grand Forks, Thier River Falls (USA)

31. 12. - 16. 1. - MOTORIZMUS: 27. ročník Rally Dakar

1. - SKOKY NA LYŽIACH: Turné štyroch mostíkov - Garmisch-Partenkirchen (Nem.), K-125

1. - 8. - TENIS: XVII. ročník Hopmanovho pohára - Perth (Austr.)

2. - SEVERSKÁ KOMBINÁCIA: SP - Ruhpolding (Nem.), šprint

2. - CYKLOKROS: SP - Aigle (Švajč.)

3. - SKOKY NA LYŽIACH: Turné štyroch mostíkov - Innsbruck (Rak.), K-130

4. - STOLNÝ TENIS: Kvalifikácia ME mužov, Premier Division - C-skupina: Chorvátsko - Slovensko (Duga Resa)

4. - 9. - VODNÉ PÓLO: Kvalifikácia mužov na MS 2005 - Imperia (Tal.)

5. - 9. - BIATLON: 4. kolo SP - Oberhof (Nem.)

5. - 21. - HÁDZANÁ: I. fáza kvalifikácie ME 2006 vo Švajčiarsku

6. - SKOKY NA LYŽIACH: Turné štyroch mostíkov - Bischofshofen (Rak.), K-140

7. - 9. - RÝCHLOKORČUĽOVANIE: ME - Heerenveen (Hol.)

7. - 9. - RÝCHLOKORČUĽOVANIE NA KRÁTKEJ DRÁHE: MS juniorov - Belehrad (Srbsko a Č. Hora)

7. - 24. - ŠACH: Zápas o titul majstra sveta Kasimdžanov - Kasparov - Dubaj (SAE)

8. - SEVERSKÁ KOMBINÁCIA: SP - Seefeld (Rak.), šprint

8. - SKOKY NA LYŽIACH: SP - Willingen (Nem.), K-145

8. - BEH NA LYŽIACH: SP žien a mužov - Otepää (Est.)

8. - ZJ. LYŽOVANIE: SP mužov - zjazd, Chamonix (Fr.), SP žien - slalom, Berchtesgaden (Nem.)

8. - 9. - SEVERSKÁ KOMBINÁCIA: SP - B-kategória, Pragelato (Tal.)

9. - BEH NA LYŽIACH: SP - šprint klasickou technikou - muži, ženy - Otepää (Est.)

9. - SEVERSKÁ KOMBINÁCIA: SP - Seefeld (Rak.), individuálne preteky

9. - SKOKY NA LYŽIACH: SP - Willingen (Nem.), K-145

9. - ZJ. LYŽOVANIE: SP žien - obr. slalom, Berchtesgaden (Nem.), SP mužov - slalom, Chamonix (Fr.)

11. - ZJ. LYŽOVANIE: SP mužov - obr. slalom, Adelboden (Švajč.)

12. - ZJ. LYŽOVANIE: SP žien - super G, Cortina d'Ampezzo (Tal.)

12. - BEH NA LYŽIACH: SP mužov a žien - šprint voľnou technikou, Karlštejn (ČR)

12. - 16. - BIATLON: 5. kolo SP - Ruhpolding (Nem.)

12. - 23. - ŠPORT: 22. zimná univerziáda - Innsbruck, Seefeld (Rak.)

13. - BOBY: EP - St. Moritz (Švajč.), dvojboby

13. - 15. - STREĽBA: VC Plzne - vzduchové zbrane

13. - 16. - HOKEJ: Turnaj Super Six - Petrohrad (Rus.)

14. - ZJ. LYŽOVANIE: SP žien - super G, Cortina dďAmpezzo (Tal.), SP mužov - zjazd do kombinácie, Wengen (Švajč.), slalom do kombinácie, Wengen (Švajč.)

14. - HÁDZANÁ: I. fáza kvalifikácie ME 2006 vo Švajčiarsku - turnaj 4. skupiny, Radom (Poľ.): Slovensko - Azerbajdžan

14. - 16. - RÝCHLOKORČUĽOVANIE NA KRÁTKEJ DRÁHE: ME - Turín (Tal.)

15. - BEH NA LYŽIACH: SP žien a mužov - Nové Mesto na Morave (ČR)

15. - SKOKY NA LYŽIACH: SP v letoch na lyžiach - Bad Mitterndorf (Kulm, Rak.), K-200

15. - ZJ. LYŽOVANIE: SP mužov - zjazd, Wengen (Švajč.), SP žien - zjazd, Cortina d'Ampezzo (Tal.)

15. - HÁDZANÁ: PVP žien - 2. kolo, odveta - Rapid Bukurešť - Banská Bystrica (10.00)

15. - HÁDZANÁ: I. fáza kvalifikácie ME 2006 vo Švajčiarsku - turnaj 4. skupiny, Radom (Poľ.): Slovensko - Holandsko

15. - 23. - SNOUBORDING: MS - Whistler (Kan.)

16. - HÁDZANÁ: I. fáza kvalifikácie ME 2006 vo Švajčiarsku - turnaj 4. skupiny, Radom (Poľ.): Slovensko - Poľsko

16. - CYKLOKROS: SP - Nommay (Fr.)

16. - BEH NA LYŽIACH: SP - štafety žien a mužov - Nové Mesto na Morave (ČR)

16. - SKOKY NA LYŽIACH: SP v letoch na lyžiach - Bad Mitterndorf (Kulm, Rak.), K-200

16. - ZJ. LYŽOVANIE: SP žien - zjazd, Cortina d'Ampezzo (Tal.), SP mužov - slalom, Wengen (Švajč.)

17. - 30. - TENIS: Australian Open (Austrália, Melbourne)

19. - 23. - BIATLON: 6. kolo SP - Anterselva (Tal.)

20. - ZJ. LYŽOVANIE: SP žien, Záhreb-Sljeme (Chorv.), SP mužov - super G, Kitzbühel (Rak.)

21. - 23. - MOTORIZMUS: MS v rely - Rely Monte Carlo

22. - SEVERSKÁ KOMBINÁCIA: SP - Liberec (ČR), šprint

22. - BEH NA LYŽIACH: SP - skiatlon žien a mužov - Pragelato (Tal.)

22. - SKOKY NA LYŽIACH: SP - Titisee-Neustadt (Nem.), K-142

22. - ZJ. LYŽOVANIE: SP mužov - zjazd do kombinácie, Kitzbühel (Rak.), SP žien - obr. slalom, Maribor (Slovin.)

22. - 23. - RÝCHLOKORČUĽOVANIE: MS v šprintoch - Salt Lake City (USA)

22. - 29. - ŠPORT: VII. Zimný európsky mládežnícky olympijský festival (EYOF) - Monthey (Švajč.)

23. - SEVERSKÁ KOMBINÁCIA: SP - Liberec (ČR), individuálne preteky

23. - SKOKY NA LYŽIACH: SP - Titisee-Neustadt (Nem.), K-142

23. - BEH NA LYŽIACH: SP - tímšprint klasickou technikou mužiov a žien - Pragelato (Tal.)

23. - CYKLOKROS: SP - Hoogerheide (Hol.)

23. - ZJ. LYŽOVANIE: SP žien - slalom, Maribor (Slovin.), SP mužov - slalom do kombinácie, Kitzbühel (Rak.)

23. - ATLETIKA: Halový míting IAAF Ruská zima - Moskva

24. - 30. - VODNÉ PÓLO: MS junioriek - Perth (Austr.)

24. 1. - 6. 2. - HÁDZANÁ: MS mužov - Tunisko

25. - ZJ. LYŽOVANIE: SP mužov - slalom, Schladming (Rak.)

25. - 30. - KRASOKORČUĽOVANIE: ME - Turín (Tal.)

27. - BOBY: MS juniorov - dvojboby

29. - SEVERSKÁ KOMBINÁCIA: SP - Sapporo (Jap.) - preteky s hromadným štartom

29. - SKOKY NA LYŽIACH: SP - Zakopané (Poľ.), K-134

29. - 30. - CYKLOKROS: MS - St. Wendel (Nem.)

29. 1. - 13. 2. - ZJ. LYŽOVANIE: MS - Bormio (Tal.)

30. - SEVERSKÁ KOMBINÁCIA: SP - Sapporo (Jap.) - individuálne preteky

30. - SKOKY NA LYŽIACH: SP - Zakopané (Poľ.), K-134

30. - BOBY: MS juniorov - štvorboby

30. - DOSTIHY: Prix d'Amerique - klusáky (Francúzsko, Paríž, Vincennes)

FEBRUÁR

5. - SKOKY NA LYŽIACH: SP - Sapporo (Jap.), K-134

5. - 6. - STOLNÝ TENIS: Top 12 - Rennes (Fr.)

5. - 6. - RÝCHLOKORČUĽOVANIE: MS vo viacbojoch - Moskva (Rus.)

6. - ATLETIKA: Halový míting IAAF - Gent (Belg.)

6. - AMERICKÝ FUTBAL: Finále Superbowlu - Jacksonville (USA)

6. - SKOKY NA LYŽIACH: SP - Sapporo (Jap.), K-134

9. - FUTBAL: Priateľský zápas: Rumunsko - Slovensko, Larnaka (Cyp.)

9. - 13. - BIATLON: 7. kolo SP - Cesana-San Sicario (Tal.)

10. - 13. - HOKEJ: Turnaj štyroch krajín do 17 rokov - Füssen (Nem.)

10. - 13. - HOKEJ: Turnaj štyroch mužstiev do 16 r. - Saignelégier (Švajč.)

11. - 12. - SANE: 20. MS juniorov - Winterberg (Nem.)

11. - 13. - HOKEJ: Hungarian Cup v Budapešti (aj Slovensko)

11. - 13. - TENIS: Halové ME družstiev do 14 a 16 r. - kvalifikačné kolá

11. - 13. - KARATE: ME juniorov a kadetov - Solún (Gréc.)

11. - 13. - MOTORIZMUS: MS v rely - Rely Švédska

13. - AMERICKÝ FUTBAL: Zápas hviezd NFL - Probowl, Honolulu (USA)

13. - BEH NA LYŽIACH: SP - tímšprint klasickou technikou mužov a žien - Reit im Winkl (Nem.)

13. - CYKLOKROS: SP - Lanarvilly (Fr.)

14. - 20. - BIATLON: ME - Novosibirsk (Rus.)

14. - 20. - FUTSAL: ME - Česko

16. - FUTBAL: Pohár UEFA - 3. kolo, prvé zápasy

16. - 20. - BIATLON: 8. kolo SP - Pokljuka (Slovin.)

16. - 27. - KLASICKÉ LYŽOVANIE: MS - Oberstdorf (Nem.)

17. - 27. - BEH NA LYŽIACH: MS - Oberstdorf (Nem.)

18. - 19. - BOBY: MS - Calgary (Kan.), dvojboby

18. - 20. - RÝCHLOKORČUĽOVANIE: MS juniorov - Seinäjoki (Fín.)

18. - 20. - POZEMNÝ HOKEJ: C-divízia PEM (Challenge) v halovom hokeji mužov -Budapešť (aj KPH Rača)

19. - KULTURISTIKA: Ironman Professional - Los Angeles (USA)

19. - ZJ. LYŽOVANIE: SP mužov - zjazd, Ga-Pa (Nem.), SP žien - super G, Are (Švéd.)

20. - ATLETIKA: Halový míting IAAF - Atény

20. - ZJ. LYŽOVANIE: SP žien - obr. slalom, Are (Švéd.), SP mužov - super G, Ga-Pa (Nem.)

20. - 23. - ZJ. LYŽOVANIE: Juniorské MS - Bardonecchia (Tal.)

20. - 26. - ŠACH: ME družstiev - Drážďany (Nem.)

22. 23. - FUTBAL: Liga majstrov - osemfinále, prvé zápasy

24. - ATLETIKA: Halový míting IAAF - Madrid

24. - FUTBAL: Pohár UEFA - 3. kolo, odvety

25. - ZJ. LYŽOVANIE: SP žien - super G, Sansicario (Tal.)

25. - 27. - POZEMNÝ HOKEJ: C-divízia PEM (Challenge) v halovom hokeji žien - Verona (aj KPH Rača)

25. - 27. - TENIS: Halové ME družstiev do 14 a 16 r. - finálová časť

26. - ATLETIKA: Halový míting Gaz de France - Lievin (Fr.)

26. - ZJ. LYŽOVANIE: SP žien - zjazd, Sansicario (Tal.), SP mužov - obr. slalom, Kranjska Gora (Slovin.)

26. - KOLKY: Česko - Slovensko, medzištátne stretnutia mužov a žien

26.-27. - BOBY: MS - Calgary (Kan.), štvorboby

26. 2. - 5. 3. - ŠPORT: Špeciálne olympijské svetové zimné hry - Nagano (Jap.)

27. - ZJ. LYŽOVANIE: SP mužov - slalom, Kranjska Gora (Slovin.), SP žien - zjazd do kombinácie, Sansicario (Tal.)

28. - LUKOSTREĽBA: MS v halovej lukostreľbe - Aalborg (Dán.)

28. 2. - 6. 3. - KRASOKORČUĽOVANIE: MS juniorov - Kitchener (Kan.)

28. 2. - 6. 3. - STREĽBA: ME - vzduchové zbrane - Tallinn (Est.)

MAREC

1. - 5. - SKIALPINIZMUS: ME - Pyreneje (Andorra)

3. - 6. - RÝCHLOKORČUĽOVANIE: MS jednotlivcov - Inzell (Nem.)

4. - 6. - ATLETIKA: 28. halové ME - Madrid

4. - 6. - KULTURISTIKA: Arnold Classic

5. - SEVERSKÁ KOMBINÁCIA: SP - Lahti (Fín.) - individuálne preteky

5. - BEH NA LYŽIACH: SP žien a mužov - Lahti (Fín.)

5. - SKOKY NA LYŽIACH: SP - Lahti (Fín.), K-130 - súťaž družstiev

5. - ZJ. LYŽOVANIE: SP mužov - zjazd, Kvitfjell (Nór.)

5. - AKROBATICKÉ LYŽOVANIE: SP - Špindlerov Mlyn (ČR), akrobatické skoky

5. - 6. - HOKEJ: Prípravné stretnutia žien: Rakúsko - Slovensko (Salzburg)

5. - 6. - RÝCHLOKORČUĽOVANIE NA KRÁTKEJ DRÁHE: MS družstiev - Čunčeon (Kórejská rep.)

5. - 12. - LYŽIARSKY ORIENTAČNÝ BEH: MS - Levi Kittilä (Fín.)

5. - 13. - BIATLON: MS - Hochfilzen (Rak.)

6. - BEH NA LYŽIACH: SP - tímšprint voľnou technikou mužov a žien - Lahti (Fín.)

6. - SKOKY NA LYŽIACH: SP - Lahti (Fín.), K-130

6. - MOTORIZMUS: MS F1 - Veľká cena Austrálie

6. - 13. - CYKLISTIKA: Preteky Paríž - Nice (Fr., súčasť Pro Tour)

8. 9. - FUTBAL: Liga majstrov - osemfinále, odvety

9. - SKOKY NA LYŽIACH: SP - Kuopio (Fín.), K-127

9. - ZJ. LYŽOVANIE: SP mužov - finále - zjazd, Lenzerheide (Švajč.), SP žien - finále - zjazd, Lenzerheide (Švajč.)

9. - 15. - CYKLISTIKA: Preteky Tirreno - Adriatico (Tal., súčasť Pro Tour)

10. - FUTBAL: Pohár UEFA - osemfinále, prvé zápasy

10. - ZJ. LYŽOVANIE: SP žien - finále - super G, Lenzerheide (Švajč), SP mužov - finále - super G, Lenzerheide (Švajč.)

10. - 12. - BIATLON: 8. kolo EP - Gurnigel (Švajč.)

11. - SKOKY NA LYŽIACH: SP - Lillehammer (Nór.), K-134

11. - 13. - RÝCHLOKORČUĽOVANIE NA KRÁTKEJ DRÁHE: MS - Peking (Čína)

11. - 13. - MOTORIZMUS: MS v rely - Rely Mexika

12. - SEVERSKÁ KOMBINÁCIA: SP - Oslo (Nór.), individuálne preteky

12. - BEH NA LYŽIACH: SP - 30 km klasickou technikou žien a mužov - Holmenkollen (Nór.)

12. - ZJ. LYŽOVANIE: SP mužov - finále - obr. slalom, Lenzerheide (Švajč.), SP žien - finále - slalom, Lenzerheide (Švajč.)

13. - ATLETIKA: Maratón - Rím

13. - SEVERSKÁ KOMBINÁCIA: SP - Oslo (Nór.) - šprint

13. - SKOKY NA LYŽIACH: SP - Oslo (Nór.), K-128

13. - ZJ. LYŽOVANIE: SP žien - finále - obr. slalom, Lenzerheide (Švajč.), SP mužov - finále - slalom, Lenzerheide (Švajč.)

14. - 24. - HOKEJ: MS do 18 r. - České Budějovice, Plzeň (ČR)

14. - 20. - KRASOKORČUĽOVANIE: MS - Moskva (Rus.)

16. - BEH NA LYŽIACH: SP - šprint voľnou technikou mužov a žien - Göteborg (Švéd.)

16. - 20. - BIATLON: 9. kolo SP - Chanty-Mansijsk (Rus.)

17. - FUTBAL: Pohár UEFA - osemfinále, odvety

18. - DOSTIHY: Gold Cup - steeplechase (V. Británia, Cheltenham)

18. - 20. - SILOVÝ TROJBOJ: Dunajský pohár

19. - CYKLISTIKA: Preteky Miláno - San Remo (Tal., súčasť Pro Tour)

19. - BEH NA LYŽIACH: SP v skiatlone žien a mužov - Falun (Fín.)

19. 20. - SKOKY NA LYŽIACH: SP v letoch na lyžiach - Planica (Slovin.), K-215

19. - 20. - ATLETIKA: 33. MS v krose - St. Etienne (Fr.)

20. - BEH NA LYŽIACH: SP - štafety žien a mužov - Falun (Fín.)

20. - MOTORIZMUS: MS F1 - Veľká cena Malajzie

21. - 26. - BEH NA LYŽIACH: MS juniorov - Rovaniemi (Fín.)

23. - SKOKY NA LYŽIACH: MSJ v klasickom lyžovaní - Rovaniemi (Fín.) - súťaž družstiev

23. - 27. - BEDMINTON: MEJ - Den Bosch (Hol.)

23. - 31. - ŠERM: Juniorské a kadetské MS - Linz (Rak.)

24. - 27. - DRÁH. CYKLISTIKA: MS - Los Angeles (USA)

25. - SKOKY NA LYŽIACH: MSJ v klasickom lyžovaní - Rovaniemi (Fín.)

25. - FUTBAL: Kvalifikácia ME 2006 hráčov do 21 r., 3. skupina: Estónsko - Slovensko

25. - 27. - HÁDZANÁ: Kvalifikácia MS 2005 hráčok do 20 r. v Česku - 2. skupina: Ukrajina, Island, SR, Francúzsko

25. - 27. - HÁDZANÁ: Kvalifikácia MS 2005 hráčov do 21 r. v Maďarsku - 5. skupina: Španielsko, Bulharsko, SR, Nórsko

26. - FUTBAL: Kvalifikácia MS 2006, 3. skupina: Estónsko - Slovensko (Tallinn)

26. - ATLETIKA: Pražský polmaratón - Praha

27. 3. - 3. 4. - STOLNÝ TENIS: ME - Aarhus (Dán.)

28. - DOSTIHY: Dubai World Cup (Dubaj, Nad Al Šeba)

APRÍL

2. - RÝCHLOSTNÉ LYŽOVANIE: MS - Breuil Cervinia (Tal.)

2. - 3. - BASKETBAL: Final Four Pohára FIBA žien

2. - 9. - HOKEJ: MS žien - Linköping, Norrköping (Švéd.)

2. - 10. - CURLING: MS - Victoria (Kan.)

3. - CYKLISTIKA: Preteky Okolo Flámska (Belg., súčasť Pro Tour)

3. - MOTORIZMUS: MS F1 - Veľká cena Bahrajnu

4. - 8. - CYKLISTIKA: Vuelta Ciclista al Pais Vasco (Šp., súčasť Pro Tour)

4. - 8. - SNOUBORDING: MS juniorov - Arosa (Švajč.)

5. - 6. - FUTBAL: Liga majstrov - štvrťfinále, prvé zápasy

6. - CYKLISTIKA: Preteky Gent - Wevelgem (Belg., súčasť Pro Tour)

7. - FUTBAL: Pohár UEFA - štvrťfinále, prvé zápasy

8. - HOKEJ: Prípravný zápas: Česko - Slovensko (Ostrava-Vítkovice)

8. - 10. - HOKEJ: Tri prípravné stretnutia hráčov do 16 r. Česko - Slovensko

8. - 10. - MOTORIZMUS: MS v rely - Rely Nového Zélandu

9. - KOLKY: Nemecko - Slovensko mužov a žien - Poing (Nem.)

9. - DOSTIHY: Grand National - steeplechase (V. Británia, Liverpool, Aintree)

9. - 10. - BASKETBAL: Final Four Pohára FIBA mužov

10. - CYKLISTIKA: Preteky Paríž - Roubaix (Fr., súčasť Pro Tour)

10. - ATLETIKA: Maratón - Rotterdam (Hol.)

11. - 17. - TENIS: Turnaj ATP Masters Series v Monte Carle (Monaco)

12. - FUTBAL: Liga majstrov - štvrťfinále, odvety

12. - 17. - ZÁPASENIE: ME vo voľnom a grécko-rímskom štýle -

13. 14. - FUTBAL: Liga majstrov - štvrťfinále, odvety

16. - 21. - HOKEJ: Turnaj reprezentácii do 23 r. - Petrohrad (Rus.)

17. - CYKLISTIKA: Preteky Amstel Gold Race (Hol., súčasť Pro Tour)

17. - ATLETIKA: Maratón - Londýn

17. - MOTORIZMUS: MS F1 - Veľká cena Francúzska

17. - 25. - VZPIERANIE: ME - Sofia (Bulh.)

18. - ATLETIKA: Maratón - Boston (USA)

18. - 24. - TENIS: Turnaje ATP v Barcelone (Šp.) a Houstone (USA)

19. - HOKEJ: Prípravný zápas: Švédsko - Slovensko (Jönkoping)

20. - CYKLISTIKA: Preteky Valónsky šíp (Belg., súčasť Pro Tour)

20. - HOKEJ: Prípravný zápas: Dánsko - Slovensko (Odense)

22. - 24. - BASKETBAL: Final Four Euroligy žien

23. - 24. - MOTORIZMUS: MM SR a SP cestných motocyklov - Hungaroring (Maď.)

23. - 24. - TENIS: Pohár federácie - 1. kolo I. a II. svetovej skupiny: Švajčiarsko - Slovensko

24. - CYKLISTIKA: Preteky Liege - Bastogne - Liege (Belg., súčasť Pro Tour)

24. - ATLETIKA: Maratón - Hamburg (Nem.)

24. - DUATLON: ME - Powerman - Venray (Hol.)

24. - MOTORIZMUS: MS F1 - Veľká cena San Marína

26. - FUTBAL: Liga majstrov - semifinále, prvý zápas

26. 4. - 1. 5. - CYKLISTIKA: Okolo Romandie (Švajč., súčasť Pro Tour)

27. - FUTBAL: Liga majstrov - semifinále, prvý zápas

27. - 28. - BASKETBAL: Final Four FIBA Euroligy mužov

28. - FUTBAL: Pohár UEFA - semifinále, prvé zápasy

29. 4. - 1. 5. - MOTORIZMUS: MS v rely - Rely Sardínie

30. 4. - 1. 5. - HÁDZANÁ: Liga majstrov, Pohár EHF, PVP, Challenge Cup mužov - finále, prvé zápasy

30. 4. - 1. 5. - MODERNÁ GYMNASTIKA: MSR a MČR senioriek - České Budějovice

30. 4. - 6. 5. - STOLNÝ TENIS: 48. MS - Šanghaj (Čína)

30. 4. - 15. 5. - HOKEJ: MS - Viedeň, Innsbruck (Rak.)

MÁJ

30. 4. - 1. 5. - HÁDZANÁ: Liga majstrov, Pohár EHF, PVP, Challenge Cup mužov - finále, odvety

30. 4. - 6. 5. - STOLNÝ TENIS: 48. MS - Šanghaj (Čína)

2. - 8. - TENIS: Turnaj ATP Masters Series v Ríme (Tal.)

3. - FUTBAL: Liga majstrov - semifinále, odveta

3. - 5. - MODERNÁ GYMNASTIKA: ME senioriek - Moskva

3. - 14. - FUTBAL: Záverečný turnaj ME hráčov do 17 r. - Taliansko

4. - FUTBAL: Liga majstrov - semifinále, odveta

5. - FUTBAL: Pohár UEFA - semifinále, odvety

6. - 9. - KULTURISTIKA: ME mužov - Brašov (Rum.)

7. - DOSTIHY: Kentucky Derby (USA, Lousville, Churchill Downs)

7. - ATLETIKA: Míting IAAF GP - Osaka (Jap.)

7. - 8. - HÁDZANÁ: Liga majstrov, Pohár EHF, PVP, Challenge Cup mužov - finále, odvety

7. - 15. - CYKLISTIKA: Preteky mieru (ČR, Nem., Poľ.)

7. - 29 - CYKLISTIKA: Giro d'Italia (Tal., súčasť Pro Tour)

8. - MOTORIZMUS: MS F1 - Veľká cena Španielska

9. - 15. - TENIS: Turnaj ATP Masters Series v Hamburgu (Nem.), WTA Tour v Ríme (Tal.) a Prahe (ČR)

10. - 15. - BEDMINTON: MS miešaných družstiev - Sudirman Cup 2005 - Peking (Čína)

13. - ATLETIKA: Míting IAAF Super GP - Doha (Katar)

13. - 15. - KARATE: ME seniorov - Tenerife (Šp.)

13. - 15. - MOTORIZMUS: MS v rely - Rely Cypru

14. - 15. - HÁDZANÁ: Liga majstrov, Pohár EHF, PVP, Challenge Cup žien - finále, prvé zápasy

14. - 15. - PLÁVANIE: Trojstretnutie juniorov - Zlín (ČR)

15. - 21. - KOLKY: MS juniorov - Náchod (ČR)

15. - 22. - VZPIERANIE: Juniorské MS - Busan (Kór. Rep.)

16. - 22. - CYKLISTIKA: Okolo Katalánska (Šp., súčasť Pro Tour)

18. - FUTBAL: Pohár UEFA - finále, Lisabon (Portug.)

18. - 22. - SILOVÝ TROJBOJ: ME mužov - Hamm (Lux.)

20. - 21. - VODNÉ PÓLO: Final Four Európskej ligy

20. - 22. - DŽUDO: ME - Rotterdam (Hol.)

20. - 23. - KULTURISTIKA A FITNES: ME žien - Jalta (Ukr.)

21. - 22. - HÁDZANÁ: Liga majstrov, Pohár EHF, PVP, Challenge Cup žien - finále, odvety

21. - 22. - MOTORIZMUS: MSR v autokrose - Přerov (ČR)

22. - ATLETIKA: Maratón Praha, Viedeň

22. - MOTORIZMUS: MS F1 - Veľká cena Monaka

23. 5. - 5 .6. - TENIS: Roland Garros (Francúzsko, Paríž)

24. - 31. - STREĽBA: MS - brokové disciplíny, Lonato (Tal.)

25. - FUTBAL: Liga majstrov - finále, Istanbul (Tur.)

27. - FUTBAL: II. fáza kvalifikácie ME hráčov do 19 r.: Slovensko - Rakúsko

27. - 29. - MOTORIZMUS: MS v rely - Rely Turecka

28. - 29. - ATLETIKA: EPM klubových družstiev

28. 5. - 4. 6. - KOLKY: MS seniorov - muži, ženy, družstvá - Nový Sad (Srb. a Č. Hora)

29. - DUATLON: ME na dlhých tratiach - Taliansko

29. - ATLETIKA: Míting IAAF GP - Hengelo (Hol.)

29. - FUTBAL: II. fáza kvalifikácie ME hráčov do 19 r.: Škótsko - Slovensko

31. - FUTBAL: II. fáza kvalifikácie ME hráčov do 19 r.: Slovensko - Grécko

JÚN

? - POZEMNÝ HOKEJ: Turnaj olympijských nádejí do 18 r. - České Budějovice (ČR)

2. - 5. - ŠP. GYMNASTIKA: ME mužov a žien - Debrecín (Maď.)

3. - FUTBAL: Kvalifikácia ME 2006 hráčov do 21 r., 3. skupina: Portugalsko - Slovensko

4. - FUTBAL: Kvalifikácia MS 2006, 3. skupina: Portugalsko - Slovensko

4 - KARATE: ME regionálnych klubov - 3. ročník - Lipsko (Nem.)

4. - ATLETIKA: Míting IAAF GP - Sevilla (Šp.)

5. - ATLETIKA: Míting IAAF GP - Eugene (USA)

5. - 12. - CYKLISTIKA: Critérium du Dauphiné Libéré (Fr., súčasť Pro Tour)

5. - 19. - FUTBAL: ME žien - Anglicko

6. - 12. - TENIS: Turnaje ATP v Halle (Nem.) a Queenďs Clube (Angl.)

7. - FUTBAL: Kvalifikácia ME 2006 hráčov do 21 r., 3. skupina: Luxembursko - Slovensko

8. - FUTBAL: Kvalifikácia MS 2006, 3. skupina: Luxembursko - Slovensko

8. - 12. - ŠPORT: Športový summit USA - Čína - Seattle (USA)

9. - ATLETIKA: Míting IAAF Super GP - Ostrava (ČR)

10. - 13. - KULTURISTIKA A FITNES: Juniorské ME - Bialystok (Poľ.)

10. - 24. - ŠACH: ME žien - Kišiňov (Mold.)

10. 6. - 2. 7. - FUTBAL: MS hráčov do 20 r. - Holandsko

11. - ATLETIKA: Míting IAAF GP - Záhreb (Chorv.)

11. - ATLETIKA: Medzištátne stretnutie dorastu Maďarsko - ČR - SR, Tata (Maď.)

11. - 12. - KVADRIATLON: MS - dlhé trate, Cottbus (Nem.)

11. - 12. - BOX: ME štátov Európskej únie - muži - Cagliari (Tal.)

11. - 12. - HÁDZANÁ: II. fáza kvalifikácie (play off) MS 2005 vRusku a ME 2006 vo Švajčiarsku - prvé zápasy

11. - 19. - CYKLISTIKA: Okolo Švajčiarska (Švajč., súčasť Pro Tour)

12. - MOTORIZMUS: MS F1 - Veľká cena Kanady

12. - 18. - MODERNÝ PÄŤBOJ: ME - Montepulciano (Tal.)

13. - ATLETIKA: Míting IAAF Super GP - Atény

15. - 19. - BEDMINTON: EPM - Europe Cup 2005, Paríž (Fr.)

15. - 29. - FUTBAL: Pohár konfederácií FIFA - Nemecko

16. - DRÁH. CYKLISTIKA: Hargašov memoriál v šprinte - Brno (ČR)

17. - 19. - MOTORIZMUS: MS v rely - Rely Grécka

18. - 19. - HÁDZANÁ: II. fáza kvalifikácie (play off) MS 2005 v Rusku a ME 2006 vo Švajčiarsku - odvety

18. - 19. - ATLETIKA: EP družstiev - superliga, Florencia (Tal.), I. liga, Gävle (A-skupina) a Leiria (B-skupina), II. liga, Tallinn (A-skupina) a Izmir (B-skupina)

18. - 19. - DŽUDO: Kadetské ME - Salzburg (Rak.)

18. - 19. - MOTORIZMUS: MSR v autokrose - Nyírád (Maď.)

19. - CYKLISTIKA: Preteky Contre la montre par equipe (Hol., súčasť Pro Tour)

20. - 25. - PLÁŽOVÝ VOLEJBAL: MS (Nemecko, Berlín)

20. - 26. - LUKOSTREĽBA: 43. MS v terčovej lukostreľbe - Madrid (Šp.)

20. 6. - 3. 7. - TENIS: Wimbledon (Anglicko, Londýn)

23. - 26. - ORIENTAČNÝ BEH: ME mládeže do 18 r. - Šumperk (ČR)

23. - 26. - PRETLÁČANIE RUKOU: ME a MEJ - Sofia (Bulh.)

24. - 26. - KARATE: MS WKC - seniori - Fortaleza (Braz.)

25. - 26. - BOX: ME kadetov - Siófok (Maď.)

26. 6. - 3. 7. - MODERNÝ PÄŤBOJ: Juniorské M - Montepulciano (Tal.)

27. - ATLETIKA: Míting IAAF GP II (Memoriál J. Odložila) - Praha

27. 6. - 3. 7. - ŠERM: ME - Balaton (Maď.)

JÚL

? - VZPIERANIE: Akademické MS - Francúzsko

1. - ATLETIKA: Míting Zlatej ligy - Paríž

1. - 3. - TENIS: ME družstiev do 14 r. - finálová časť

1. - 10. - BASKETBAL: ME žien do 20 r. - A-divízia - Brno (ČR), B-divízia - Druskininkai (Litva)

2. - 24. - CYKLISTIKA: Tour de France (Fr., súčasť Pro Tour)

3. - MOTORIZMUS: MS F1 - Veľká cena Veľkej Británie

3. - 14. - STREĽBA: ME - Belehrad (Srb. a Č. Hora)

4. - 7. - ŠPORT: VIII. Letný európsky mládežnícky olympijský festival (EYOF) - Livigno (Tal.)

4. - 10. - TENIS: Turnaje ATP v Bastade (Švéd.), Gstaade (Švajč.) a Newporte (USA)

5. - ATLETIKA: Míting IAAF Super GP - Lausanne (Švajč.)

5. - 10. - ZÁPASENIE: MS juniorov vo voľnom a grécko-rímskom štýle - Vilnius (Litva)

6. - 8. - OLYMPIJSKÉ: 117. zasadnutie MOV a voľba dejiska OH 2012 - Singapúr

8. - ATLETIKA: Míting Zlatej ligy - Rím

8. - 10. - MOTORIZMUS: MS v rely - Rely Argentíny

8. - 17. - BASKETBAL: ME mužov do 20 r. - A-divízia Rusko, B-divízia - Varna (Bulh.)

9. - 10. - TENIS: Pohár federácie - semifinále I. svetovej skupiny, zápasy o účasť v I. svetovej skupine

10. - ATLETIKA: 10. ME v behu do vrchu - Heiligenblut (Rak.)

11. - 16. - ORIENTAČNÝ BEH: Juniorské MS - Tenero (Švajč.)

11. - 17. - POZEMNÝ HOKEJ: C-divízia ME (Challenge) hráčov do 18 r. - Viedeň (Rak.)

12. - 17. - ZÁPASENIE: ME kadetov vo voľnom a grécko-rímskom štýle - Tirana (Alb.)

13. - 17. - ATLETIKA: 4. MS do 17 rokov - Marrakéš (Mar.)

14. - 17. - RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA: ME juniorov a pretekárov do 23 r. - Plovdiv (Bulh.)

14. - 17. - ATLETIKA: ME do 22 r. - Erfurt (Nem.)

14. - 17. - PLÁVANIE: ME juniorov - Budapešť (Maď.)

15. - 17. - TENIS: Davisov pohár - štvrťfinále svetovej skupiny

15. - 24. - STOLNÝ TENIS: ME mládeže - ČR

15. - 24. - BASKETBAL: ME mužov do 18 r. - A-divízia, Belehrad (Srbsko a Čierna Hora)

16. - ATLETIKA: Míting IAAF Super GP - Madrid

16. - 26. - ŠPORT: 23. letná univerziáda - Izmir (Tur.)

17. - MOTORIZMUS: MS F1 - Veľká cena Nemecka (Hockenheim)

17. - 31. - PLÁVANIE: MS v plaveckých športoch - Montreal (Kan.)

18. - 24. - TENIS: ME jednotlivcov do 14, 16 a 18 r. (Vichy, Klosters)

18. - 29. - FUTBAL: Záverečný turnaj ME hráčov do 19 r. - (Sev. Írsko)

18. - 31. - ŠACH: MS mládeže - Belfort (Fr.)

20. - 31. - FUTBAL: ME žien do 19 r. - Maďarsko

21. - 24. - ATLETIKA: 18. juniorské ME - Kaunas (Lit.)

21. - 26. - ŠACH: MS junioriek - Herentals (Belg.)

22. - ATLETIKA: Míting IAAF Super GP - Londýn

22. - 24. - VODNÝ ZJAZD: ME - River Chalaux (Fr.)

22. - 31. - BASKETBAL: ME žien do 16 r. - A-divízia, Poznaň (Poľsko), B-divízia, Talinn (Estónsko)

23. - 24. - RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA: ME v maratóne - Týn nad Vltavou (ČR)

25. - 31. - MODERNÝ PÄŤBOJ: Juniorské MS - Moskva

26. - ATLETIKA: Míting IAAF Super GP - Štokholm (Švéd.)

26. - 28. - TENIS: ME družstiev do 16 a 18 r. - kvalifikačné kolá

27. - 30. - VODNÝ ZJAZD: MS juniorov - Vipiteno (Tal.)

27. 7. - 6. 8. - JACHTING: MS v triedach Raceboard - Sopot (Poľ.)

28. - 31. - RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA: ME - Poznaň (Poľ.)

29. - ATLETIKA: Míting Zlatej ligy - Oslo

29. - 31. - BIKROS: MS v bikrose - Paríž (Fr.)

29. - 31. - CYKLOTRIAL: ME - Kluisbergen (Belg.)

29. 7. - 7. 8. - BOX: ME juniorov - Tallinn (Est.)

29. 7. - 7. 8. - BASKETBAL: ME mužov do 16 rokov - A-divízia, (Španielsko), B-divízia, (Nemecko)

29. 7. - 8. 8. - ŠACH: ME družstiev - Göteborg (Švéd.)

30. - DIAĽKOVÉ PLÁVANIE: ME juniorov - Bled (Slovin.)

30. 7. - 6. 8. - VODNÉ PÓLO: ME kadetiek - Lisabon (Port.)

31. - CYKLISTIKA: Preteky HEW Cyclassics-Cup - Hamburg (Nem., súčasť Pro Tour)

31. - MOTORIZMUS: MS F1 - Veľká cena Maďarska

31. 7. - 3. 8. - TENIS: ME družstiev do 16 a 18 r. - finálová časť

AUGUST

1. - 6. - VESLOVANIE: MS juniorov - Brandenburg (Nem.)

1. - 7. - ZÁPASENIE: ME juniorov vo voľnom a grécko-rímskom štýle

1. - 14. - HÁDZANÁ: MS hráčok do 20 r. v ČR

3. - 9. - MODERNÝ PÄŤBOJ: MS - Varšava (Poľ.)

3. - 10. - CYKLISTIKA: Okolo Benelux (Hol., súčasť Pro Tour)

5. - 7. - MOTORIZMUS: MS v rely - Rely Fínska

5. - 8. - RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA: MS juniorov - Szeged (Maď.)

5. - 14. - BASKETBAL: ME žien do 18 r. - A-divízia - Šopron (Maď.), ME žien do 18 r. - B-divízia, Brčko (Bosna a Herceg.)

6. - 7. - TRIATLON: MS v dlhom triatlone - Fredericia (Dán.)

6. - 7. - MOTORIZMUS: MSR v autokrose - Domsöd (Maď.)

6. - 14. - ATLETIKA: 10. MS - Helsinki

7. - BASKETBAL: Dodatková kvalifikácia ME žien 2005

8. - 13. - TENIS: MS družstiev do 14 r. (Prostějov)

9. - 14. - DRÁH. CYKLISTIKA: MS juniorov - Viedeň (Rak.)

9. - 15. - ORIENTAČNÝ BEH: MS a 2. kolo SP - Aičin (Jap.)

10. - BASKETBAL: Dodatková kvalifikácia ME žien 2005

11. - 21. - ŠP. GYMNASTIKA: Letná svetová univerziáda - muži, ženy - Izmir (Tur.)

12. - 14. - CYKLISTIKA: MS juniorov - Viedeň (Rak.)

13. - CYKLISTIKA: Clasica Ciclista San Sebastian - San Sebastian (Šp., súčasť Pro Tour)

13. - BASKETBAL: Dodatková kvalifikácia ME žien 2005

13. - HORSKÁ CYKLISTIKA: SP - Falun (Švéd.), maratón

14. - 20. - POZEMNÝ HOKEJ: VII. ME žien - Dublin (Írsko)

15. - 21. - BEDMINTON: MS jednotlivcov 2005 - Los Angeles (USA)

15. - 21. - TENIS: Turnaj ATP Masters Series v Cincinnati (USA), WTA Tour v Toronte (Kan.)

15. - 23. - CYKLISTIKA: Okolo Nemecka (Nem., súčasť Pro Tour)

15. - 28. - HÁDZANÁ: MS 2005 hráčov do 21 r. v Maďarsku

18. - FUTBAL: Kvalifikácia MS 2006, 3. skupina: Lichtenštajnsko - Slovensko

18. - 21. - VODNÝ SLALOM: ME juniorov a pretekárov do 23 r. - Krakov (Poľ.)

19. - ATLETIKA: Míting Zlatej ligy - Zürich

19. - 28. - HÁDZANÁ: ME 2005 hráčok do 17 r. v Rakúsku

20. - KVADRIATLON: MS - šprint, Sedlčany (ČR)

20. - 21. - MODERNÝ PÄŤBOJ: Finále SP - Uppsala (Švéd.)

20. - 27. - VODNÉ PÓLO: ME kadetov - Sofia (Bulh.)

21. - ATLETIKA: Míting IAAF Super GP - Sheffield (V. Brit.)

21. - MOTORIZMUS: MS F1 - Veľká cena Turecka

21. - 28. - VZPIERANIE: ME do 17 r. - Sofia (Bulh.)

22. - 28. - TENIS: Turnaj ATP na Long Islande (USA), WTA Tour v New Havene (USA)

22. 8. - 3. 9. - ATLETIKA: MS veteránov - San Sebastian (Šp.)

23. - ATLETIKA: Míting IAAF GP - Linz (Rak.)

24. - 29. - STREĽBA: Finále SP (puška, pištoľ) - Mníchov (Nem.)

25. - 28. - RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA: MS - Záhreb (Chorv.)

26. - ATLETIKA: Míting Zlatej ligy - Brusel

26. - 28. - MOTORIZMUS: MS v rely - Rely Nemecka

27. 8. - 18. 9. - CYKLISTIKA: Okolo Španielska - Vuelta a Espaňa (Šp., súčasť Pro Tour)

28. - CYKLISTIKA: GP Ouest France - Plouay (Fr., súčasť Pro Tour)

28. - ATLETIKA: Míting IAAF GP - Rieti (Tal.)

28. - 30. - BASKETBAL: Záverečný turnaj dodatkovej kvalifikácie ME žien 2005 - Turecko

28. 8. - 3. 9. - POZEMNÝ HOKEJ: XI. ME mužov - Lipsko (Nem.)

28. 8. - 4. 9. - VESLOVANIE: MS - Gifu (Jap.)

29. 8. - 11. 9. - TENIS: US Open (USA, New York)

30. 8. - 8. 9. - VZPIERANIE: MS - Doha (Katar)

SEPTEMBER

? - KICKBOX: MS - formy, lightkontakt, semikontakt - Niagara City (Kan.)

? - KULTURISTIKA A FITNES: MS žien - Santa Susanna (Šp.)

? - VODNÉ PÓLO: MS juniorov - Buenos Aires (Arg.)

2. - 4. - CYKLOTRIAL: MS - Livigno (Tal.)

2. - 11. - VOLEJBAL: ME mužov - Taliansko a Srbsko a Čierna Hora

2. - 11. - BASKETBAL: ME žien v basketbale - Turecko

3. - ATLETIKA: Svetové atletické finále v hode kladivom - Szombathely (Maď.)

4. - ATLETIKA: Míting Zlatej ligy - Berlín

4. - MOTORIZMUS: MS F1 - Veľká cena Talianska

6. - FUTBAL: Kvalifikácia ME 2006 hráčov do 21 r., 3. skupina: Lotyšsko - Slovensko

7. - FUTBAL: Kvalifikácia MS 2006, 3. skupina: Lotyšsko - Slovensko

7. - AKVATLON: MS - Gamagori (Jap.)

8. - 11. - TRIATLON: MS - Gamagori (Jap.)

8. - 11. - DŽUDO: MS - Káhira (Egypt)

9. - 10. - ATLETIKA: Svetové atletické finále - Monte Carlo

10. - BASKETBAL: Kvalifikácia B-divízie ME mužov: Írsko - Slovensko

11. - MOTORIZMUS: MS F1 - Veľká cena Belgicka

12. - 18. - CYKLISTIKA: Okolo Poľska (Poľ., súčasť Pro Tour)

12. - 24. - ŠACH: ME mládeže - Budva (Srbsko a ČH)

15. - TRIATLON: Ironman - Kona (Havaj)

15. - 25. - BASKETBAL: ME mužov - (Srb. a ČH)

16. - 25. - VOLEJBAL: ME žien (Chorv.)

16. 9. - 2. 10. - FUTBAL: MS hráčov do 17 r., (Peru)

17. - 18. - TENIS: Pohár federácie - finále I. svetovej skupiny

18. - ATLETIKA: Medzištátne stretnutie žiactva SR - ČR, Hodonín (ČR)

20. - 25. - CYKLISTIKA: MS - Madrid (Šp.)

21. - DUATLON: MS - Powerman - Zofingen (Švajč.)

22. - 25. - TLAK NA LAVIČKE: ME - Mosonmagyaróvár (Maď.)

25. - MOTORIZMUS: MS F1 - Veľká cena Brazílie

25. - 26. - DUATLON: MS - Newcastle (Austr.)

26. 9. - 2. 10. - ZÁPASENIE: MS vo voľnom a grécko-rímskom štýle - Budapešť (Maď.)

28. 9. - 2. 10. - VODNÝ SLALOM: MS - Penrith (Austr.)

28. 8. - 4. 9. - VESLOVANIE: MS - Gifu (Jap.)

30. 9. - 2. 10. - MOTORIZMUS: MS v rely - Rely Japonska

OKTÓBER

? - KICKBOX: MS - fullkontakt, low-kick, thajský box - Moskva (Rus.)

? - KULTURISTIKA: MS mužov - Šanghaj (Čína)

? - KULTURISTIKA A FITNES: Mr. Olympia, Ms. Olympia, Fitness Ol

Najčítanejšie na SME

Inzercia - Tlačové správy

  1. Šesťročné dlhopisy teraz s výnosom až 7 % p.a.
  2. Štefánka by Pulitzer
  3. Trápi vás chrípka alebo prechladnutie? Vieme, ako s nimi zatočiť
  4. Reportáž: Takto sa na Slovensku vyrábajú cestoviny
  5. Zážitky z Pobaltia: Objavte Tallinn a Rigu
  6. Darček, s ktorým si na vás spomenie 365 dní v roku
  7. Predpremiéra vynoveného VW Passat: Viac IQ, viac online
  8. Šanca pre mladé talenty z oblasti umenia, vedy či športu
  9. Top destinácie a hotely na exotickú dovolenku v zime
  10. Stotisíc ľudí rozhodlo: Nadácia banky rozdelí štvrť milióna eur
  1. Na Slovensku sa vydáva najviac učiteľských preukazov
  2. Prihlásili ste sa ako dobrovoľník na Olympiádu v Tokiu?
  3. Šesťročné dlhopisy teraz s výnosom až 7 % p.a.
  4. Štefánka by Pulitzer
  5. Počuli ste už o integrovane pestovanej zelenine?
  6. Konferencia - EU support for research
  7. Slovensko má zasiahnuť robotizácia
  8. Viete, aké sú najlepšie možnosti sporenia pre mladých?
  9. Trápi vás chrípka alebo prechladnutie? Vieme, ako s nimi zatočiť
  10. Hitem jsou cyklopočítače Mio - pro zábavu i výkon
  1. Premýšľate o aute do 10 000 eur? Poradíme vám, ako nenaletieť 24 507
  2. Reportáž: Takto sa na Slovensku vyrábajú cestoviny 17 771
  3. Zážitky z Pobaltia: Objavte Tallinn a Rigu 8 892
  4. Darček, s ktorým si na vás spomenie 365 dní v roku 6 941
  5. Trápi vás chrípka alebo prechladnutie? Vieme, ako s nimi zatočiť 6 445
  6. Čo sa stalo s mojimi úsporami v druhom pilieri? 5 284
  7. Štefánka by Pulitzer 5 174
  8. Je lepšie menučko, alebo domáca strava? Týždeň sme varili doma 4 304
  9. Predpremiéra vynoveného VW Passat: Viac IQ, viac online 3 533
  10. Top destinácie a hotely na exotickú dovolenku v zime 2 946

Neprehliadnite tiež

Ruina hotela Junior v auguste 2018.
Prezident Andrej Kiska.
Stĺpček šéfredaktorky

Čo s mafiánskymi praktikami Fica?

Ako do Ficovej mafiánskej scény zapadajú policajné orgány?

Petra Vlhová.
(ilustračné foto)