vej vlády polícia prípad uložila, s vysvetlením, že trestný čin sa naozaj stal, ale páchateľa nie je možné odhaliť. Kauza bola po voľbách znovu otvorená a vyšetrovatelia potvrdili, že zločinu sa najpravdepodobnejšie dopustili príslušníci Lexovej SIS. Okresný súd na základe amnestie, ktorú dal V. Mečiar, ako zastupujúci prezident, stíhanie zastavil.
Ivan Lexa, bývalý riaditeľ SIS: Lexu obžalovali z únosu M. Kováča ml., z podvodnej kúpy triptychu Klaňanie troch kráľov (diskreditácia biskupa Rudolfa Baláža), fingovanej likvidácie zbraní SIS, z vytvárania krycích firiem SIS, z neoprávneného použitia finančných prostriedkov na stavbu rodinného domu, z podvodného čerpania platov neexistujúcich príslušníkov SIS, zo sabotáže voči vtedajšiemu prezidentovi M. Kováčovi. Pribúdajú aj ďalšie podozrenia.
Sabotáž – rozviedka SIS: Po nástupe nového vedenia SIS boli v pamäti počítačov SIS nájdené materiály bez právneho podkladu o trinástich operáciách plánovaných v zahraničí. Operácie mali slúžiť na zmarenie integrácie Slovenska a susedných štátov do euroatlantických štruktúr, ktoré bolo založené práve kvôli týmto akciám.
Duckého zmenky, Nafta Gbely, Východoslovenské železiarne: Tieto ekonomické kauzy neboli vyriešené dodnes.
(hr a Súhrnná správa o stave spoločnosti Slovensko 2001)