Chára dostal za narazenie protihráča Daniela Clearyho na mantinel 47 sekúnd pred koncom tretej tretiny trest na 5 minút plus do konca zápasu. Odchovanec trenčianskeho hokeja nastúpil po prvý raz v drese Färjestadu v druhej obrannej formácii spolu s Čechom Radkom Hamrom.
Dvadsaťsedemročný Chára odohral prvý súťažný zápas od Svetového pohára 2004, po ktorom si doliečoval zranený palec. V domácom drese sa do štatistík duelu nezapísal Marcel Hossa, v zostave chýbal Rastislav Pavlikovský, ktorý sa zotavuje z otrasu mozgu.
Darilo sa Jaroslavovi Obšutovi z Luley. Odchovanec prešovského hokeja zaznamenal v zápase na ľade favorizovaného MODO gól a tri asistencie, čím mal veľkú zásluhu na víťazstve svojho tímu 5:4.
Obšut ustrážil hviezdu domácich Petra Forsberga. Jeden z najslávnejších švédskych hokejistov síce dvakrát asistoval, ale aj štyrikrát sedel na trestnej lavici. V hodnotení produktivity obrancov Elitserien je štvrtý s piatimi gólmi a siedmimi asistenciami. V tímovej produktivite je Obšut tretí.
V zápase Södertälje v Linköpingu si Róbert Döme pripísal dva body za gól a asistenciu, jeho krajan Rastislav Staňa v dueli nechytal.
(sita)