Vojenská nemocnica v Percy, kde sa Arafat bude liečiť, sa špecializuje na choroby krvi, rakovinu a liečbu po silnom rádioaktívnom ožiarení. Podľa hovorcu nemocnice zariadenie najlepšie vyhovuje na presnejšiu diagnostiku Arafatových problémov. Otvorili ju v roku 1996 a je považovaná za jednu z najlepších v krajine. Nemocnicu, ktorá je ohradená vysokým múrom, už pred Arafatovým príchodom strážili zo striech okolitých budov vojaci a policajti. Očakáva sa, že sprísnené bezpečnostné opatrenia budú fungovať počas celého Arafatovho pobytu.
To, že Francúzi prijali Arafata, nie je náhoda. Francúzsko je jedným z posledných európskych štátov, ktorý udržiava kontakty s palestínskym predákom a považuje ho za legitímneho zástupcu palestínskeho ľudu.
Francúzsky prezident Jacques Chirac včera povedal, že Arafata do Francúzska prijali pre to, lebo Paríž vždy poskytoval útočisko utečencom.
Naposledy Francúzsko umožnilo lekárske ošetrenie palestínskemu činiteľovi v roku 1992, keď v tichosti prijala na liečenie po infarkte Georga Habáša, šéfa radikálneho Ľudového frontu pre oslobodenie Palestíny. Poradca vtedajšieho prezidenta Francoisa Mitterranda a traja členovia vlády však pre pomoc teroristovi museli odstúpiť. Samotnému Arafatovi Francúzsko tiež nepomáha po prvýkrát. V roku 1982 kryli francúzske jednotky odchod Arafata z Bejrútu potom, čo izraelská armáda vstúpila do Libanonu. (mik, čtk)