Igor Murín by sa mal po vyše piatich rokoch vrátiť do bránky tímu Slovenska. ŠTARTFOTO - JÁN SÚKUP
Výborné výkony brankára HC Hamé Zlín Igora Murína v českej hokejovej extralige nezostali bez odozvy ani u reprezentačného trénera Slovenska Františka Hossu. Tridsaťjedenročný gólman majstrovského klubu vychytal v tejto sezóne už tri stretnutia na nulu, s mužstvom ťahal dvanásťzápasovú sériu bez prehry a po 13. kole mal vysokú percentuálnu úspešnosť zásahov (94,94 perc.) i nízky počet inkasovaných gólov (1,38 gólu na zápas).
"Podľa možností navštevujem aj súboje českej extraligy, Iča som videl chytať v dueloch Zlína so Slaviou Praha i s Pardubicami. Je výraznou oporou zlínskeho mužstva. Chcel by som mu dať príležitosť na najbližších reprezentačných akciách - buď v novembri na Nemeckom pohári, alebo v decembri na Loto Cupe," uviedol tréner Hossa. Igor Murín by sa tak vrátil do národného tímu po vyše piatich rokoch, naposledy chytal na MS 1999 v Nórsku. Predtým reprezentoval aj na MS 1996, na Svetovom pohári 1996 či na zimnej olympiáde v Nagane 1998.
Slovensko bude hrať na Nemeckom pohári po dvoch rokoch, vlani na turnaji chýbalo. Tentoraz pozvali organizátori do Hannoveru (11. - 14. 11.) päť tímov - okrem domácej a našej reprezentácie aj Švajčiarsko, USA a Kanadu.
"Do výberu na Deutschland Cup zaradíme hráčov zo slovenskej extraligy a z európskych súťaží," povedal F. Hossa o svojej predstave nominácie. "Rád by som vyskúšal hráčov, ktorí si zatiaľ hľadajú pevné miesto v NHL - ako Zálešák, Marcel Hossa, Cibák - a sledujem aj talentovaných hráčov z našej extraligy, v tomto smere sa darí najmä mladým košickým útočníkom či Trenčanovi Ölveckému."
Reprezentácia Slovenska bude v sezóne pred majstrovstvami sveta v Rakúsku (30. 4. - 15. 5. 2005) štartovať okrem Nemeckého pohára aj na Loto Cupe v Piešťanoch (16. - 18. 12. 2004) a vo februári 2005 na turnaji v Maďarsku, ktorý organizuje Kanadská hokejová federácia. Pred MS odohrá sedem prípravných zápasov - dva razy s Českom, dva razy s Lotyšskom, vo Švédsku, v Dánsku a na záver pred cestou do Viedne 27. apríla so Švédskom v Trenčíne. (on)