Sedem rokov podvádzala manželka jedného rímskeho úradníka, a ten, hoci to vedel, nikdy sa jej za to nepomstil. Príbeh tohto 40-ročného muža zvíťazil v súťaži talianskych paroháčov, ktorá sa po štyridsiatich rokoch konala opäť minulý víkend v Ríme. Ako informovala talianska tlač, záujem o súťaž bol taký veľký, že do kultúrneho strediska na predmestí talianskej metropoly sa všetci uchádzači ani nezmestili a stovky ľudí museli počúvať smutné príbehy nevery na námestí pred budovou.
Jednou z podmienok účasti na tomto zápolení bola manželská vernosť postihnutého partnera. Prvá súťaž podvedených manželov sa konala v Ríme v polovici tridsiatych rokov a s úspechom pretrvala až do roku 1962. Vtedy ju zakázali. Jedného z účastníkov totiž pri rozprávaní vlastného príbehu nemiestne poznámky poslucháčov tak nahnevali, že vytiahol pištoľ a začal strieľať. Zranil niekoľko ľudí.
Tento rok sa súťaž s názvom Skutočné príbehy paroháčov odohrala bez akýchkoľvek incidentov. Patricia, manželka víťaza, pred divákmi priznala, že jej muž hovoril pravdu a naozaj mu sedem rokov pravidelne zahýbala. Obhajovala sa tvrdením, že každá nevera prináša nové podnety do manželstva, ktoré sa potom stáva pestrejším, šťastnejším a vyrovnanejším. "Naše manželstvo je teraz príkladné. Sme šťastní a máme sa radi," vyhlásila Patricia.