
Sídlo spoločnosti UPC. FOTO SME – MAREK VELČEK
Najmä zamýšľaný štyridsaťpercentný skok v cene rozšíreného súboru programov (základný by mal zdražieť len o 5,5 percenta) považujú zákazníci za neopodstatnený. Tieto a ďalšie otázky sme si chceli vyjasniť aj na Telekomunikačnom úrade, ale vzhľadom na včerajšiu zaneprázdnenosť jeho vedenia sa nám to nepodarilo.
Mnohé ohlasy na zdraženie dostávame do redakcie aj od našich čitateľov. „V Bardejove nám zvýšili cenu rozšíreného súboru z 219 na 290 korún! Myslím, že ak si káblovka dovolí taký skok, likviduje sama seba. Ľudia ju začnú odhlasovať. Aj sused si už kúpil satelit. Mnohí takto uvažujú,“ povedal Bardejovčan Peter Holent.
V obchode je podľa slov predavačov možné kúpiť satelitovú sadu už od štyritisíc korún. Upozorňujú však, že satelit je práve na príjem slovenských a aj väčšiny českých programov zbytočný, lebo tie sa cez satelit nevysielajú. (ru)