Všeobecne sa očakával jednoznačný priebeh hlasovania - všetci koaliční poslanci budú hlasovať za Gyurcsánya, všetci opoziční proti.
Schválenie vlády by nemalo ohroziť ani to, že opoziční podpredsedovia parlamentu odmietli v momente hlasovania viesť zasadanie. Tejto úlohy sa musí chopiť socialistická predsedníčka parlamentu Katalin Sziliová, ktorá však pritom sama hlasovať nesmie. Na schválenie vlády treba 193 hlasov, koalícia ich má 198.
Program novej vlády je zvláštnou zmesou liberálnych protrhových a ľavicovo populistických cieľov. Ciele kabinetu sú jednoznačne podriadené ďalším parlamentným voľbám, ktoré by sa mali konať na jar roku 2006.
Aj pre nedostatok času definuje iba ľahko pochopiteľné a splniteľné ciele. Podľa politológa Ferenca Kumina sa Gyurcsány zameral na stabilizovanie tradičnej socialistickej voličskej základne, ktorá sa pre úsporné opatrenia posledného roku a zjavnej nerozhodnosti predchádzajúceho kabinetu začala od socialistov odvracať.
Program hovorí najmä o vytváraní nových pracovných miest, zlepšení situácie dôchodcov a pracujúcich. Základnou tézou je: viac pomoci chudobným a viac zodpovednosti zo strany bohatších. Plánovaná reforma zdravotníctva sa napríklad z nedostatku času odkladá na neurčito.