- Overiť si serióznosť firmy - napríklad ako dlho sídli na terajšej adrese, či je známa, aby sa vám nestalo, že na prvej hodine od vás vyberú poplatok a potom sa vám ich už nikdy nepodarí vypátrať
- Zvážiť dĺžku kurzu - podľa odborníkov je krátky prípravný kurz dobrý na preopakovanie učiva tesne pred pohovormi, na dôkladnú prípravu však treba viac vyučovacích hodín - až okolo 60 - 90
- Zvážiť termín kurzu - kurzy môžu byť cez týždeň alebo cez víkend. Treba uvážiť, či budete mať dosť energie na to, aby ste sa dokázali dostatočne sústrediť na učenie po celom dni strávenom v škole.
- Pomer medzi cenou a počtom hodín - lacný kurz nemusí byť vždy lacný, ak si prepočítate cenu kurzu v pomere k odučeným hodinám. Za vyučovaciu hodinu v „lacnom kurze“ možno zaplatíte viac ako pri drahšom. Okrem toho súčasťou kurzov bývajú aj študijné materiály, príručky a podobne.
- Testy - súčasťou kurzu by mali byť aj testy, je lepšie keď ich je viac, aby ste sa dôkladne pripravili, pomôže vám to odbúrať psychický stres z neznámeho pri pohovoroch. Testy sú dôležité, lebo iba pri nich si overíte, či viete skutočne použiť získané vedomosti.
Autor: Monika Gáliková