Voľby mali byť pôvodne až v apríli 2005. "Nie je dôvod čakať," tvrdí predseda František Chmelár. Na otázku, či bude znova kandidovať, odvetil: "Asi áno."
Na novembrovom snemovaní olympijské plénum zhodnotí aj vystúpenie slovenskej výpravy na Hrách XXVIII. olympiády v Aténach, ktoré bolo medailovo úspešnejšie ako predchádzajúce v Atlante 1996 a v Sydney 2000. Peniaze na sľúbené prémie športovcom ešte nie sú pokope. "S predstaviteľmi vlády sme sa dohodli, že polovicu zaplatí štát - druhú zabezpečíme my," informoval Chmelár. "Rokujeme so sponzormi a čakáme aj príspevok z MOV na účasť v Aténach - dúfam, že do konca októbra všetko športovcom uhradíme."
Po schválení zmeny stanov sa členom exekutívy SOV - podobne ako je to v MOV - stane tiež zástupca komisie športovcov, pravdepodobne budúci predseda. Slovenskí olympionici do nej v Aténach zvolili Martinu Moravcovú (plávanie), Petra Korčoka (atletika), Attilu Bátkyho (zápasenie), Jozefa Krnáča (džudo), Juraja Minčíka (vodný slalom), Martina Tešoviča (vzpieranie), Karinu Cílekovú-Habšudovú (tenis), Juraja Kadnára (rýchlostná kanoistika) a Jozefa Gönciho (streľba). Od zimnej olympiády 2002 sú na štyri roky jej členmi Jerguš Bača (hokej, doterajší predseda), Soňa Mihoková (biatlon), Alžbeta Havrančíková (lyžovanie) a Mária Jasenčáková (sánkovanie).
Po Aténach vedenie SOV presúva pozornosť na turínsku zimnú olympiádu 2006. "V príprave na ňu veľmi zaostávame," skonštatoval Chmelár na účet predsedu štábu Júliusa Dubovského. "V športovej výkonnosti, ale aj organizačne - dokopy nič nemáme vyriešené."
Naopak spokojnosť zavládla s výsledkami kontroly z ministerstva financií. Z preverovaného objemu vyše 186 miliónov Sk bolo nesprávne použitých alebo zadržaných "len" 232-tisíc korún. Tie musí SOV vrátiť a mal by zaplatiť aj 200-tisícové penále, ale SOV mieni požiadať ministra o odpustenie penále. (mo)