* Kde je volebná miestnosť, informoval príslušný miestny úrad v oznámení o voľbách. (V prevažnej väčšine prípadov je to miesto, kde bola volebná urna v predchádzajúcich voľbách a referendách.)
* Voľby sú len v sobotu 1. novembra od 7. do 22. hodiny. Začiatok volieb môže obec posunúť aj na skoršiu hodinu.
* Voliť možno len osobne, nemožno to urobiť v zastúpení (na základe splnomocnenia).
* Pri voľbách musí volič preukázať svoju totožnosť. Občiansky preukaz je najvhodnejší, lebo je v ňom aj adresa trvalého bydliska. Tú je nutné preukázať v prípade, ak volič omylom nie je zapísaný v zozname voličov. (Do zoznamu možno osobu dodatočne zapísať aj priamo vo volebnej miestnosti.) Totožnosť možno preukázať aj svedectvom dvoch osôb známych okrskovej komisii.
* Volič preberie jeden hlasovaní lístok na voľbu predsedu VÚC, jeden hlasovací lístok na voľbu poslancov do krajského zastupiteľstva a jednu úradnú obálku. Hlasovacie lístky nesmú byť vopred nijako upravené.
* Volí sa v takom poradí, v akom voliči prišli do volebnej miestnosti.
* Upravovať hlasovací lístok musí volič na vyhradenom mieste (za zástenou). Bez toho mu komisia nemôže dovoliť vhodiť obálku do urny.
* Hlasovací lístok sa upravuje tak, že sa zakrúžkuje poradové číslo kandidáta, pre ktorého sa volič rozhodol. (Iný spôsob volebná komisia pravdepodobne označí pri sčítavaní hlasov ako neplatné hlasovanie.)
* Pri voľbe predsedu VÚC možno označiť len jedného kandidáta. Ak volič označí kandidátov viac, jeho hlasovanie vo voľbách predsedu bude neplatné.
* Pri voľbe poslancov do krajského zastupiteľstva možno v niektorých okresoch platne označiť tiež len jedného kandidáta, v niektorých až dvanásť. O počte poslancov, ktorí sa volia za volebný obvod, miestny úrad informoval voličov písomne. Bude uvedený aj na informačnej nástenke vo volebnej miestnosti (prípadne pred ňou.) Platne označiť možno aj menej kandidátov, ako je stanovený počet. Pri označení viacerých kandidátov, ako je pre príslušný obvod stanovené, je hlas neplatný.
* Ak je možnosť voliť viacerých poslancov do zastupiteľstva, možno označiť aj kandidátov z rôznych politických zoskupení (a nezávislých).
* Ak volič pokazí volebný lístok, môže si vypýtať nový.
* Oba lístky dá do (jednej) úradnej obálky. (Inú obálku nemožno použiť.) Ak bude v obálke viac lístkov, do sčítavania hlasov z nich nebude zaradený žiaden.
* Obálku vhodí do úradnej urny.
* Telesne postihnutým môže s úpravou hlasovacieho lístka (a s jeho vhodením do urny) pomôcť aj iný volič, ale nie člen volebnej komisie.
* Za poriadok vo volebnej miestnosti zodpovedá predseda.
* Ak volič príde do volebnej miestnosti pred 22. hodinou (prípadne čaká v rade pred volebnou miestnosťou), komisia mu musí umožniť hlasovanie. (Teda aj po 22. hodine.)
* Predpokladá sa, že výsledky volieb budú známe v nedeľu okolo obeda.
* Nízka účasť voličov na voľbách nie je dôvodom na vyhlásenie volieb za neplatné.