i v predchádzajúcom školskom roku. Za prioritu nového roka označil obsahovú reformu vzdelávania.
* V nastávajúcom školskom roku otvorí svoje brány o 207 materských, základných, stredných škôl a školských zariadení menej ako v predchádzajúcom. K 1. septembru definitívne prestane existovať 200 základných, päť stredných a dve neštátne školy. V ďalších 496 prípadoch dôjde k spojeniu škôl - najčastejšie materskej a základnej školy. V ostatných prípadoch pôjde napríklad o zmenu sídla školy či právnickej osoby alebo zrušenie študijného programu.
* Komunistická strana Slovenska požiadala vládu, aby sa prenesením kompetencií nezbavovala zodpovednosti za výchovu a vzdelávanie. Školská politika, pri ktorej delegovanie právomoci nesprevádzajú aj potrebné finančné toky, je podľa jej členov nezodpovedná. "V novodobej histórii Slovenska štát nikdy nebol taký skúpy pri vytváraní podmienok pre výchovu a vzdelávanie ako v rokoch od prevratu 1989," tvrdí Jozef Ševc.
* Vojenská akadémia v Liptovskom Mikuláši, ako jediná vysoká vojenská škola vychovávajúca vojenských profesionálov pre pozemné sily a protivzdušnú obranu na Slovensku, 31. augusta zanikla. Od 1. septembra pôsobia v jej priestoroch nové vzdelávacie inštitúcie - Akadémia ozbrojených síl generála Milana Rastislava Štefánika a Národná akadémia obrany maršala Andreja Hadika. Študenti zrušenej akadémie budú pokračovať vo vzdelávaní na Akadémii ozbrojených síl SR M. R. Štefánika. (tasr, sita)