Dubnica vedie ligu a v Tatrách dobíja batérie

Futbalisti ZTS Dubnica zdolali trojnásobného majstra Slovenska MŠK Žilina 3:1 a ako jediný tím bez prehry sa usadili po 5. kole na čelo tabuľky Corgoň ligy. Jediný bod stratili doma v derby s Trenčínom, u súperov nedostali gól. Od včera sú na sústredení

ŠTARTFOTO - JAKUB SÚKUP

Futbalisti ZTS Dubnica zdolali trojnásobného majstra Slovenska MŠK Žilina 3:1 a ako jediný tím bez prehry sa usadili po 5. kole na čelo tabuľky Corgoň ligy. Jediný bod stratili doma v derby s Trenčínom, u súperov nedostali gól. Od včera sú na sústredení v Starej Lesnej v hoteli Kontakt. Zhovárame sa s trénerom JOZEFOM JANKECHOM.

Tatranský týždeň sa dá chápať aj ako odmena za úspešných päť kôl súťaže?

Kdeže! Mali sme narušenú prípravu na ligu účasťou v Intertoto Cupe a teraz, obrazne povedané, dobíjame batérie. Budeme tu do nedele bez reprezentantov Perniša, Ižvolta a Sokola, ale po zranení už začal trénovať Zimen.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Dubnické vedenie v lige sa dá považovať za prekvapenie alebo malú senzáciu?

Prvenstvo po piatich kolách nie je rozhodujúce, čiže žiadna senzácia, je to len príjemné prekvapenie. Základom úspechu je, že starší hráči ako Kopačka, Straka a Porázik sa zlepšili a mladí sa výkonmi za nimi ťahajú. Nik nechce byť slabý. Veľmi dobre hrá stopérska dvojica Špendla - Švestka. Mužstvo získalo sebavedomie a verím, že to vydrží čo najdlhšie. V naj bližšom kole ideme hrať s Artmediou do Bratislavy a potom nás doma čaká Banská Bystrica. Tieto tímy nás dokonale preveria a potom sa ukáže, či víťazstvo nad Žilinou bolo náhodné, alebo nie.

Súboje so Žilinou v minulom ročníku boli remízové, iba raz ste prehrali. Majú zvláštny náboj. Každý rok si Žilina vyberie dvoch najlepších z Dubnice. Cítiť vo vzájomných súbojoch istú súťaživosť?

SkryťVypnúť reklamu

Určite, naši sa chcú na súpera o to viac vytiahnuť. Napríklad Straka išiel pred rokom do Žiliny, tam nedostal veľa šancí, teraz chcel ukázať, že neprávom. U nás hrá Tomáš Ďurica a boli sme svedkami súbojov s jeho žilinským bratom Martinom. Aj tieto skutočnosti prispeli k tomu, že zápas bol veľmi dobrý, z našej strany najmä v prvej polhodine, keď nás diváci vytlieskali. Aj Žilinčania mali šance, znížili, ale v konečnom dôsledku bola kvalita na našej strane.

Dubnica vyhrala nad Žilinou iba raz 1:0 v sezóne 2002/2003. Bol teda teraz dôvod na oslavu?

Bolo by to predčasné. Zostávame pri zemi. Až ďalšie zápasy ukážu, ako na tom sme, ale radosť z víťazstva nad majstrom máme, a veľkú, čo je logické.

Zápasy Dubnice doma so Žilinou

2003/2004 1:1, 0:0

SkryťVypnúť reklamu

2002/2003 1:0, 0:0

2001/2002 2:2, 0:1

Výsledky Dubnice v sezóne

Dubnica - Púchov 2:0

Ružomberok - Dubnica 0:2

Dubnica - Trenčín 1:1

Inter - Dubnica 0:1

Dubnica - Žilina 3:1

 

Odišli z Dubnice do Žiliny

Sezóna 2003/2004

Doležaj P. Straka Sezóna 2004/2005

A. Sokol Kiška Prišli zo Žiliny do Dubnice

Sezóna 2004/2005

P. Straka Špendla T. Ďurica

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  2. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  5. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  6. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  7. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  8. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 549
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 246
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 704
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 010
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 087
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 936
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 828
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 440
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu