Za obratom sú šoty, v ktorých vietnamskí veteráni spochybňujú Kerryho hrdinstvo. Zabrali aj napriek tomu, že nie sú pravdivé a Bush pre ne stratil už dvoch významných mužov z volebného štábu.
Prieskum dáva Bushovi náskok troch percent. Kerryho by volilo 46, Busha 49 percent opýtaných. Náskok to nie je zásadný, pred zjazdom republikánov, ktorý sa začne v pondelok v New Yorku, však signalizuje, že Bush útočí.
Body stále získava v otázkach národnej bezpečnosti. Naďalej sa snaží presvedčiť Američanov, že je lepším lídrom v čase vojny. Najzaujímavejším výsledkom prieskumu je však časť o Vietname. Tvrdá protikerryovská kampaň zabrala: opýtaní síce uznávajú, že Kerry je hrdinom, začali však pochybovať o jeho pravdovravnosti.
V pozadí je skupina republikánskych veteránov. Tí s pomocou Bushových ľudí začali opakovať, že Kerry si svoje zásluhy vylepšil a hlavne, že po návrate domov začal bojovať proti vojne. Na prvý pohľad sa zdalo, že táto kampaň môže Bushovi poškodiť. Demokratom sa totiž podarilo získať dôkazy, že veteráni na šotoch spolupracovali priamo s Bushovým štábom.
Najskôr musel z Bushovho tímu odstúpiť Ken Cordier, ktorý sa objavil priamo v šotoch. Včera potom odstúpil aj Benjamin Ginsberg, ktorý robil hlavného externého právnika Bushovej kampane a právne rady dával aj veteránom. Po výsledkoch prieskumu sa však zdá, že to až taká chyba nebola: nie je to síce najférovejšia kampaň, prináša však body. A o tie Bushovi ide predovšetkým.