Kórejčan Ryu Seung-min odvracia úder Číňana Wang Haa, ktorého vo finále dvojhry mužov zdolal 4:2 na sety. FOTO - REUTERS
víťaza dvojhry mužov čínska hymna.
"Bol to skvelý duel. Wang bol rýchly, ale Ryu mal ešte bystrejšiu ruku," hodnotil finále tréner olympijského víťaza Kim Taek-soo. Dvadsaťročný Wang Hao, vychádzajúca hviezda čínskeho stolného tenisu, bol favoritom finále, ale po celý zápas nedokázal nájsť recept na nepríjemný Ryuov servis. "Bol skvostný, Wang nevedel, čo s ním má robiť," poznamenal tréner čínskych reprezentantov Liu Guoliang.
Pár dní predtým sa aj on zlostil nad vyžrebovaním pavúka súťaží, keďže Medzinárodná stolnotenisová federácia (ITTF) ho vyžrebovala tak, aby sa vo finále nemohli stretnúť zástupcovia rovnakej krajiny. Ako píše agentúra Reuters, jej prezident Adham Sharara to vysvetlil snahou o zatraktívnenie tohto športu. "Nehľadajte za tým nič konkrétne voči čínskym hráčom."
Po zlate z Barcelony 1992 a striebre zo Sydney 2000 bojoval o skompletizovanie medailovej zbierky 38-ročný švédsky veterán Jan-Ove Waldner, ale olympijská rozlúčka sa mu nevydarila. Súboj o bronz s Číňanom Wang Liqinom prehral 1:4 na sety. Štokholmský patriot nevynechal od Soulu 1988, keď sa stolný tenis dostal do programu hier, ani jednu olympiádu. "Bolo by krásne lúčiť sa s bronzom, ale život ide ďalej. Teraz si dám krátku prestávku a v septembri začnem opäť trénovať. O rok ešte chcem štartovať na majstrovstvách sveta, ale do Pekingu sa už nechystám," vysvetľoval Waldner. (rh)