spod tyranie "od ôsmej do pol piatej" a umožniť vám, aby ste žili takým spôsobom, ako chcete.
Mnohí ľudia by napríklad radi bývali na vidieku, alebo dokonca v osamotených usadlostiach, donedávna to však nebolo možné, pretože by si na takýchto miestach nedokázali zohnať primerané zamestnanie. Dnes už stačí mať počítač a pripojenie na internet a je to - môžete pracovať a pritom byť pánom svojho času.
Na Slovensku sa zatiaľ tento životný štýl veľmi neujal. "Mentalita slovenskej pracovnej sily nie je na takej úrovni, že by sa tu dal spustiť spôsob zamestnávania formou teleworkingu vo veľkom," hovorí Martin Straka z personálnej spoločnosti Lugera and Maklér. "Dosiaľ sme ani nezaznamenali veľký počet záujemcov o takýto spôsob práce." Ani zamestnávatelia vo významnej miere spôsob zamestnávania na diaľku nevyužívajú. Podľa Jarmily
Filadelfiovej zo Strediska pre štúdium práce a rodiny sa zatiaľ teleworking u nás rozbieha len pomaly i keď niektoré firmy už aj na Slovensku záujemcom umožňujú aj prácu na diaľku. Dôvody sú možno skryté aj v obavách firiem, že by teleworking obmedzil ich možnosti kontroly zamestnancov a tým by sa zhoršili aj ich pracovné výsledky.
Podľa odborníkov sa práca na diaľku rýchlejšie presadzuje v menších firmách s pružnejšou organizáciou, než vo veľkých podnikoch práve preto, že sa manažment obáva izolácie zamestnancov a problémov s koordináciou práce.
Ľudia, ktorí majú s teleworkingom skúsenosti naopak tvrdia, že tento pracovný štýl pomáha odstrániť stresové situácie spojené napríklad s cestovaním a zosúlaďovaním pracovnej doby a rodinného života, a preto môže teleworker odvádzať kvalitnejšiu prácu.
Priaznivci teleworkingu tiež tvrdia, že napriek niektorým nevýhodám sa tento spôsob práce bude stále viac presadzovať - umožňuje totiž najlepšie zladenie dvoch základných oblastí života: rodinu a súkromný život, s prácou a profesionálnym uplatnením.
Mentalita slovenskej pracovnej sily nie je na takej úrovni, že by sa tu dal spustiť spôsob zamestnávania formou teleworkingu vo veľkom.