2. – Vicente Fox, predstaviteľ mexickej opozičnej Strany národnej akcie (PAN), zvíťazil v prezidentských voľbách. Prezidentskú prísahu zložil 1. decembra, čím sa po 71 rokoch skončila vláda Inštitucionálnej revolučnej strany (PRI).
6. – Nemecký Spolkový snem schválil zákon o zriadení nadácie na vyplácanie finančných prostriedkov na odškodnenie obetí nútených prác z druhej svetovej vojny.
7. – Dolná komora rakúskeho parlamentu schválila zákon o fonde uzmierenia, ktorý umožnil vyplatiť kompenzácie asi 150-tisíc ľuďom prinúteným pracovať za vojny na rakúskom území.
10. – Pre finančný škandál podal demisiu izraelský prezident Ezer Weizman. 31. júla bol zvolený jeho nástupca, kandidát pravice Moše Kacav.
18. – Prezidenti Ruska a Číny Vladimr Putin a Ťiang Ce-min odmietli americký projekt protiraketovej obrany (NMD).
23. – V japonskej Okinawe sa skončil summit G 7 a Ruska, na ktorom sa mocnosti okrem iného zaviazali znížiť zadlženie najchudobnejších krajín.
August
10. – Odstúpila premiérka Srí Lanky Sirima Bandáranájaková, nahradil ju Ratnasiri Vikramanájaka.
12. Supermoderná jadrová ponorka Kursk, pýcha ruskej vojenskej flotily, sa počas vojenského cvičenia v Barentsovom mori potopila. Zahynulo 118 námorníkov. Bezprostrednou príčinou skazy bol silný výbuch na prove. Jeho pôvod nie je dosiaľ overený, na ruskej strane sa však ozvali vysokopostavené hlasy, podľa ktorých v oblasti operovala ponorka NATO. USA to popreli.
Vrak Kurska zostal na dne v hĺbke 108 metrov aj s telami väčšiny posádky – jeho vyzdvihnutie plánujú na jar 2001. Oblasť budú dovtedy prísne strážiť ruské lode – na palube ponorky sú totiž podľa všetkého nové bojové torpéda, ktoré podliehajú prísnemu utajeniu.
Kursk bol skúškou ohňom pre Vladimira Putina. Prezident si vyslúžil prvú tvrdú verejnú kritiku, keď reagoval nepresvedčivo a dokonca nechcel opustiť daču na Kryme. Ruské úrady udržiavali občanov v nádeji, že námorníci sú živí, i keď vedeli, že to nie je pravda.
27. – Požiar moskovskej televíznej veže Ostankino.
28. – V tanzánskom hlavnom meste Arushe podpísali mierovú dohodu, ktorá mala ukončiť sedemročnú občiansku vojnu v Burundi.
30. – 20. výročie vzniku poľskej Solidarity.
September
1. – Prezident USA Bill Clinton oznámil odklad rozhodnutia o národnom systéme protiraketovej obrany (NMD).
10. – Palestínske vedenie oznámilo odklad vyhlásenia samostatného štátu.
24. – Viac ako 70 percent Francúzov sa v referende vyslovilo za skrátenie prezidentského mandátu zo siedmich na päť rokov.
27. – O deň skôr sa skončilo pôvodne plánované trojdňové 55. výročné zasadanie rady guvernérov Medzinárodného menového fondu a skupiny Svetovej banky v Prahe, ktoré sprevádzali násilné demonštrácie odporcov globalizácie, ktorí pricestovali do Prahy z mnohých krajín sveta.
28. – Dáni v referende odmietli pripojenie krajiny k Európskej menovej únii (EMU).