PEKING - Posledné zápasy B-skupiny 13. ročníka Ázijského pohára vo futbale, ktorý sa hrá v Číne, rozhodli o ďalších dvoch postupujúcich tímoch do štvrťfinále majstrovstiev. Bezgólová remíza so Spojenými arabskými emirátmi stačila jordánskym futbalistom na účasť medzi najlepšou osmičkou, aj keď ich v čele tabuľky predbehla Kórejská republika, ktorá zdolala Kuvajt rozdielom triedy 4:0. Jordánsko, ktoré štartuje na ázijskom šampionáte prvýkrát, predviedlo pred 11-tisícovou kulisou na štadióne v Pekingu nepresvedčivý výkon. V zápase bez väčšieho množstva šancí mal, paradoxne, najväčšiu príležitosť na skórovanie outsider z SAE, lenže Salem Chamis namieril v 13. minúte nad bránku. Po zápase neskrýval radosť jordánsky kráľ Abdullah, ktorý sledoval historický postup futbalistov z tribúny.
Dva presné zásahy útočníka Lee Dong-gooka v prvom polčase duelu Kórejská republika - Kuvajt (4:0) odštartovali exhibíciu semifinalistu MS 2002, ktorý ešte do prestávky pridal zásluhou nevídanej strely legionára z Nemecka Cha Du-riho aj tretí gól. Debakel zavŕšil štvrťhodinu pred koncom striedajúci Ahn Jung-hwan, proti jeho tvrdej strele z 30 metrov bol brankár bezmocný.
B-skupina: Jordánsko - SAE 0:0, Kórejská republika - Kuvajt 4:0 (3:0), 25. a 41. Lee Dong-gook, 45.+ Cha Du-ri, 76. Ahn Jung-hwan. Kórejská rep. a Jordánsko postúpili do štvrťfinále.
C-skupina : Uzbekistan - Turkmenistan 1:0 (0:0), 58. M. Kasimov, Saudská Arábia - Irak 1:2 (0:0), 57. Al Montašari - 51. Akram, 87. Mahmoud. Víťazi postúpili zo skupiny. (tasr)