Na bytovku na Jilemnického ulici vystrelil podľa svedkov päť- alebo šesťkrát. Jedna strela trafila okno na šiestom poschodí a dopadla vedľa postele, v ktorej spala matka s dcérou. Rozbité sklo porezalo dievča na tvári. Nikto iný nebol zranený.
Útočník zároveň podpálil Audi A6, parkujúce pri dome. Vznikla na ňom škoda za 800-tisíc korún. Plamene poškodili aj vedľa zaparkovaný Opel Corsa.
Útok bol namierený voči bratom Patrikovi a Rastislavovi H., ktorí v dome bývajú v dvoch bytoch. Auto patrilo novodubnickej firme D.A.M.K. a používal ho 32-ročný Patrik H. Strely smerovali do okien bytu na štvrtom poschodí, v ktorom býva jeho o tri roky mladší brat.
Polícia našla nábojnice aj projektily, ich počet však odmieta zverejniť. Guľky z omietky vyberali policajti s pomocou hasičov, ktorí prišli k bytovke s vysokozdvižnou plošinou.
Páchateľ zatiaľ zostáva neznámy, rovnako aj zbraň, z ktorej strieľal. "Nedá sa to potvrdiť ani vyvrátiť," reagovala zástupkyňa trenčianskej policajnej hovorkyne Katarína Hlaváčová na otázku, či si streľbou a podpálením auta vybavovalo účty podsvetie. "Dcéra mala poranené ústa, krvácalo jej to, nos mala oškretý. Veľké kusy skla, čo popadali, mala všetky na tvári," hovorí Mária Ferenčíková, ktorej rozbil projektil okno na obývačke.
"My sme spali, nič sme nepočuli. Mala som hlavu, oči a ústa plné skla. Strašne som sa zľakla," vraví jej dcéra Kristína. S Patrikom aj Rastislavom H. sa kamaráti. Pozná ich tri roky a myslí si, že sú to neškodní chalani." Susedov streľba vydesila.
Eve Fabiánovej z piateho poschodia sa guľka zavŕtala do omietky pod oknom. "Nejaký muž vonku strašne zreval, taký zverský rev to bol, a potom začali tie strely," povedala. Počula asi päť výstrelov. Suseda z balkóna začala kričať, že horí auto. Jeden z bratov vybehol von a začal ho hasiť.
Desaťročný Patrik Frič hovorí, že počul šesť výstrelov. "Ešte som počul, že nejaká teta kričala, že sa nemôže hýbať, že ju zasypalo sklo," dodal. (tasr)