Podmienky prečerpania sa v jednotlivých bankách podobajú. Tatra banka aj VÚB banka poskytujú rôznym typom bežného účtu debet od 5- do 100-tisíc korún. Výška debetu závisí od pravidelnosti a výšky jeho príjmov klienta. Účet musí byť vedený v banke najmenej pol roka, úročený 15 percentami.
Slovenská sporiteľňa poskytuje debet svojim klientom od 10-tisíc korún do trojnásobku čistého mesačného príjmu. Získať ho môžu aj klienti, ktorí si účet len zakladajú, potrebujú však potvrdenie o príjme. Úroková sadzba je premenlivá a pohybuje sa od 10,35 percenta vyššie, pre študentov vysokých škôl je približne o percento nižšia.
Osobné účty Poštovej banky zriadené individuálne musia byť založené minimálne tri mesiace s pravidelným príjmom. Maximálne prečerpanie účtu je povolené do výšky priemerného mesačného príjmu. Ak sú osobné účty v Poštovej banke zriadené hromadne (spravidla zamestnávateľom), prečerpanie účtu je možné ihneď po jeho zriadení, pričom zamestnávateľ predloží potvrdenie o priemernom čistom mesačnom príjme zamestnancov.
Poštová banka okrem toho poskytuje možnosť debetu aj dôchodcom, maximálne však do výšky dôchodku. Pri novozriadených osobných účtoch pre študentov nemôže prekročiť hranicu troch tisíc korún, ale výška debetu dlhodobo fungujúceho účtu s pravidelným príjmom môže dosiahnuť priemer trojmesačného príjmu. Úroky sa pohybujú okolo 12,8 percenta.
K bežnému účtu v Ľudovej banke ak bol založený pred minimálne tromi mesiacmi a pravidelne naň prichádzajú peniaze, získa klient možnosť debetu od 7-tisíc korún do trojnásobku hrubého mesačného príjmu, najviac však stotisíc korún. Úroková sadzba sa pohybuje na úrovni 10,75 percenta.
V ČSOB môže požiadať o pridelenie úverového limitu do dvojnásobku čistého mesačného príjmu ihneď po zriadení balíka služieb sa úrokom 11, 5 percenta. Minimálna hranica je päťtisíc korún a najviac stotisíc korún.