Argentínčania, ktorí sa dali dohromady v roku 1990. Energická partia začínala ako klasická gospelová skupina, po niekoľkých rokoch sa však otvorila novým vplyvom. Dôkazom toho je ich najnovší album Quitamancha, ktorý predstavuje fúziu reggae, ska a latino hudby spolu s rockovou dravosťou.
Piatok, Bažant stage, 16.30 - 17.30
Chumbawamba (GB)
Chumbawamba je skupina priateľov, ktorí sa dali dokopy na začiatku osemdesiatych rokov a vydali niekoľko provokatívnych albumov, hnaná energiou a punk rockom. English Rebel Songs 1381-1914 ukázal, že táto formácia má zmysel nielen pre rebelovanie a humor, ale aj pre harmóniu. Aktuálny album Un je fúziou popu so zvláštnymi a zároveň nákazlivými rytmami z celej zemegule.
Piatok, Bažant stage, 19.45 - 21.00
Pražský výběr (CZ)
Obnovená zostava okolo Michaela Kocába a Michala Pavlíčka sa predstaví trenčianskemu publiku. Zmes rôznych žánrov rocku, spojenie Kocábovho syntetizátora s invenčnou Pavlíčkovou gitarou, presnými bicími Klaudiusa Kryšpína a (nielen) basovou extravaganciou Viléma Čoka.
Piatok, Bažant stage, 21.45 - 23.00
Leningrad Cowboys (FIN)
S Leningrad Cowboys je to ako s Járom Cimrmanom všetci ich poznajú, ale nikto nevie, kedy sa zrodili ani oni sami. Každopádne debutový album 1917-1987 vyšiel v roku 1988. Odvtedy vydali ďalších sedem nahrávok. Rovnako významné sú aj filmy Leningrad Cowboys Go America, Leningrad Cowboys Meet Moses a Total Balalaika Show, ktoré nakrútil režisér Aki Kaurismäki.
Piatok, Bažant stage, 00.00 - 02.00
Tata Bojs (CZ)
Tata Bojs sú v roku 2004 dvaja "otcovia zakladatelia", Milan Cais a Mardoša, ktorých od minulého roka doplňuje gitarista Láďa Bár a už niekoľko rokov nenahraditeľný Dušan Neuwerth, dvorný producent a v podstate ďalší člen Tata Bojs. Na novom Nanoalbume sa tiež podieľa, rovnako ako na predchádzajúcich dvoch, speváčka Klára Nemravová.
Sobota, Bažant Stage, 17.15 - 18.30
SKA-P (E)
Španielska úderka Ska-P nahrala jedno z najlepších živých albumov, ktoré sa počas posledných rokov objavili na trhu - punková energia a dravosť, ladná popová melodika a zborové refrény.
Sobota, Bažant Stage, 19.15 - 20.30
Moloko (GB)
V popredí hlavnej festivalovej hviezdy - skupiny Moloko - stojí speváčka Roisin Murphyová a skladateľ Mark Brydon. Ich tvorba ponúka komplexnú zmes sviežo znejúcej hudby - od vplyvov disca cez súčasnú elektroniku, latino či funkové inštrumentálne zložky zasahujúce až do džezu. V prvom rade sú to však originálne pesničky, ktoré počas živého hrania dostávajú nové rozmery. Speváčka svojím charakteristickým, trochu drapľavým soulovým hlasom, dodáva dobrodružnej, veľmi živej a nelineárnej muzike ďalší silný prvok. Skupina doteraz vydala štyri albumy a hity ako Time Is Now alebo Sing It Back. Ich ostatný album Statues vyšiel minulý rok. V minulom roku sa skupina predstavila aj na festivaloch Glastonbury a Sziget, v susedných Čechách vypredala v novembri pražskú Lucernu.
Sobota, Bažant Stage, 21.30 - 23.00
Ralph Myerz & Jack Herren Band (NOR)
Dvojica z mesta Bergen, ktoré je známe ako mekka nórskej undergoundovej hudby. Jej hudba zdravo mixuje dub, downtempo a popové prvky.
Sobota, Bažant Stage, 23.45 - 01.00
Dlhé diely (SK)
Dlhé diely od svojho vzniku v roku 2001 prekvapujú poslucháčov, kritiku a aj hudobný priemysel. Jej tvorba je originálnym spojením piesne a experimentu, elektroniky a akustiky, súčasnosti a minulosti. Skupina vydala štyri neobyčajne rozmanité albumy na vlastnej značke Slnko Records.
Sobota, Bažant Stage, 01.30 - ...
Slniečko (SK)
Skupina sa od začiatkov opierala o humorné texty, spievané v trnavskom nárečí. V roku 1995 Punto & Rybacé hlavy zložili a naspievali hudbu k textom básnika Daniela Heviera na albume Žuvačková mafia. Na albume účinkujú okrem iných aj Peter Lipa, Július Satinský, Szidy Tobias, Marek Ťapák. V roku 2003 kapela vydala album Bašavel (rómsky výraz pre "majáles", "hrať" či "nahrať").
Piatok, Kofola stage, 14.00 - 15.00
Amparanoia (E/C)
Amparanoia je hudobným projektom Španielky Amparo Sanchezovej. Amparanoia znamená pozitívne vibrujúce "fiesta dobrodružstvo". Amparo začala hrať v šestnástich, v roku 1995 sa presťahovala z Granady do Madridu, kde sa spriatelila s Manu Chaom. V roku 2000 vydala tretí sólový album Somos Viento, ktorým sa stala jednou z najrešpektovanejších skupín španielskej scény. V roku 2002 sa Amparo s priateľmi vybrali do hôr nahrať album Enchilao. Zvuk je zmesou španielskej, juhoamerickej a kubánskej melodiky, k tradičným nástrojom sa pridala elektronika. Enchilao znamenal aj prienik Amparanoie na medzinárodnú scénu, hrali na festivaloch ako PopKomm, Mundial Festival, Womex a pod.
Piatok, Kofola stage, 17.00 - 18.00
Värttinä (FIN)
Skupina vznikla v roku 1983 vo fínskej dedinke na juhovýchode Fínska. Do roku 1989 hrala tradičný fínsky folklór. K zásadnej zmene prišlo v roku 1990, keď sa niekoľko pôvodných členov spojilo s poprednými inštrumentalistami z fínskej rockovej scény a vznikol charakteristický nový zvuk skupiny. Värttinä je súčasťou svetovej elity world music, ich koncerty sú plné emócií a energie. Charakterizuje ich strhujúci prejav troch pôvabných speváčok a skvele zohraná partia šiestich muzikantov.
Piatok, Kofola stage, 20.15 - 22.00
Dan Bárta & Illustratosphere (CZ)
Z umeleckého pretlaku vzrušujúcich deväťdesiatych rokov sa Dan Bárta vynoril ako osobnosť, ktorá vníma a tvorí hudbu všetkými zmyslami. Prirodzený idol, rešpektovaný kritikou a uznávaný poslucháčmi.
Piatok, Kofola stage, 22.45 - 24.00
*I am X* (GB)
*I am X* je dieťa frontmana a producenta skupiny Sneaker Pimps Chrisa Cornera. Po pätnástich rokov fungovania v tejto úspešnej britskej formácii sa rozhodol experimentovať s vlastným paralelným projektom. Jeho debutový sólový album Kiss + Swallow, ktorý si sám produkoval a nahral, je zbierkou rušivých a pohyblivých pesničiek pre kreatívne mysle. Obsah je sexuálny, syntetický, ponurý a melodický ako soundtrack k Švankmajerovmu filmu v štýle elektro glamu osemdesiatych rokov.
Piatok, Kofola stage, 00.45 - 02.00
Parno Graszt (H)
Popularita skupiny v poslednom období prudko stúpa, čoho dôkazom je siedme miesto vo World Music Charts Europe. Parno Graszt je pritom prvou maďarskou skupinou, ktorá sa v tejto hitparáde dostala do top ten.
Skupina vznikla v roku 1987 v najzaostalejšej, zároveň však "najautentickejšej" časti Maďarska v oblasti Szabolcs Szatmár - Bereg. Skupina je skutočne autentickou doteraz v mieste svojho bydliska (dedinka Paszab) hráva na svadbách, pohreboch a dedinských slávnostiach. Spontánnosť ich prejavu spôsobuje, že ich koncerty sú skutočnými frenetickými slávnosťami.
Sobota, Kofola stage, 14.30 - 15.30
Fanfare Ciocarlia (RUM)
Zece Prajini (dá sa preložiť ako Desať polí) je dedina so sto obyvateľmi na východe Rumunska, neďaleko hraníc s Moldavskom. Táto malá zapadnutá dedinka je domovom jednej z najznámejších balkánskych dychoviek na svete dvanásťčlennej rómskej skupiny Fanfare Ciocarlia. Fanfare Ciocarlia je charakteristická neuveriteľnou zohranosťou, povestnými sú ich šialené tempá, čím si vyslúžili označenie "najrýchlejšia dychovka sveta". V repertoári majú prevažne tradičné tance z Rumunska, Bulharska, Turecka a Macedónska, ale svojské úpravy dostávajú aj rôzne filmové či hitparádové hity.
Sobota, Kofola stage, 17.30 - 18.30
Cesaria Evora (CV)
Magická africká speváčka Cesaria Evora, ktorá len prednedávnom dostala Grammy v kategórii World Music za album Voz dAmor, sa na Slovensku po prvýkrát predstaví práve na Bažant Pohode. V jej podaní sa môžete tešiť na chuť kvalitného koňaku a vôňu exotického tabaku niekde v prístave. Cesaria má dnes na konte 9 radových albumov a niekoľko kompilácií, z ktorých sa po svete predali milióny kusov. Charizmatickú Bosú divu, ako sa jej hovorí od prvého albumu, kedysi kritici prirovnávali k Billie Hollidayovej najmä kvôli zafarbeniu hlasu, no v Cesarii je oveľa viac. Na jednej strane z nej stále zostalo niečo zo speváčky z námorníckej krčmy v rodnom Mindele, na strane druhej prináša exotickú nádheru rytmov súostrovia Kapverdy, ktoré sú poznačené viac Karibikom než Afrikou, čo sa prejavuje aj v jej hudbe.
Sobota, Kofola stage, 21.15 - 23.00
The Wailers (JAM)
Meno Wailers patrí skupinám 60. rokov, kedy ska ovládalo zvuk jamajskej hudby. Vytvorilo hudobný žáner, ktorý netreba zvlášť nikomu predstavovať. Ich súčasný line-up zahŕňa organistu Earla "Wya" Linda, saxofonistu Glena DaCosta a trombonistu Vina Gordona, ktorí hrali v pôvodnej zostave s Bobom Marleym na nezabudnuteľných nahrávkach a koncertoch v 70. rokoch.
Sobota, Kofola stage, 23.45 - 01.00
Vypsaná fixa (CZ)
Vzorom tejto českej punk popovej skupiny z východných Čiech, ktorej hudobná produkcia by sa dala charakterizovať ako zmes energie, psychedélie a melódie, je skupina Pixies.
Piatok, Chio stage, 14.10 - 15.00
Elvis Jackson (SLO)
Elvis Jackson vznikli v roku 1997 a medzičasom sa stali najzábavnejšou a najbláznivejšou ska-core-reggae-punkovou úderkou z neďalekého Slovinska. Zároveň sú domácim lídrom tejto časti hudobnej scény. Skupina "fanaticky" koncertuje, len v roku 2003 odohrala viac ako 100 živých vystúpení.
Piatok, Chio stage, 18.15 - 19.15
Gaia Mesiah (CZ)
Neskrotnosť, nekompromisný prístup k tvorbe, slová protestu, strhujúce rytmy v kombinácii s oslobodzujúcou ľubozvučnosťou - tým všetkým Gaia Mesiah zanecháva trvalú a nezmazateľnú stopu v srdciach poslucháčov.
Piatok, Chio stage, 16.45 - 17.45
Darkwood Dub (Srbsko)
Zvukovým základom Darkwood Dub sú dve zostavy bicích, dve basové gitary, "mašinky" a vokály. Koncertujú takmer po celej Európe, v Poľsku, Rakúsku, v krajinách bývalej Juhoslávie a objavili sa aj ako predskokani britských 4 Hero. Darkwood Dub patria medzi najaktívnejších srbských umelcov, ktorí sa angažujú aj v spoločenskom dianí.
Piatok, Chio stage, 22.45 - 23.45
Forma (SK)
Nu-metalová skupina z Lučenca.
Sobota, Chio stage, 15.30 - 16.15
Sunshine (CZ)
O existencii skupiny, úspešne koncertujúcej v USA, Japonsku, západnej Európe, vedeli donedávna len kritici a pár hudobných nadšencov. Pritom v súčasnosti pripravuje nový album na labeli Lindy Perry (4 Non Blondes), ich producentom je Bernd Burgdof, ktorý pracoval tiež s Pink, Tomom Waitsom alebo Green Day a ako hosť je potvrdený Tricky.
Sobota, Chio stage, 16.45 - 17.45
Direc-t (TUR)
Istanbulské trio je na scéne od roku 1999 a patrí k najväčším objavom tureckej alternatívnej scény. V roku 2001 vyhrali najprestížnejšiu súťaž alternatívnych skupín Roxy Music Contest, boli predskokanmi hviezd ako David Byrne, Pulp alebo Sneaker Pimps. Ich hudba je zmesou "anatólskeho" pohľadu na grunge a "chunky indie".
Sobota, Chio stage, 18.15 - 19.15
Zóna A (SK)
Legenda slovenskej punkovej scény a "pohodová" stálica.
Sobota, Chio stage, 00.15 - 01.15
MindMap (SK)
Ambientné zoskupenie z Banskej Bystrice mindMap vzniklo ako spoločné úsilie o tvorbu v oblasti ambientu, downtempa až trip-hopu. Okrem elektroniky živé vystúpenia obohacujú o ženský vokál a flautu.
Piatok, Algidance chillout tent, 16.00 - 17.00
The Cas!o Samples (H)
Formácia Cas!o Samples sa radí medzi najvyznamnejších predstaviteľov progresívnej scény v Maďarsku, ktorá kombinuje elektroniku so živými nástrojmi nevynímajúc zaujímavú melodiku.
Piatok, Algidance chillout tent, 19.00 - 20.00
Abuse (SK)
Hypnotická zmes najsúčasnejšej elektroniky so žánrovými presahmi. Hiphopová rytmika, filmové atmosféry, hlasy v hlave. Napriek absencii tradičného vokálu sa Abuse snaží zachovať piesňovú formu a energiu. Live act v zostave elektronika, bicie, basgitara, gramofóny a pohyblivé obrázky.
Sobota, Algidance chillout tent, 22.30 - 23.30
Indy & Wich (CZ)
Pražská hiphopová kapela. V súčasnej zostave figuruje DJ WICH a za mikrofónmi ako MCs - INDY a LA4. Jej debutovou nahrávkou bol úspešný vinyl Indyvidual / Pohyb Nehybnýho. V priebehu pár dní od jeho vydania sa stal obrovským hitom a nájdete ho v kufri každého hiphopového dj-a u nás. Ako hostia sa na tomto úspešnom albume objavili aj zástupcovia Slovenska - Vec (Trosky) a Rytmus (Kontrafakt). Track Noc je? si spolu zarapujú aj na Bažant Pohode.
Piatok, Durex stage, 21.00 - 22.00
Kontrafakt (SK)
Výrazný objav na našej hiphopovej scéne. Najznámejším a najskúsenejším z troch členov je Rytmus, ktorý na slovenskej scéne pôsobí už niekoľko rokov ako MC a intenzívne sa venuje i beatboxu. Špecialitou Kontrafaktu je perfektne pripravené vystúpenie ponúkajúce rap, beatbox a hiphopový DJing.
Piatok, Durex stage, 22.00 - 23.00
Triptik (FR)
Headlineri hiphopového pódia. V súčasnosti jedna z najúspešnejších skupín vo Francúzsku existuje od roku 1994, keď sa dali dokopy DRIXXXé (beatmaker) a dvaja MC DABAAZ & BLACKBOUL' a priniesli čerstvý a originálny prístup do francúzskeho hip hopu. Ich album Microphonorama z júna 2001 obsahuje hit Bouge tes Cheveux. Bol niekoľko mesiacov jednotkou v hrávanosti na francúzskych nezávislých rádiách. V roku 2002 vyšiel oficiálny mixtape Fondation, s exkluzívnymi a dovtedy nezverejnenými skladbami, ktorý namixoval DJ Pone. Odvtedy Triptik nadviazali spoluprácu s týmto svetovým šampiónom ITF a víťazom DMC France, ktorý ich podporuje na pódiu. Ich víziou je heslo "back to the classic", keď samplujú najtučnejší funk 70. rokov (Sly Stone, Stevie Wonder, Funkadelic).
Piatok, Durex stage, 00.00 - 01.30
Bad Company UK (GB)
Bad Company UK okrem vlastnej produkcie radi remixujú. Z drum and bassovej scény prešli ich prepracovaním skladby od Q Project alebo Moving Fusion, a za zástupcov iných žánrov spomenieme napríklad DJ Shadowa alebo Apollo 440. Na Bažant Pohode sa predstavia dvaja z troch členov, a to konkrétne Vegas a Maldini. Sprevádzať ich bude MC Verse.
Sobota, Durex stage, 02.30 - 04.30
Carl Craig (USA)
Ako jeden z "otcov" detroitského techna, je Carl Craig medzinárodne najviac rešpektovaný producent, DJ a live artista. Z detroitských pionierov je jediným, ktorý význačne pokračuje v inováciách a experimentovaní. Zvyčajne vydáva na detroitských labeloch Transmat, Fragile, Retroactive a samozrejme na vlastnom Planet E. Pôsobí pod niekoľkými pseudonymami (Paperclip People, Psyche, 69). Craig hosťuje i ako remixér pre všetkých, od houseových stálic ako Brian Transeau a Inner City po medzinárodné pop senzácie ako Yello, the Orb alebo Tori Amos.
Piatok, Kenvelo stage, 02.00 - 04.00
Podrobnejšie profily všetkých interpretov nájdete na www.pohodafestival.sk.
Piatok
21.30 Strach a hnus v Las Vegas
(r. Terry Gilliam, 1998, USA, 119 min)
Čierna komédia pôvodom amerického režiséra a herca, ktorý sa preslávil ako člen britskej komediálnej skupiny Monthy Pythons.
23.59 Choking Hazard
(r. Marek Dobeš, 2004, ČR, 81 min.)
Exkluzívna predpremiéra nového českého filmu za prítomnosti režiséra a scenáristu Mareka Dobeša a herečky Evy Nadašdyovej. Motel Halali leží mimo civilizácie, hlboko v lesoch. Je to ideálne miesto pre víkendový kurz slepého doktora Reiniša (Jaroslav Dušek), kurz, ktorý je určený ľuďom, hľadajúcich zmysel života. Účastníci kurzu sa však dozvedia nielen ako žiť, ale najmä ako prežiť. Z hlbokých lesov, voňajúcich ihličím, hnilobou a krvou, sa totiž vynoria zombie-myslivci.
01.30 Český sen
(r. Vít Klusák, Filip Remunda, 2004, ČR, 95 min.)
Exkluzívna slovenská predpremiéra diskutovaného dokumentu za prítomnosti autorov! Odvážny český dokumentárny projekt o svete nákupných horúčok hypermarketov a tých najlepších zliav. Prvá česká filmová reality show. Vít Klusák a Filip Remunda, študenti pražskej FAMU, vo svojom filme vystupujú v dvojrole - ako režiséri, ktorí sa odborníkmi na imidž nechali premeniť natop-manažérov a v tomto prestrojení si v renomovanej reklamnej agentúre objednali kampaň na slávnostné otvorenie fiktívneho hypermarketu Český Sen.
03.15 Škandál v Melodias banke
(r. Otakar Krivánek, 1966, SR, 70 min)
Prvá slovenská gangster-revue komédia má bláznivú zápletku odohrávajúcu sa v kulisách starej Bratislavy. Výnimočný archívny kus STV podľa scenára Júliusa Satinského v hlavnej úlohe s nezabudnuteľným Františkom Krištofom-Veselým.
Sobota
21.30 Monty Python's a svätý grál
(r. Terry. Jones, Terry. Gilliam, 1974, USA, 90 min.)
Komédia kultovej britskej humoristickej skupiny Monty Python's Flying Circus. Jedna z úplne posledných možností vidieť film v slovenskej distribúcii!
23.30 Kamoši
(r. Morten Tyldum, Nórsko 2003, 100 min)
Mimoriadne vydarená komédia, ktorá dokazuje veľkú životaschopnosť súčasného nórskeho filmu. Od svojich prvých uvedení si získava priaznivcov nielen v odborných kruhoch filmových festivalov, ale predovšetkým v radoch divákov.
01.30 Díky za každé nové ráno
(Milan Šteindler, 1994, ČR, 100 min.)
Komédia o tom, že milovanie je jediná drina, ktorá stojí za to, vznikla podľa autobiografického scenára Haliny Pawlovskej.