V tenisovom centre postavili koše

BRATISLAVA - Tenisti požičali basketbalistkám parádne bratislavské centrum. Majstrovstvá Európy junioriek (do 18 rokov) sa teda od zajtra do 18. júla uskutočnia v nádhernej hale vhodnej na každé špičkové podujatie.

Pivotka Ružomberka Barbora Gatialová (vľavo bez lopty) skúsila už súboje vo vrcholnej klubovej Európskej lige. Snímka je zo stretnutia Ružomberok - Jekaterinburg. FOTO - ČTK

Slovenskí športoví funkcionári sa konečne raz dokázali pre dobro veci dohodnúť. Dlho hrozilo, že podujatie nám medzinárodná basketbalová federácia, v tomto prípade FIBA-Europe, zoberie. Podmienka z rôznych príčin znela - šampionát musí byť v hlavnom meste.

Slovenky sa stretli v dejisku ME predvčerom. Kapitánka tímu Katarína Hrabáková z bratislavskej Istrobanky sa priznala, že sa prostredia v prvej chvíli trochu zľakla. "Hrávam a trénujem vo väčšej telocvični či maličkej hale, ako chcete. Má kapacitu dvesto divákov a tí väčšinou prídu. V tenisovom centre som sa sprvoti cítila stratená, ale zvykáme si. Dúfam, že hľadisko nebude prázdne a nemé," poprosila kapitánka nepriamo priaznivcov o podporu hlasivkami.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Dobré juniorky naznačujú úspech dospelých

Zámer FIBA-Europe priblížiť podmienkami juniorské šampionáty vrcholným majstrovstvám je sympatický. Napokon, tie vždy predznamenávajú vývoj v tomto športe. Výborná slovenská generácia napríklad s Kováčovou, Žirkovou, Janoštinovou priniesla bronz zo svetového šampionátu junioriek (1997) a dvakrát striebro z kontinentálnych majstrovstiev (1996, 98). Všetky tri boli už v mladosti platnými členkami dospelej reprezentácie. V posledných rokoch sa začali presadzovať mladé české výbery, na posledných ME v Grécku skončili naše západné susedky druhé. Budú štartovať na olympiáde.

Trénerovi bude chýbať najmä Růžičková

Vlani vyhralo Slovensko na parížskom Olympijskom mládežníckom festivale (EYOF).

Tréner vtedajšieho tímu i dnešných junioriek čerpal z tohto výberu. Žiaľ, nebude medzi nimi jedna z najlepších európskych basketbalistiek (na vlaňajších ME dospelých bola najmladšou účastníčkou) tejto vekovej kategórie, piešťanská rodáčka Marie Růžičková, ktorá sa podrobila operácii kolena. Vysoká krídelníčka (186 cm) hrala istý čas za Ružomberok, dnes je kmeňovou hráčkou šopronského kádra trénerky Hejkovej. Pre zranenie nebudú hrať ani rozohrávačka Dugovičová a krídelníčka Brezányiová.

SkryťVypnúť reklamu

Štyri najlepšie tímy na MS

"Na svetový šampionát do Tunisu pocestujú najlepšie štyri tímy a naším cieľom je byť medzi nimi. V družstve je dvanásť silných osobností a verím, že kolektívnym výkonom sa nám náš cieľ podarí naplniť," povedal tréner slovenskej osemnástky Juraj Adamčík. V úvodnom dueli šampionátu nastúpia mladé slovenské reprezentantky zajtra o 18.45 proti Španielsku, potom ich postupne v B-skupine čakajú výbery Izraela, favorizovaného Francúzska, Bulharska a Turecka. "Prvý zápas na takomto turnaji je vždy atypický. Verím, že sa nám podarí súperkám vnútiť náš štýl hry a vstup do majstrovstiev sa nám vydarí," uviedol Adamčík.

Na otázku o favoritoch si pomohol protiotázkou: "Iste sú, ale kto medzi nich patril na futbalovom EURO? Určite nie Grécko. Správny kolektív môže veľa dokázať." Napokon však menoval Rusko, Srbsko a Francúzsko.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  2. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  5. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  6. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  7. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  8. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 532
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 200
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 702
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 3 895
  5. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 958
  6. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 2 824
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 803
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 469
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu