parlamentu Ján Drgonec to považuje za hrubé porušenie zákona a malo by to byť dôvodom "prinajmenšom na vážnu úvahu prezidenta Gašparoviča, či by nemal odvolať predsedu súdu".
"Novela zákona o Ústavnom súde nás v tomto smere mimoriadne prekvapila, pretože nikto nepovažoval za potrebné nám dať zákon na pripomienkovanie. V deň, keď došiel na pripomienkovanie, bol už schválený - v skrátenom legislatívnom konaní," povedal predseda súdu Ján Mazák. "To je celosvetová a celoeurópska rarita, že si nieto trúfol takto vstúpiť do práce Ústavného súdu."
Ústavní sudcovia podľa neho so zmenou nesúhlasia pre "mimoriadne nekorektnú dôvodovú správu", a preto, že doteraz sa všetky spisy prideľovali za ich prítomnosti. Argumentovali, že elektronickú podateľňu by mohol ovládnuť riaditeľ informatiky s predsedom súdu.
Drgonec hovorí, že občania, ktorí sa teraz obrátia na Ústavný súd a ten ich sťažnosti pridelí inak ako elektronicky, budú môcť namietať porušenie práva na zákonného sudcu. Keďže na Slovensku neexistuje orgán, ktorý by mohol preskúmavať súdnu činnosť Ústavného súdu, sťažnosti skončia zrejme v Štrasburgu. "Toto rozhodnutie pléna súdu zrejme skôr alebo neskôr Slovensko oberie o tisíce eur," hovorí Drgonec. (tasr, sita)