ová, keďže súd zatiaľ nepotvrdil jej rozsudok, dostane od armády odchodné i dôchodok. Podplukovníčka zobrala úplatok od jedného z vojakov pôsobiacich v zahraničí a v prípravnom konaní sa k tomu aj priznala.
"V priebehu odvolacieho konania sa vyskytol nový svedok, ktorý má poznatky, že to nevyzerá iba na tento jeden prípad a že ide o organizovanejšiu skupinu a bude toho viac," povedal František Kováč, predseda senátu, ktorý má Slávikovej prípad na starosti. Prokurátor sa podľa neho zameral iba na jeden prípad prijatia úplatku a po novom svedectve treba celú vec došetriť.
Hovorca súdu Ondrej Samaš povedal, že do prípadu sú zapletení zrejme aj Slávikovej spolupracovníci, ale žiadne trestné stíhanie konkrétnych ľudí sa ešte nezačalo. Svedok nie je podľa neho z tajnej vojenskej polície, ministerstva obrany a nie je to ani bývalý vojak zo zahraničných misií.
Armáda podplukovníčke nedoručila rozkaz o prepustení z armády, naopak, neskôr prijala jej žiadosť o prepustenie, čím jej vznikol nárok na dôchodok a odstupné. Za nedoručenie rozkazu náčelník generálneho štábu Milan Cerovský finančne potrestal ďalších štyroch ľudí. Slávikovej priamy nadriadený Rostislav Šmehlík podľa informácií SME sám podal žiadosť o odchod z armády k 31. máju.
Ak súd definitívne nerozhodne do 30. júna, čo je už takmer isté, armáda bude musieť Slávikovej zaplatiť 220-tisíc korún odchodné a priznať nárok na výsluhový dôchodok 10-tisíc mesačne.
Dodnes sa podľa informácií SME nezačalo ani konanie proti Slávikovej advokátovi, ktorý z väzby bez vedomia dozorujúceho prokurátora vyniesol jej výpoveď, čím zrejme porušil zákon.
Odvolací súd mohol vyniesť definitívny rozsudok 26. mája či 10. júna na vytýčených pojednávaniach, ale Sláviková sa ospravedlnila zo zdravotných dôvodov. "Prvýkrát to boli psychické poruchy, teraz sme dostali podrobnú lekársku správu s tým, že ide myslím o zápalové ochorenie horných dýchacích ciest," povedal sudca Kováč.
Sudca podľa Kováča nemá inú možnosť, ako sa spoľahnúť na lekára a jeho posudok, že obvinená sa osobne nemôže zúčastniť na procese. Súd môže rozhodnúť iba v prítomnosti toho, kto sa odvolal. Sláviková sama upozornila, že chce byť pri vynesení rozsudku, na čo má zo zákona nárok.