Favoritka S. Williamsová sa učila meno: Kirilenková

Svetový ženský tenis si už zvykol, že v posledných rokoch sa na Roland Garros predvedú hráčky zo silnej ruskej základne. Vlani aj predvlani na seba upozornila najmä Vera Zvonarevová, v juniorskom veku sa prebila najprv do 4. kola a potom do štvrťfinále.

V tomto roku zažiarila hviezdička Maria Kirilenková, vo štvrtkovom podvečernom zápase 2. kola už mala na lopatkách turnajovú dvojku a vlaňajšiu víťazku Serenu Williamsovú. Keď na tabuliach v areáli naskočil priebežný stav v treťom sete 3:1 a 4:2 pre 17-ročnú Moskovčanku, diváci sa v domnení veľkého prekvapenia hrnuli na štadión Suzanne Lenglenovej.

"Cítila som, že Serena je nervózna. A ja som naopak nemala čo stratiť. Do každej loptičky som sa oprela s plnou silou," povedala na tlačovej besede ruská tínejdžerka, ale s angličtinou jej ešte musela pomáhať tlmočníčka. Kirilenková je v aktuálnom rebríčku WTA presne na 100. mieste, v kariére zarobila "smiešnych" 101-tisíc dolárov. Jej talentu veria sponzori na výrobu rakiet a oblečenie, pripravuje sa v špičkových podmienkach doma aj v Chorvátsku so sparingpartnermi - chlapcami. Zdalo sa, že svetovú sedmičku S. Williamsovú, ktorá už má z tenisových turnajov na svojom konte vyše 13 miliónov dolárov, zaskočilo, keď Kirilenková vydržala s ňou v tvrdých výmenách od základnej čiary, ba občas ju aj pretlačila. "Vôbec som to dievča nepoznala. Nevedela som, čo môžem od nej čakať. Nehrala som dobre a dostala som sa do veľkých ťažkostí. Tento zápas beriem ako varovanie. V piatok mám voľno, budem celý deň trénovať - musím sa zlepšiť," povedala Serena.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

V závere zápasu musela Američanka vytiahnuť všetko svoje umenie, aby obrátila výsledok. Vyrovnala sa aj s nepriazňou publika, ktoré hlučne fandilo ruskej blondínke. Pri podaní za stavu 4:3 v treťom sete spravila Kirilenková dve dvojchyby, ktoré možno rozhodli. "Trochu ma vytočili diváci. Mexické vlny na tenise, to som nikdy nezažila. Na chvíľu som stratila koncentráciu a hneď sa to prejavilo," vysvetľovala Maria. Rozhodujúci tretí set nakoniec prehrala 4:6, no odchádzala za potlesku plného hľadiska.

Najviac otázok na tlačovke dostala Kirilenková na svoje tenisové začiatky. "Odmalička som chodila na balet. Keď ma zlákal aj tenis a popri škole už nezostával čas, musela som sa rozhodnúť - tanec som zanechala," povedala Maria. Podľa tenisových odborníkov má predpoklady, aby sa raz stala primabalerínou s raketou na kurte.

SkryťVypnúť reklamu

ONDREJ GAJDOŠ

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  2. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  5. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  6. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  7. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  8. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 465
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 115
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 697
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 3 682
  5. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 3 019
  6. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 2 196
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 742
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 554
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu