Mnohí tomu asi ťažko uveria, ale americký prezident George Bush môže byť pre mladých Američanov i punkovým idolom. Tvrdí to internetový server BBC s tým, že v USA sa formuje nová subkultúra mladých, takzvaný konzervatívny punkrock, ktorého stúpenci sú vášnivými fanúšikmi prezidenta a jeho Republikánskej strany.
Michale Graves, frontman kapely Gotham Road, sa mladému republikánovi ani trochu nepodobá. Ostrihaný dohola, topánky značky Martens až pod kolená. Napriek tomu je jedným z najtvrdších republikánov medzi americkými rockermi. Jeho skupina práve vyrazila na veľké turné.
Texty Gravesových piesní sú agresívne duchom a málo zrozumiteľné obsahom. Nie je to nutné, jeho názory každý pozná. "Pop kultúra je preniknutá ľavicovým radikalizmom, jemu sme vyhlásili vojnu," napísal na internetovej stránke conservativepunk.com.
Johnny Ramone, gitarista skupiny The Ramones, sa môže považovať za veterána pravicového konzervatívneho hnutia medzi americkými hudobníkmi. Keď bola v roku 2002 skupina uvedená do rokenrolovej Siene slávy, Ramone skončil ďakovnú reč slovami: "Bože, ochraňuj prezidenta Busha! Bože, ochraňuje Ameriku!"
Anthony de Curtis, redaktor časopisu Rolling Stone, tvrdí: "V mnohých smeroch sú republikáni punkerom skutočne sympatickejší než demokrati. Rovnako ako punkeri sú sebavedomí až arogantní, rešpektujú silu a delia svet na tých, ktorí sú s nami, a tých, ktorí sú proti nám."
Nie všetci americkí punkeri však uvažujú týmto spôsobom. Green Day, Foo Fighters a vyše dvesto ďalších amerických skupín, ktoré sa združili na internetovej stránke punkvoter.com, usilujú sa o porážku Busha v novembrových voľbách. Nedávno vydali zborník piesní, v ktorom s typickou punkovou priamosťou napádajú prezidenta. (čtk)