Platí to aj v najväčšej hotelovej sieti Sorea. Napríklad hotel Sorea Baník ponúka týždňový pobyt v strede júla za 6930 Sk alebo 187,6 eura, čo však je pri dnešnom kurze Národnej banky 7527 Sk. Marketingový riaditeľ spoločnosti Sorea Viliam Král povedal, že rozdiel medzi cenami v korunách a eurách vzniká tým, že euroceny sú "prepočítané kurzom, ktorý zahŕňa aj kurzové riziko a zároveň zohľadňuje predpokladaný vývoj slovenskej meny minimálne na najbližšie ročné obdobie." Každý však môže zaplatiť aj v korunách.
V hoteli Sergijo v Piešťanoch zaplatí klient za dvojlôžkovú izbu na jednu noc 1800 Sk. Kto chce však platiť v eurách, vyjde ho to na 48 eur, čo je 1926 Sk. Riaditeľka hotela Eva Godmašová vraví, že ceny v eurách im automaticky robí počítač podľa aktuálneho kurzu.
Vedúci tlačového oddelenia Národnej banky Ivan Paška vraví, že ak niekto prijíma aj cudziu menu, nesmie to byť na úkor práva spotrebiteľa. "Pri prijímaní v cudzej mene nesmie zo strany prijímateľa tejto platby dôjsť k naplneniu znakov podnikania s cudzou menou." To znamená, že podnikateľ by nemal zarábať na tom, že mu zákazník platí v cudzej mene.
Mnohé hotely preto účtujú cenu v eurách ako presný prepočet ceny v slovenských korunách. Napríklad v hoteli Maxim v Bratislave je cena za dvojlôžkovú izbu na jednu noc 1800 Sk. V eurách to vyjde o 6 korún viac. Ak si však niekto bude meniť peniaze v banke, vyjde ho lacnejšie, ak zaplatí v eurách. PETER CSERNÁK