BRATISLAVA – V brazílskom Riu de Janeiro dnes odštartuje deväťdielny seriál Svetového pohára v plávaní. Medzinárodná plavecká federácia (FINA) rozdelí v tejto sezóne medzi plavcov na odmenách 720-tisíc dolárov, každý z organizátorov je povinný sponzorovať vlastné podujatie ďalšími 60 tisícmi dolárov.
Každý z mítingov (plávať sa bude v 25 m bazéne) bude mať 34 disciplín. Ich víťazi získajú po 1000 dolárov, druhý v poradí polovicu a tretí 250.
O body a prémie bude súťažiť aj naša jednotka Martina Moravcová. Rio vynecháva, v Edmontone ani v New Yorku by však nemala chýbať, rovnako ako v čínskom Šanghaji, po ktorom ju čakajú ME v Antverpách. Z európskej časti SP má v pláne Paríž a Štokholm. O finále SP v Berlíne zatiaľ uvažuje. (rh)