PIERRE FALCONE – Z francúzskeho pohľadu je kľúčovou postavou v korupčnom škandále syn obchodníka s makrelami v Alžírsku Pierre Falcone. Riaditeľ spoločnosti Brenco International, ktorej hlavnou aktivitou je obchod so zbraňami, začal svoju kariéru ako obchodník s banánmi. Stal sa z neho milionár, ktorý úspešne využíval svoje kontakty v Kolumbii, Mjanmarsku (Barme), Kongu a Angole.
JEAN-CHRISTOPHE MITTERRAND – S Falconem sa syn bývalého francúzskeho prezidenta Francoisa Mitterranda spoznal v polovici 80. rokov, spájali ich dobré známosti v Afrike. Pierre Falcone údajne využíval mladého Mitterranda, ktorý v rokoch 1989 až 1992 pôsobil vo funkcii prezidentského poradcu pre Afriku, pri ilegálnom predaji zbraní a informačných technológií do Angoly. V tom čase tam doznievala občianska vojna. Za svoju pomoc pri kontaktovaní angolského prezidenta Eduarda dos Santosa údajne Mitterrand mladší zinkasoval úplatok vo výške 13 miliónov frankov (približne 87 miliónov korún). Prezidentov syn vlani pred Vianocami priznal, že na svoje švajčiarske konto prijal poplatok za sprostredkovanie barterovej výmeny potravín za ropu. Neexistuje však žiaden dokument, ktorý by pôvod týchto peňazí na účte potvrdil. K dispozícii je iba stopa o peňažnom prevode cez Mauretániu. Podľa francúzskeho satirického týždenníka Le Canard Enchainé, Pierre Falcone mladého Mitterranda zoznámil aj so súčasným americkým prezidentom Georgeom W. Bushom. Jean-Christophe Mitterrand, v okruhu spolupracovníkov svojho otca prezývaný „papamadit“ (tata mi povedal) alebo „pán Afrika“, všetky obvinenia zo spolupráce s Falconem pri predaji zbraní do Angoly popiera.
ARKADIJ GAJDAMAK – Do spoločnosti Brenco vstúpil tento ruský obchodník v roku 1993 a odvtedy podľa denníka Le Monde na dokumentoch a zmluvách spolu s Falconem figuruje ako splnomocnenec slovenskej spoločnosti ZŤS OSOS. Práve v spolupráci s Falconem a Mitterrandom mladším sa mu podarilo predať do Angoly zbrane v hodnote 500 miliónov dolárov. Podľa denníka Le Monde išlo pritom o 37 miliónov USD v roku 1993 a 463 miliónov dolárov o rok neskôr. Na Gajdamaka vydali 6. decembra medzinárodný zatykač. Gajdamak má francúzske, izraelské, angolské a kanadské občianstvo. (taa)